Malevil se nevzdává, “Jedeme dál” říká Radek Patrák. Přihlašte se!

15.8.2021

Do české maratonské klasiky Malevil Cupu 2021 zbývá necelý měsíc… ano, je to tak, za pár týdnů odstartuje již 22. ročník Malevil Cupu. Pokud jste se ještě nestihli přihlásit, neváhejte, online přihlášky jsou již v plném proudu.

I letos je Malevil zapsán v kalendáři UCI a to dokonce jako C1! Což pro vás znamená, že by se na startu mohli objevit i zajímaví čeští a zahraniční závodníci, se kterými se můžete poměřit. Příští rok se na Malevilu uskuteční Mistrovství Evropy v marathonu, letošní rok je také takovou generálkou. Už jste někdy závodili na trati světových parametrů, na trati schválené pro pořádání šampionátu starého kontinentu?

 

Prvními potvrzenými jmény jsou členové bankovního gangu z České spořitelny – Accolade. V Lužických horách by se měli představit Marek Rauchfuss, Tomáš Višňovský a Jaroslav Kulhavý, kterému se zde vždy dařilo. Obhajovat vítězství přijede Filip Adel.

„Po loňském přeloženém termínu a změně trasy jsme věřili, že letos situace bude lepší. Bohužel jsme na jaře museli učinit rozhodnutí a znovu přeložit Malevil Cup na náhradní termín a to na 11. září. Víme, že to není ideální. Vracíme se ale na původní trasu i s německou částí. Přichystali jsme také nějaké novinky“, říká Radek Patrák, šéf organizačního týmu.

Důležitou aktualitou pro všechny je, že aktuálně nejsou z německé strany žádné omezení ke konání sportovních akcí na území Saska. Závod tedy proběhne v plném rozsahu na čtyřech trasách, jak jste zvyklí. Neminete Lužická skalní města, královský hrad Oybin, svezete se po hraničních trailech. I tak je připraveno několik nových úseků. „Některé jsme už měli pro loňský ročník, ale vinou Covid-19 a následné změny trasy bez německé části, nebyly do kurzu Malevil Cupu zařazeny.

První novinkou jsou první kilometry po startu, které se protáhnou až po průjezdu osadou Valdov. Od delšího nájezdu do terénu si slibujeme, že se startovní pole více natáhne a tím budou první kilometry v terénu bezpečnější. Další změny jsou na německé části trasy na trasách A100 a B70 km. Po dohodě s Stadtverwaltung Zittau je upravený sjezd do Oybinu. Po tradičním průjezdu Oybinem, nově zařazeným hravým trailem, sjezdem a následným výjezdem se dostanete do Hainu. Pak už následuje známý výjezd na Hvozd / Hochwald s vrchařskou prémií. Další změnu trasy okusí už jen maratonci na klasické dlouhé trase v pasáži za Waltersdorfem v okolí hraničního vrcholu Luž /Lauche.“ dodává Radek Patrák. Je dobré připsat, že na tomto vrcholu je od loňského roku zprovozněna panoramatická 360‘ vyhlídková terasa, která rozhodně stojí za vaší návštěvou.

Na Malevil Cupu 2021 pro Vás letos chystáme:

 • Kultovní závod s bohatou historií
 • Atraktivní trať, která bude hostit MTB maratonské mistrovství Evropy 2022
 • Sportovní bag KILPI a v něm
  • Vosk na řetěz Squirt
  • Dostatek energie od Enervit a Vitar
  • Masážní gel Alpa
  • Poukázku na servis od společnosti KOLOFIX v ceně 200,- Kč
 • Vouchery na volný vstup na hrad Oybin, do kláštera v Bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy nebo na vyhlídkovou věž v Jablonném v Podještědí
 • Možnost vyhrát set 29“ karbonových kol AUTHOR Flyer
 • Zajímavou tombolu s cenami od NilFisk, ParkTool, regionu Schladming-Dachstein atd.
 • Bike-párty a mnoho dalšího…

Bonusem pro ty všechny, kdo provedou platnou registraci k marathonu Malevil Cup do 30. srpna 2021 je možnost získat ubytování ZDARMA pro dva, na dvě noci se snídaní přímo v Resortu Malevil. Jednoho výherce poukazu vygeneruje registrační systém Sportsoft. Budete ho tak moci využít ještě i pro letošní ročník marathonu.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Nejvíce aktuálních informací najdete na Facebooku a Instagramu.

www.facebook.com/malevilcup

www.instagram.com/malevilcup

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu