Bike Fun v Kopřivnici mění vlastníka

30.10.2020

Značky kol Superior a Rock Machine přejdou zpět do českých rukou. Od tuzemských zakladatelů je před lety zakoupil a následně kultivoval Holanďan  Mark de Kwant. Novým majitelem společnosti Bike Fun International se počínaje prvním říjnem letošního roku stává 16. nejbohatší Čech roku 2020 (dle časopisu Forbes) Tomáš Němec. V současnosti probíhá řízení antimonopolního úřadu, jehož závěry transakci potvrdí.

´Bike Fun´  je výrobna se sídlem v Kopřivnici, která uspokojuje zakázky cyklistických značek z celé Evropy a výroba pro své vlastní značky, k nimž patří ještě Frappé, rozhodně neobsazuje jeho kapacitu naplno. Zatím nejsou známé strategické plány nového vlastníka, dá  se však předpokládat, že ke stávajícím značkám přibydou i kola pod značkou Kästle, která budou mít velké mezinárodní ambice. Ing. Němec to naznačil v rozhovoru pro Hospodářské noviny:

Dle stylu, jakým se český podnikatel na poli sportovního byznysu pohybuje, by to mohla být kola ve vyšších cenových a kvalitativních kategoriích. Aktivity Tomáše Němce jsou rozkročené od výroby a distribuce sportovního zboží přes laboratorní medicínu až po potravinářství a zemědělství, je vlastníkem značky Sporten a továrny na výrobu lyží v Novém Městě na Moravě, od KTM odkoupil značku lyží Kästle, známý je také jako bývalý vlastník České gumárenské společnosti, jejíž značku Mitas (dříve Rubena) prodal švédskému Trelleborgu za 31miliard korun. Čeští cyklisté jistě budou znát také společnost Levelsportkoncept, distribuující značky POC, 100%, Oakley, Lezyne, Kjus, Mizuno a další.

Kola Kästle v devadesátých letech technologicky rozhodně nezaostávala za světovou špičkou. Stanou se vlajkovou lodí kopřivnické továrny?

4 komentářů

Klikněte zde pro vložení komentáře

 1. Tomáš (janacek999@***) napsal:

  Chyba v článku 😉 KTM značku lyží Kastle těžko mohla prodat,když patřila Fischeru ⛄

  1. raufer (raufer@***) napsal:

   “Nejprve se značka Kästle stala cílem první velké lyžařské fúze, když ji koupil konkurenční Fischer. Tento sňatek nevyšel, a tak Kästle putovala do rukou italského módního kolosu Benetton. Jenže pod ním propad pokračoval, až značka na několik let zmizela z trhu. Zachránil ji až místní průmyslník a majitel motocyklové značky KTM Rudolf Knünz, ” Citovano z Hospodářských novin

   1. Tomáš (janacek999@***) napsal:

    Díky za info,hezká přehazovaná 😎 všude se vždy uváděl jako poslední vlastník značky Fischer ⛄ budu tedy brát jako finále info od odborníků z HN 👍

 2. Miloš (miloshejtmanek@***) napsal:

  No budou to mít v kolech přesyceném Česku hodně těžké a nejen u nás ale uvidíme. Budeme držet palce.

Menu