Test fest 2019

Pouze dvě soboty, jen dva dubnové dny, kdy si můžete vyzkoušet jakékoliv z několika stovek kol modelového roku 2019 od rozhodujících značek na našem trhu, to je Velo Test Fest 2019. České dějství letos přivítá středočeský Bikepark Monínec, středisko zimních i letních sportů, místo bohatého vyžití jak přímých účastníků testovacích dnů, tak jejich doprovodu.

Jedinou podmínkou testování je registrace a úhrada registračního poplatku, vlastní přilba, boty a pedály! A chuť celý den jezdit a testovat. Podobná a podobně dostupná možnost je jediná v České Republice.

Přihlášení registrovaných účastníků v Monínci  a v Jedovnici začíná v 9 hodin, půjčování kol je od 10 – 18 hodin.

26“, 27,5“ nebo 29“? Větší, nebo menší velikost? Hliník, nebo karbon? MTB, cross, silnice, nebo elektrokolo? Hardtail, nebo full? Více zdvihu, nebo méně? Shimano, nebo Sram? Dražší, nebo levnější? A také dětská kola a stále více a více elektrokol.

Kolik otázek při výběru kola vás ještě napadne? Na všechny dostanete odpověď během pár minut na Velo Test Festu. Stačí, když se na vybraných kolech svezete, a nejlépe, když se na nich svezete na téže trase.

Vystavovatelé, zastoupené značky a modely kol

Pro účastníky přinášíme přehled značek a kol, které budou na Test festech:

Zastoupené značky a modely kol budou průběžně doplňovány tak, jak se budou hlásit.

 

Test Fest Západ 2019

20. dubna 2019, Bikepark Monínec 49.5483014N, 14.5214653E

Necelou hodinu jízdy jižně od Prahy se na úbočí Javorové skály, na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nachází lyžařské a bikové středisko Monínec. Infrastruktura i okolní příroda jsou jako stvořené pro ježdění na kole i pro spoustu dalších aktivit. Na své si tu přijdou jak testeři Velo Test Festu, tak jejich doprovod. Bikepark nabízí tratě různé náročnosti, vhodné pro sjezdaře i úplné začátečníky a děti. Pro testování bude vyznačen speciální okruh. www.moninec.cz

 

Test Fest Východ 2019

27. dubna 2019, Autocamp Olšovec Jedovnice 49°20’0.351″N, 16°45’45.248″E V samotném centru Moravského krasu na břehu stejnojmenného rybníka se rozkládá Autocamp Olšovec, tradiční dějiště řady cyklistických akcí, maratonů a triatlonů. Olšovec bude i letos dějištěm testovacího dne Velo Test Fest www.olsovec.cz

Kdo většinou testuje

Většinu návštěvníků Velo Test Festů tradičně tvoří cyklisté využívající možnost vyzkoušet si různá kola, ti, kdo se chystají nějaké nové kolo zakoupit a nemohou se rozhodnout, případně se ve svém rozhodnutí chtějí utvrdit. Přijíždí i hodně těch, kdo chtějí prostě jen strávit příjemnou sobotu, a spousta milovníků kol využívajících možnost svézt se na kole, které by jim normálně nikdy do rukou nepřišlo – někdy je to luxusní silnička, jindy zase karbonový speciál, devětadvacítka nebo full s vyššími zdvihy.

Odpověď na otázku „Proč zkusit více kol v jediný den?“ tak je jednoduchá: nejsnáze lze porovnat jednotlivé modely mezi sebou, na stejné trati, ve stejném prostředí. Pokud tedy přemýšlíte o novém kole či dokonce už jen váháte mezi dvěma třemi konkrétními modely, právě Test Fest může přinést rozuzlení, to nejlepší možné, vycházející z vaší zkušenosti, nikoliv z cizích rad.

Letos s sebou vezměte celou rodinu včetně dětí. V obou lokalitách je spousta vyžití i pro ně a v okolí řada zajímavých výletních cílů. Doporučujeme strávit v Monínci i v Jedovnicích celý víkend a užít si jej naplno!

 

Kdo by měl testovat

Najde se mnoho entuziastů, které prostě zajímá funkčnost kol a komponentů, aniž by zrovna toužili po novém. I těm otevře Test Fest nebývalé pole možností získat exaktní zkušenost a zvýšit své povědomí o funkčnosti jednotlivých kol, systémů odpružení, komponentů, anebo třeba upevnit svou odbornou prestiž. Podobně cennou zkušenost tu mohou získat také prodavači a mechanici z cyklistických obchodů, kteří většinou zůstávají uvězněni ve znalosti dvou tří značek, jež roky prodávají. Znalost konkurence jim dává argumenty v komunikaci se zákazníkem.

Jak se stát účastníkem Test Festu

Stačí se přihlásit prostřednictvím výše uvedeného formuláře, případně ve stánku časopisu Velo na veletrhu For Bikes v Praze Letňanech ve dnech 29. 3. –31. 3. 2019. Poplatek 300 Kč (pro Monínec) nebo 350 Kč (pro Jedovnice – včetně oběda) lze uhradit bankovním převodem (variabilní číslo vám bude přiděleno v přihlašovacím formuláři).

Pokud budete přihlašovat více osob a hradit poplatek i za ně, nezapomeňte jejich jména napsat do poznámky (web). Při registraci vždy uveďte, zda se hlásíte na Test Fest Západ, či Test Fest Východ. V ceně je zahrnuto půjčování kol, jejich servis a seřízení, vyznačení okruhů, oběd (pouze v Jedovnicích, na Monínci je k dispozici restaurace s velkým výběrem jídel), fotogalerie na internetu s možností stažení snímků v plném rozlišení.

Registrace 2019

Storno podmínky

Při odhlášení se později než jeden týden před konáním akce náleží přihlášenému navrácení 50 % z již uhrazené částky. Později než tři dny před začátkem akce nenáleží přihlášenému vrácení žádné finanční částky, ta propadá pořadateli v celém rozsahu.

Podmínky testování

Kola jsou půjčována výhradně registrovaným účastníkům, jejichž počet bude regulován tak, aby odpovídal množství kol v nabídce firem. Pořadatel si vyhrazuje právo s ohledem na tuto skutečnost registraci ukončit. Neváhejte tedy s přihláškou!

Půjčování je plně v režii vystavujících firem. Počítejte s nutností prokázat se při zapůjčení kola dvěma doklady totožnosti a registrací Test Festu, v některých případech může půjčující vyžadovat vaše vyfocení.

 

Kontakty pro případ nejasností

testfest@vpress.cz, 604 763 835

Menu