iVelo.cz


Obsah čísla VELO: 6/2016

TIPY REDAKCE

TĚŽKOSTI TERÉNNÍCH DÍVEK
Jsou okrasou bikového terénu. Jsou vzývanou součástí bikových vyjížděk a akcí. Tuší však biker něco o specifických těžkostech terénních dívek? Něco víc než jen to, že „holky z kola bolí zadky"? Uvědomuje si, že režim „naparující se kohout" není zrovna to, co od něj žena čeká a žádá? Děvčata nám nastavují zrcadlo.

 


 

HVĚZDNÍ PRŮVODCI TRATÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA!
V Novém Městě na Moravě jsme se sešli s Miloslavem Kvasničkou a Janem Škarnitzlem nejen proto, že Milan byl prvním Honzovým trenérem a že mu dlouho patřil nejlepší výsledek dosažený českým bikerem na MS MTB. Pánové nás především provedli tratí MS, okomentovali nejnáročnější i nejzajímavější místa. Takový průvodce by vám neměl uniknout!

 


 

100 DNŮ DO OLYMPIÁDY
Co napovědělo první dějství SP MTB XC v australském Cairns o možném vývoji sezony? Ale nejen to. Na stejném místě se jel i závod SP ve sjezdu a mladý Loic Bruni zde konečně získal první místo v tomto seriálu. Původní reportáž Vela z trati plné pavouků.


 

6 OSOBNOSTÍ NA 1 TÉMA - trénink a přístroje
O své zkušenosti a praxi vypovídají Barbora Průdková (XC), Radomír Šimůnek, Jan Škarnitzl, Jiří Fikejz, Tomáš Slavík a fotograf Michal Červený.


 

JAK TO VIDÍ DĚTI
Nová rubrika ve Velu - jedna strana plná dětských postřehů k zadaným tématům. Začínáme nervozitou před startem i přípravou na něj. Dětské oči, to je úplně jiný pohled na svět.


 

DVA PÁRY, ČTYŘI DNY, ČTYŘI OSTROVY
Na bikovém etapáku 4 Islands MTB stage race v Chorvatsku jsme byli už loni při jeho premiéře, letos jsme ale do boje nasadili dva lehce nesourodé páry - chlapec/dívka a začínající závodník/zkušený matador - a očekávali zajímavé postřehy. Dočkali jsme se.
Jako bonus jsme přidali rozhovor s ředitelem závodu i jeho českým vítězem.

 


 

PO LETECH NA LAGO DI GARDA
Naposledy jsme u festivalu u „falešného moře" byli v roce 2009 a to bylo potřeba napravit.


 

CLAIRE BUCHAROVÁ - ČESKÉ KOŘENY V KANADĚ
Její nepřechýlené jméno zní Claire Buchar, žije v Kanadě, v České republice byla dvakrát v životě, a přesto má tahle špičková sjezdařka (žije s taktéž výborným sjezdařem Chrisem Kovarikem) pod klíční kostí vytetovaný český nápis „Síla, láska a stromy". Proč?


 

DLOUHODOBÝ TEST - FELT NINE 50
Dostupný hardtail jsme volili „z tréninkových účelů", a jak roste jeho jezdec, poohlíží se, jak by „základ" zdokonalil. Co s takovým dostupným bikem udělají kvalitní zapletená kola a karbonová sedlovka?


 

CHYBÍ VÁM ZAVÍRÁNÍ VIDLICE?
Některé věci se dají napravit, my ukážeme jak na to u vidlice Fox - v rámci dlouhodobého testu XC fullu Giant Anthem 2.0 27,5. Při stejném pokusu s tlumičem nás zastavila už cena takové operace.


 

KAZATEL NOVÉ VÍRY
Cannondale Scalpel-Si, nedávno představená novinka, mění představy o tom, jak má vypadat full pro moderní XC trať.


 

ZÁVODNÍ MOMENTY
Krátké zastavení Petera Sagana v terénu.


 

DALŠÍ METODA NASTAVENÍ POSEDU
Zkusili jsme americký systém Guru fit. Co si na nás fitteři připravili tentokrát?


 

TESTY, TESTY, TESTY
- Canyon Lux CF 9.9 Race
- s ambicemi závodního fullu koresponduje titulek „Raději mrtvý než druhý"- Specialized Rhyme FSR Comp - takhle vypadá žehlička pro holky- Kross Soil 3.0 - polská cesta k trailovému fullu- Author Patriot Trail 1.0 - Patrioty už redakcí prošly minimálně dva, tentokrát jsme si vzali na mušku ten nejlevnější. Bude stejně dobrý?- Scapin Spektro - italský karbonový švihák nás překvapil komfortem- souboj čtyř all mountainů: Felt Decree 30, Ghost SL AMR X5, GT Force X Sport a Haibike Q.AM 7.10, jako bonus pár tipů do výbavy- rubrika Na kost - vidlice DT Swiss OPM O.D.L 150- rubrika Minitest: velkoobjemová pumpička Specialized Big Bore, fotochromatické brýle R2 Racer, MTB kraťasy B'Twin
- rubrika Versus: brzdové destičky ocel Xon XBD vs. hliník Force Al (materiál nosných desek)


NA STEZCE - KŘIVOKLÁTSKO
Místy, kde kdysi doutnávaly milíře, a krajinou mnoha tváří vás provede náš čtenář, jehož pozvání na trail jsme vyslyšeli. Pro soubor GPX s trasou si „sáhněte" na www.iVelo.cz - do vyhledávacího řádku tu vepište kód 129 85.


 

 

NA STEZCE - KARLOVARSKO
Rubrika Vlakem za trailem se představuje po zimní pauze letos poprvé - podvečerním únikem z města nad město. Pro soubor GPX s trasou si „sáhněte" na www.iVelo.cz - do vyhledávacího řádku tu vepište kód 129 85.


 

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS
Další oáza bikové radosti se otevřela. Zkusili jsme ji a naše postřehy jsme doplnili jak rozhovorem s iniciátorem projektu, tak i se staviteli tratí.


 

SKLÁDEJTE S VELEM O KOLO ZA 55 000 Kč
V minulém vydání jsme vás otázkou potrápili, nyní budeme vstřícnější. Skládejte a vyhrávejte zde.


 

ŠLAPÁNÍ ZELÍ
Pepa Dressler v dalším dílu své Školy kola vysvětluje, proč je dobré šlapat dobře.


 

ČTYŘI TÝDNY TRÉNINKU
Tréninkový seriál představí čtyři modelové týdny, které ukážou, jak by měla vypadat příprava v posledním týdnu před závodem - enduro, XC, KPŽ - a v „objemovém" týdnu.


 

 

 

 

VELO: 6/2016

V prodeji od 19.5.2016 ve stáncích s tiskem a ve vybraných prodejnách.

VELO: 6/2016
VELO: 6/2016 obsah čísla
úvodník
koupit tištěnou verzi
koupit elektronickou verzi

iVelo.cz / Časopis Velo / VELO 6/2016 / obsah