iVelo.cz Články Cyklistika Čechy baví nejvíc - víc než fotbal!

Cyklistika Čechy baví nejvíc - víc než fotbal!

před 5 lety

Druhé místo v těsném závěsu za fotbalem a před třetím hokejem. Tak obstála cyklistika v největším českém sociologickém výzkumu sportovních návyků, v anketě Sport roku 2012.

Cyklistika Čechy baví nejvíc - víc než fotbal!
Anketa nebyla zaměřena na to, kterým sportům lidé rádi fandí v televizi nebo na stadionech, ale na ty sporty, jež sami rádi provozují. Probíhala ve dnech 30. 7. až 9. 9. a zúčastnilo se jí 3437 respondentů ve věku 10–70 let. České veřejnosti se ptal server SportCentral.cz, a to i na otázky týkající se častosti sportování, popularity sportů v zimě a v létě atd. Zdrojem ankety je server www.sportcentral.cz.

(rh)


Komentáře ke článku Cyklistika Čechy baví nejvíc - víc než fotbal!

 • Petr Havelka - SNOW Petr Havelka - SNOW
  10.10.2012 14:48 | trvalý odkaz

  Škoda, že se anketa nedělala v zimně. To věřím, že by lyžování porazilo aspoň badminton, snad i volejbal, i když na cyklistiku by dosáhlo jen stěží :-). P.

 • Bjaern Bjaern
  11.10.2012 21:40 | trvalý odkaz

  To je věru zvláštní! Tak proč se čím dál tím víc silnic transformuje na dálnice a rychlostní komunikace bez přístupu cyklistům, ať už hobby silničářům nebo i lidem dojíždějícím do práce. Nejprve to byla silnice Praha-Dobříš a Praha-Slaný, po kterých se ještě v 80. letech dalo krásně jezdit, nyní se chystá Praha-Kolín a Nymburk-Mladá Boleslav atd atd.? Nebo všichni ti "milovníci" cyklistiky jsou jen "stezkaři", kteří milují přeplněné cyklostezky, kde se motají spolu s inlajnéry a pěšími, dětmi, psy a kočárky, anebo zase adrenalinoví nadšnci, so oblibou ryjící polní a lesní cesty a kořeny? Mimochodem, dle statistik se více úrazů stává cyklistům na cyklostezkách než na silnicích.... Tak kde je ta "láska" k cyklistice? A když se jede závod, tak po něm média ani neštěknou a diváků se rovněž dostaví poskrovnu, na rozdíl od ostatních sportů.... Tak o čem ta anketa vlastně vypovídá.....?

  • Vasek R. Vasek R.
   13.10.2012 20:45 | trvalý odkaz

   Protoze cyklistiku si nekdo vybavuje taky pod pojmem od hospody k hospode a ne v sedle silnicniho kola a 100km trenink. Souhlas s tím, že popularizace závodů je malá, většinou se o nich dozvíš až potom co skončili. No snad to ta anketa změní. Uvidíme.

Nový komentář: