Zdeněk Štybar pojede v neděli mistrovství světa v cyklokrosu

25.1.2021

Šokující zprávu vyjevila oficiální webová stránka týmu Deceuninck Quickstep – Zdeněk Štybar se postaví na start světového šampionátu v cyklokrosu, který se jede v neděli 31. ledna v Ostende.

Pětatřicetiletý český jezdec to komentoval těmito slovy: “Nepředpokládal jsem, že bych na mistrovství tento rok startoval, ale věci se vyvíjejí. Jak víme, mám k této disciplíně silný, vášnivý vztah. Poté, co jsem se díval v televizi na několik cyklokrosových závodů jsem kolem žaludku začal cítit příjemné šimrání, zjistil jsem že závod chci skutečně jet. Z Anormálních okolností by se závod do mého programu nehodil, ale věci se stále mění a já mám za sebou spoustu kvalitního tréninku a cítím se dobře. Probral jsem to s Patrickem Lefeverem a musím říci, že jsem velice rád, že jsem dostal plnou týmovou podporu.” 

Celkem bude startovat sedm českých reprezentantů. Se Štybarem pojede v elitní kategorii  Michael Boroš, vi U23 pak  Jakub Říman, Šimon Vaníček, Robert Hula. Na startu elitního závodu žen bude Pavla Havlíková, v kategorii U23  Tereza Vaníčková.

„Nominováni byli jezdci, kteří mají výkonnost na absolvování MS v jejich kategoriích. Mistrovství světa není o získávání zkušeností, jak je tomu v případě závodů Světových pohárů. Nikdo další nemá takovou výkonnost, aby mohl na světovém šampionátu startovat,“ řekl reprezentační trenér Petr Dlask.

„Zdeněk zvážil situaci. Několikrát se mu měnil závodní program, silniční sezona se neustále odkládá. Jezdil v intenzitě a volal, že by chtěl jet. Je to pro nás skvělá zpráva, se svými zkušenostmi a přípravou, kterou má za sebou bude jistě skvěle připraven. Je to stratég a když vidí, že silniční sezona je v nedohlednu, tak si přípravu zpříjemní startem na světovém šampionátu. Těšíme se na jeho výkon a věříme, že je to před šampionátem v Táboře za tři roky dobrá zpráva pro mladé závodníky. A také ukázka toho, jak ze silniční přípravy lze odjet světový šampionát v cyklokrosu.“

Může Zdeněk zasáhnout do souboje WVA vs. MVDP? Každopádně tím pro nás nedělní vrchol cyklokrosové sezony dostává úplně nový náboj.

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu