Navržen pro nejdrsnější traily – Specialized Turbo Kenevo SL

14.5.2021

Horkou novinku od Specialized navrhovali trailoví jezdci pro trailové jezdce. Kenevo Super Light je lehké e-MTB, které předefinuje výkon ve velkých horách díky jedinečné kombinaci nízké hmotnosti, odezvy a schopností. Extrémně citlivá ovladatelnost a schopnost na velkých trailech umocněná výhodami  240wattového systému Turbo Super Light umožní letět nahoru, a užít ještě víc zábavy i ve stoupáních.

 

Kompletní monokokový rám z uhlíkových vláken FACT 11m je páteří Kenevo Super Light a je zázrakem kompozitní konstrukce, plně optimalizované pro ovladatelnost a úspory hmotnosti.

Kenevo Super Light nastavuje laťku pro ovladatelnost all-mountain e-MTB a přidává 6 možností nastavitelnosti k již tak uznávané geometrii  Endura. Jeho velkorysý kokpit dává prostor k pohybu na kole a optimalizuje trakci a kontrolu v zatáčkách. Strmá sedlová trubka vás vycentruje doprostřed kola, zatímco položený úhel hlavové trubky a snížené přesazení vidlice udržují věci stabilní a v klidu. 29 ”kola a progresivní rozvor poskytují stabilitu při vysokých rychlostech, přičemž věci zůstávají pohotové a zábavné.

Bez ohledu na to, kde – nebo jak – jezdíte, lze Kenevo Super Light vyladit tak, aby zvládlo přesně to, co se vám líbí. Šest odlišných nastavení  umožní vylepšit trailové způsoby tak, aby vyhovovaly vašemu stylu a terénu. Úhel hlavy lze nastavit na 62,5, 63,5 nebo 64,5 stupňů. Výška středového složení může být doladěna nahoru nebo dolů o 6 mm.

Se 170 mm citlivého, pohotového a super schopného zdvihu požere Kenevo Super Light vše, co před něj hodíte, od kořenů stromů a nástrahy trailů až po mohutná přetížení v klopenkách a neúnavné dropy na placku. Odpružení, které funguje bezchybně, je realizováno, když je každá součást celku vyvinuta společně v integrovaném přístupu. Celkový výkon odpružení zahrnuje tuhost šasi, kinematiku, pákové poměry, pružinové křivky, tlumicí výkon a vyladitelnost, vše navrženo a připraveno společně pracovat na dosažení jedinečné a zvýšené kvality jízdy na trati.

Šestiramenná konstrukce Keneva SL představuje dokonalé odpružení pro náročné traily, které poskytuje bezkonkurenční kombinaci ovládání, zvládání velkých nárazů, optimalizovaného výkonu při šlapání a odolnosti. Six Bar je ve svém srdci uznávaným FSR designem, který umožňuje optimalizovat dráhu zadní osy pro kontrolu rázů, naladit anti-rise a anti-squat pro šlapací výkon a odpojit brzdné síly, takže ovladatelnost dodávaná aktivním odpružením je tu pro vás, i když si toho naberete přespříliš.

„Tenzní vahadla“, které stlačují tlumič, umožňují vyladit průběh přepákování odděleně od dráhy osy pro nekompromisní výkon pružení a tlumení.

Konstrukce se šesti rameny zlepšuje ovladatelnost snížením a centralizací hmoty, aby byla zajištěna stabilní a přesto citlivé ovládání a živější pocit na trailu.

Mírně dozadu směřující trajektorie zadní osy funguje skvěle při nárazech se ostrými hranami, což umožňuje kolu pohybovat se dozadu a pryč z cesty překážkám, místo aby na ně pověsilo. Tato trajektorie také poskytuje dostatečný anti-squat na začátku zdvihu, což zvyšuje účinnost šlapání.

Průběh přepákování Keneva SL poskytuje citlivost na malé nerovnosti, podporu uprostřed zdvihu a hladký, ale kontrolovaný plný zdvih při velkých nárazech.

Motor/systém Turbo Super Light v jádru Kenevo SL poskytuje až 2x TY zesílení jezdce tak hladce, že najdete trakci ve volném, strmém terénu, kde se ostatní kola otáčejí. Jsi to TY, kdo šlape, ale je to mnohem silnější verze tebe.

 

MasterMind TCU je mozek kola. Zobrazuje všechny relevantní informace o vaší jízdě a umožňuje ladění úrovní podpory v reálném čase, umožňuje aktualizace v reálném čase, takže se vaše kolo časem zlepšuje, a hladce se integruje s aplikací Mission Control pro pokročilé ladění, diagnostiku na trailu a další.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu