Milan Myšík bude jezdit od enduro sezóny 2021 na Treku

5.3.2021

Sedmadvacetiletý český enduro jezdec Milan Myšík  bude od této sezóny (2021) jezdit na kolech značky Trek. Milan je vítězem evropské série EWS (Enduro World Series) z roku 2019 a ve světovém žebříčku EWS skončil v loňské sezoně na 35. místě.

Poslední rok spolupracoval se značkou Norco, od tohoto roku Milan i jeho parťáci z týmu přesedlávají na Trek. „Velmi se z tohoto přestupu těším, vždycky jsem chtěl jezdit za Trek. Byl to vlastně můj velký sen. Zároveň jsem se poslední rok intenzivně věnoval tréninku, takže do této sezóny vstupuji s těmi největšími ambicemi, ačkoliv jsem celý únor proležel v posteli kvůli chorobě.“

 

Z produktů Trek si Milan na závodění vybral nový enduro stroj Trek Slash 9.9. Upravil si ho tak, aby vyhovoval jeho ježdění. „Největší změnou je pro mě přechod na velikost M. Jelikož měřím jen 162cm, budu zkoušet “mullet” bike, což znamená 29″ velikost kola vpředu a 27.5“ velikost kola vzadu pro větší stabilitu a zároveň rychlost a obratnost. Další vychytávkou je úprava sedlovky150 mm tak, aby byla co nejnižší a já jsem dosáhl na pedály.” Myšík využívá i e-bike Trek Rail 5, taktéž upravený, a silniční kolo Trek Émonda SL 6, jakož i obratný Trek Top Fuel 9.9.

Myšík se na sezónu aktuálně připravuje na domácích trailech  a tráví hodně času v posilovně kvůli silovému tréninku a na motorce kvůli výbušnosti. Pokud zimní podmínky dovolí, kondičku trénuje na běžkách a na splitboardu. V březnu začíná s letní přípravou v Itálii (Finale Ligure), kam jede na dvoutýdenní soustředění a v dubnu by ještě rád odcestoval na pár dní na Madeiru. Během sezóny 2021 plánuje  jezdit hlavně Českou Enduro sérii a téměř kompletní EWS.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu