Lunchride, článek, který nikdy nevyšel

25.5.2021

Před lety jsme pro Velo nafotili a připravili článek o fenoménu “lunchride”, který nikdy nevyšel. Firma dnes sídlí na jiné adrese, pracují v ni většinou úplně jiní lidé, jezdí na jiných kolech a v jiném oblečení a pes v záběru už roky nežije. Fenomén společných poledních jízd vzal v posledním roce za své rozšířením “home officu”. Patří však k určité kultuře některých firem a aktivní přístup ke sportu často bývá i podmínkou pro přijetí na pozice, které s pohybem až tak moc nesouvisí.

    

Něco na tom ale stále je – přerušit pracovní stereotyp, urvat ze dne pro sebe něco pohybu, mít čas probrat s kolegy i nepracovní věci… Jedna švédská studie dokonce hovoří o tom, že lidé, pracující šest hodin denně jsou výkonnější a vykonají víc, než lidé pracující osm a více hodin. Má to ale jednu podmínku – po čtyřech hodinách povinnou čtyřhodinovou pauzu. dost možná, že taková pauzička hodinu a půl na společnou vyjížďku bude mít podobný efekt.

Protože nám bylo líto času, který jsme focení všichni věnovali, vraťme se k fotografiím Davida Stelly aspoň v této podobě.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu