Světová premiéra: Rouvy připojí hybridní digitální cyklistický závod v Curychu

16.11.2021

Světová premiéra: české ROUVY připojí hybridní digitální cyklistický závod The Digital Swiss 5 ve švýcarském Curychu

Rouvy, světová mobilní aplikace virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce pocházející z českého Vimperka připojí v historické premiéře účastníky 5 digitálních závodů z měst Curych, Basilej, Lucern, Lugano a Lausanne. Všechny závody se konají živě v Saalsporthalle Zürich City již tento víkend 19.-21. listopadu.

 

Atleti budou ve sportovní hale soupeřit mezi sebou i s on-line účastníky z celého světa o nejlepší čas na interaktivních trenažérech pro indoor trénink, které jsou připojeny k naší ROUVY aplikaci. Absolvovat musí 5 závodních tratí, které vedou přes 5 švýcarských měst během 3 dnů, akce tak připomíná etapový závod v digitální podobě,” prozradil detaily Petr Samek, CEO ROUVY, a doplnil: Ačkoli máme řadu zahraničních zkušeností, toto je pro nás světová premiéra a pevně doufáme, že si ji diváci i sportovci opravdu užijí na maximum.”

Digital Swiss 5 je digitální cyklistická akce nejen pro národní a mezinárodní profesionály, ale i pro omezený počet amatérských sportovců na chytrých trenažérech propojených právě s platformou ROUVY. Atmosféru sportovní události zpestří na místě moderátor, doprovodná světelná show, DJ, který se postará             o motivující hudbu a chybět nebude ani catering či zajímavé partnerské stánky.

ROUVY, které se v srpnu 2021 stalo součástí investorské skupiny Pale Fire Capital, aspiruje na světovou jedničku v žebříčku cyklo aplikací a stalo se jasnou volbou pro nejrealističtější indoor trénink. Díky síle rozšířené reality a 3D avatarům kol přináší světové cyklotrasy přímo až do pohodlí domova. Stovky cyklotras v rozšířené realitě, včetně skvostů jako Mont Ventoux, Stelvio a Cap de Formentor nebo téměř 10 000 skutečných tras pomůže sportovním nadšencům udržet svou fit kondici, motivaci i příležitost jezdit v týmu s přáteli v jakékoli době a jakémkoliv počasí.

E-sport událost roku pro profesionální i amatérské sportovce a zároveň světovou premiéru hybridní digitální cyklistiky bude přenášet celostátně skupina SRF, mezi mediálními partnery jsou dále například deník Blick nebo radio Zürisee.

Data závodů:

  1. závod 19. 11. 2021 Lucern, 17.30–19h amatérský závod, 20–21h profesionálové
  2. závod 20. 11. 2021 Lugano, 10.30–12h amatérský závod, 13–14h profesionálové
  3. závod 20. 11. 2021 Lausanne, 16.30–18h amatérský závod, 19–20h profesionálové
  4. závod 21. 11. 2021 Basilej, 9-10.30h amatérský závod, 11.30–12.30h profesionálové
  5. závod 21. 11. 2021 Curych, 30–15h amatérský závod, 16–17h profesionálové

Paralelně s amatérským závodem v Saalsporthalle bude stejná závodní série probíhat také digitálně (registrace jsou otevřeny), očekává se velký počet účastníků z celého světa. Každý, kdo vlastní chytrý trenér, se může připojit z domova.

Barvy ROUVY budou ve Švýcarsku hájit:

– Jan Sáska /2002/, mistr ČR U 23 MTB, 16. místo na světovém poháru Lenzerheide, účastník ME a MS , ve světovém žebříčku UCI MTB 124. místo

– Zuzana Šafářová /2001/, akademická mistryně ČR MTB, 2. mistrovství republiky U 23 MTB, účastnice ME a MS , ve světovém žebříčku UCI MTB 125. místo

– Jakub Kadlec, /1997/, bývalý reprezentant ČR MTB, současný junior coach ROUVY týmu

 

KDO ZÁVODÍ?

Profesionální závodníci (cca 50 osob) budou závodit v národních týmech. Každý tým bude mít jednoho silničního profesionálního jezdce, jednu silniční profesionální cyklistku a jednoho hosta (profesionál z cyklistického světa – z horských kol, triatlonu, atd.). Další 3 členové týmu mohou závodit digitálně. Tým může mít vždy maximálně 6 členů. Počítá se pořadí týmu.

 

Amatérští závodníci (cca 100 osob) se zúčastní přípravných závodů. Atleti pojedou všech 5 úseků  v hale na vlastním trenažéru. Počítá se pořadí jednotlivců. Paralelně s amatérským závodem v Saalsporthalle proběhne online další amatérský závod, ve kterém se očekává velmi vysoký počet účastníků po celém světě.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu