Discovery Sports doplní programy svých stanic o cyklokros

28.9.2021

Home of Cycling získal exkluzivní celosvětová práva* na vysílání cyklokrosové série Superprestige mužů a žen. Živé přenosy ze sezóny 2021-2022 odstartují na stanicích Eurosport, GCN+ a discovery+** 3. října. Nejširší cyklokrosové portfolio nyní zahrnuje všechny významné závody – Mistrovství světa a Světový pohár UCI, Mistrovství Evropy UEC, Telenet Superprestige, X²O Badkamers Trophy, USCX Series a Ethias Cross.

Společnost Discovery Sports dále rozšířila svou nabídku pro fanoušky cyklistiky o exkluzivní celosvětová práva na cyklokrosovou sérii Superprestige, která doplňuje její rozsáhlé portfolio živých přenosů.

Cyklokrosový seriál Superprestige 2021-2022 zahrnuje:

 

 • října 2021: Gieten (Nizozemsko)
 • října 2021: Ruddervoorde (Belgie)
 • listopadu 2021: Niel (Belgie)
 • listopadu 2021: Merksplas (Belgie)
 • prosince 2021: Boom (Belgie)
 • prosince 2021: Heusden-Zolder (Belgie)
 • prosince 2021: Diegem (Belgie)
 • února 2022: Gavere (Belgie)

 

Kompletní globální portfolio cyklokrosových práv společnosti Discovery Sports zahrnuje:

 • Mistrovství světa UCI (exkluzivní práva v celé Evropě kromě Skandinávie)
 • Mistrovství Evropy UEC (exkluzivní celosvětová práva)
 • Světový pohár UCI (exkluzivní práva v celé Evropě kromě Skandinávie a Belgie)
 • Telenet Superprestige (exkluzivní celosvětová práva s výjimkou Belgie)
 • X²O Badkamers Trofee (exkluzivní celosvětová práva s výjimkou Vlámska)
 • Ethias Cross (exkluzivní celosvětová práva s výjimkou Vlámska)
 • USCX Series (exkluzivní celosvětová práva)

 

MIDDELKERKE, BELGIUM – FEBRUARY 06: Arrival / Lucinda Brand of The Netherland and Team Baloise Trek Lions World Champion Jersey celebrate during the 62nd Superprestige Middelkerke Noordzee Cross 2021, Women’s Elite a 13,6km / Mud / CX / @SuperprestigeCX / #SPMiddelkerke / on February 06, 2021 in Middelkerke, Belgium. (Photo by Mark Van Hecke/Getty Images)

 

Nová dlouhodobá smlouva přinese divákům přenosy živě nebo na vyžádání z cyklokrosové série Superprestige prostřednictvím předních sportovních značek společnosti Discovery Sports – Eurosport, GCN+ a discovery+, v ČR i Eurosport Player. Série osmi závodů Superprestige se koná v Belgii a Nizozemsku a startuje 3. října.

Bezkonkurenční cyklistická nabídka Discovery Sports nyní zahrnuje přenosy všech významných cyklokrosových a dráhových závodů během podzimních a zimních měsíců po skončení sezóny silniční cyklistiky (součástí vysílání silniční cyklistiky jsou všechny grandtour a monumenty, závody kategorie WorldTour mužů i žen). Discovery Sports je domovem cyklistiky ve všech disciplínách včetně horských kol, BMX a urban cyklistiky, všech mistrovství světa a Evropy i cyklistických závodů na olympijských hrách.

Guy Voisin, Director of Cycling at Discovery Sports: „Jsme rádi, že můžeme pokračovat v naší misi rozvíjet cyklistiku ve všech jejích podobách a dále rozšiřovat záběr tohoto sportu tím, že jsme získali práva na představení nejlepších světových cyklokrosařů, přičemž každý závod Superprestige bude k dispozici ke sledování živě i na vyžádání na našich kanálech a platformách.“

„Prostřednictvím našich celosvětově uznávaných sportovních značek Eurosport, GCN+ a nyní i prostřednictvím discovery+ máme možnost rozšířit pokrytí největších světových cyklistických událostí na nejširší možné publikum a otevřít tento sport pro všechny.“

Eurosport a GCN+ poskytují fanouškům 360° digitální cyklistický ekosystém, který nabízí tento populární sport nejširšímu publiku. Evropská jednička mezi sportovními zpravodajskými webovými stránkami Eurosport.com pokrývá všechny aspekty tohoto sportu; názory expertů nabízí vlajková loď Eurosportu podcast The Bradley Wiggins Show a stanice GCN+ nabízí fanouškům vedle živých cyklistických přenosů také exkluzivní dokumenty a filmy.

Kromě nejširší nabídky cyklistických závodů světové úrovně, které Discovery Sports vysílá na svých kanálech a platformách, pokračuje ve svém poslání dále rozvíjet cyklistiku. V listopadu zahájí první ročník UCI Track Champions League, kterou podpoří její společnost Discovery Sports Events zabývající se managementem a podporou sportovních akcí.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu