Nákup kola online i jeho servis bez starostí díky spolupráci Alza.cz a Kolofix

13.7.2021

Alza.cz zahájila spolupráci s cykloservisem Kolofix. Pandemie nastartovala obrovský boom cyklistiky nejen v Česku, ale v celé Evropě. Enormní růst trhu s cyklistickým vybavením je tažen zejména rostoucí poptávkou po elektrických kolech. Na cesty se vydává stále více uživatelů, kteří očekávají nejen pohodlný nákup, ale i kvalitní doprovodné služby jako rychlý a bezproblémový servis, zejména v průběhu hlavní sezony.

Cyklistika se ve výzkumech mezi Čechy opakovaně umísťuje jako nejoblíbenější rekreační sport. „Za celý loňský rok se naše prodeje v kategorii cyklistika zdvojnásobily a rostoucí trend vnímáme i letos. Od začátku roku jsme prodali o desítky procent více bicyklů než loni. Dvě třetiny z toho navíc tvoří elektrická jízdní kola, která vyžadují specializovanější servis než ta klasická,“ uvedl Ondřej Hnát obchodní ředitel Alza.cz. „Pro zajištění co nejrychlejšího, a přesto kvalitního servisu, který je pro bezproblémové cyklistické zážitky naprosto nezbytný, jsme zahájili spolupráci s českou sítí cykloservisů Kolofix,“ doplnil. Firma tak vychází vstříc potřebě zákazníků, kteří kromě pohodlného a rychlého online nákupu očekávají i stejnou úroveň přidružených služeb. Data Alzy potvrzují i údaje publikované Konfederací evropského cykloprůmyslu (CONEBI). Podle nich vzrostly celoevropské prodeje klasických jízdních kol a ta elektrická s růstem o 23 % svůj podíl skokově zvýšila.

Elektrická kola k vyjížďkám lákají stále více těch, kteří je využívají hlavně jako dopravní prostředek. Chtějí na nich jezdit, ale ne věnovat jim další volný čas potřebný na opravy a údržbu. „Na kolech u nás jezdí stále více lidí, a hlavně v sezóně bývají čekací doby na servis velmi dlouhé. Lidé však na kolech chtějí jezdit, ne čekat na jejich opravu. Díky našemu unikátnímu online rezervačnímu systému a tomu, že se soustředíme pouze na poskytování servisních služeb, jsme schopni zákazníky obsloužit téměř okamžitě, a to dokonce i mimo naše provozovny,“ říká Pavel Čábelický, zakladatel sítě servisů Kolofix.

Online se přesouvá i cyklistika

Stejně jako mnoho dalších činností se i cyklistika díky pandemii čím dál více přesouvá do online prostředí. Aplikace Mapy Google zaznamenala od začátku pandemie covid v Evropě až čtyřnásobný nárůst plánování cyklotras a u cyklistů už dříve oblíbená Strava hlásí meziroční růsty také v řádech desítek procent.

Podle prodejních dat Alza.cz zákazníci překonali pocit, že si kolo musejí před koupí osobně vyzkoušet. S vhodným výběrem online pomáhají podrobní průvodci, kteří zájemce o nové kolo navádějí krok za krokem ke konkrétním modelům podle způsobu využití, náročnosti terénu, dojezdu u elektrických kol až po velikost rámu. Alza.cz navíc díky včasnému předzásobení a rozšíření nabídky značek Sava a Ratikon stále nabízí poměrně široký výběr modelů, zejména elektronických kol, a zákazník tak nepocítí celosvětový nedostatek jízdních kol. Pokud se kupující i přesto při výběru netrefí, na rozdíl od kamenných prodejen, může při online nákupu do 14 dní od koupě odstoupit.

Více informací na https://www.alza.cz/sport/servis-a-oprava-kola

 

Proč Kolofix?  

Protože chceš jezdit, a ne čekat. Kolo je jako auto a potřebuje pravidelný servis. Pečlivý, ale zároveň dostupný. Cenově i termínově. Tím se řídíme na všech patnácti pobočkách ve dvanácti městech po celé ČR. Přijedeme i za tebou domů.

My kola neprodáváme, jsme cykloservis a zaručíme, aby ti tvé kolo dobře sloužilo, bylo spolehlivé a bezpečné. To je náš cíl.

Je nám jedno, jestli přivezeš kolo za 10 tisíc nebo za půl milionu. Opravíme vše, co dává smysl. Mechanici, kteří se o tvůj stroj postarají, mají nejen šikovné ruce. Milují cyklistiku a ví, že chceš zpátky do sedla.

 

Pavel Čábelický, někdejší závodník na horských kolech a mechanik české reprezentace, je přesvědčený, že kola mají trávit v servisu co nejméně času. Proto založil v roce 2019 kolofix. Má neodbytný smysl pro detail a ví, co je třeba. Předává své rozsáhlé znalosti našim mechanikům – kvalita poskytovaných služeb je stěžejní.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu