E-Caliber není Excalibur, Trek představil novou zbraň pro tratě XC, ovšem lehce motorizovanou

25.2.2021

Trek dnes zveřejnil horkou novinku, novou řadu horských elektrokol, kterou rozšiřuje o lehký XC stroj s pohonem Fazua nazvaný E-Caliber. Pozor na českou výslovnost, s legendárním mečem má pramálo společného!

E-Caliber vychází z designu oblíbeného XC závodního kola Trek Supercaliber a je osazen tlumičem IsoStrut výlučně od značky Trek. Nabízí potřebné odpružení a výkon na vytrvalostní jízdy po XC trailech, takže poskytne delší čas v sedle, větší vzdálenosti, větší výkon a více zábavy. Design horských elektrokol se stále víc soustřeďuje na náročnější terén a dostatečný výkon na zdolání kopců, aby mohli jezdci svištět dolů. E-Caliber však nabízí lehkou jízdu, která ještě více umocňuje skutečné XC zážitky. Lehký XC výkon

Jedná se o vůbec nejlehčí celoodpružené horské elektrokolo Trek. Model z vrchilu nabídky váží pouhých 15 kg. Vyhlazuje rozdíly mezi výkonností jednotlivých jezdců i ruší limity, které si sami stanovují. Minimalizuje obtížnost stoupání, najetých vzdáleností a náročného terénu, avšak zachovává pocit dosaženého úspěchu po jejich zvládnutí.

 

Každý model E-Caliber v této řadě je osazen chytrým pohonem Fazua Evation, který nabízí 55 Nm krouticího momentu, dojezd až 70 km a tři režimy asistence aktivované novým dálkovým ovladačem bX Fazua. Tento lehký systém váží jen 4,6 kg a nabízí podporu do 25 km/h. Když jezdci překročí maximální rychlost s asistencí, nepocítí žádný odpor. Čeká je jen hladká jízda nesmírně rychlého XC kola.

Chytrý software na traily

Systém Fazua Evation kola E-Caliber pohání nový software Black Pepper, který poskytuje dopomoc při širším rozpětí kadence (od 50 do 120 ot/min) a je okamžitě hbitější. Ihned po šlápnutí do pedálů zapojí dopomoc bez jakéhokoli trhání.

Tento chytrý software se dále přizpůsobuje individuálnímu stylu šlapání a v jednoduchém rozhraní programu Toolbox Software 2.0 Fazua lze nastavit daného uživatele a výkon.

V aplikaci Rider Fazua mají jezdci na kole E-Caliber přístup k řadě údajů generovaných čidly a systémem, aby mohli sledovat svůj výkon. E-Caliber je dále kompatibilní s Bluetooth pro snadný přenos dat do různých zařízení.

Specifikace XC elektrokola

E-Caliber má geometrii XC elektrokola. Ve srovnání s kolem Supercaliber je položenější o 1,5 stupně s 67,5stupňovým úhlem hlavové trubky a delším dosahem pro větší stabilitu při jízdě za vyšší rychlosti. Modely E-Caliber jsou dále vybaveny větší 120mm vidlicí.

Stejně jako Supercaliber je i E-Caliber osazen tlumením IsoStrut exkluzivně od značky Trek. Jedná se o integrované odpružení s 60mm tlumeným a nastavitelným zdvihem a jedinečnými sedlovými vzpěrami bez čepů, které se pohybují v závislosti na trailu, vyhlazují nerovnosti povrchu a udržují rychlost.

Jedno kolo, dvě tváře

E-Caliber lze snadno proměnit v běžné XC kolo vyjmutím motoru Fazua a připevněním krytu na dolní trubku. Zaručuje to zážitek z jízdy na XC kole bez odporu s výkonem a ovladatelností závodního XC kola. Po vyjmutí systému Fazua a připevnění poskytnutého krytu je kolo o 2,9 kg lehčí. Nejšpičkovější model E-Caliber 9.9 XX1 AXS pak bude vážit jen 12 kg.

Zbrusu nový E-Caliber je k dispozici v pěti modelech od 138 960 Kč do 277 940 Kč, a to prostřednictvím rozsáhlé sítě prodejců Trek, na vybraných trzích i na stránce trekbikes.com.

E-Caliber je dostupný i v “custom verzi” Project One.

Dostupné modely E-Caliber

E-Caliber 9.9 XX1 AXS

E-Caliber 9.9 XTR

E-Caliber 9.8 XT

E-Caliber 9.8 GX

E-Caliber 9.6

Více info: https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/e-caliber/

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu