MTB tretry XLC CB-M10 v minitestu

13.6.2021

Mountainbikové tretry od XLC mají za sebou půl roku tvrdého ježdění, takže přesto, že se jedná na těchto stránkách o minitest, v reálu jde o test pořádně hloubkový. Značka nabízí model CB-M10 v rozsahu velikostí 38 – 47, což nahrává jak dětem či ženám, tak přerostlým mužům. My oslovili ke spolupráci mladičkého bikera a okovali jsme zarážkami SPD tretry velikosti 39. Stahování obstarává lanko ovládané jediným kolečkem a jak je vidět na obrázcích, pevně obepne i úzký nárt menší nohy. Noha je upnuta pevně a a bota se nezouvá. Svršek je hodně odvětrán a odlehčen a, noha se nepotí a při namočení rychle vysychá. Hodně jsme laborovali se správným umístěním kufru, dva závity za sebou ve dvou kolejničkách zaručují typicky širokou škálu a je třeba pečlivě měřit posed.

Tvar okraje boty zajišťuje velký rozsah v kotníku a rozhodně nedře. Tretry také překvapí celkově nízkou hmotností.

Karbonová podrážka je hodně pevná, nezanáší se blátem a poskytuje dostatek pohodlí při chůzi. Pouze při hustém bahně je třeba kufr silně prošlápnout a nečistotu vytlačit, aby šel pedál pevně připevnit.

Pořizovací cena je stanovena na 150 Eur, což kvalitě provedení docela odpovídá, použité materiály ale míří určitě mnohem výš.

Více info zde

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu