Úspěch českého cyklokrosu

31.1.2018

Vynikajícího úspěchu dosáhl junior Tomáš Kopecký, který zvítězil v celkovém hodnocení Světového poháru v cyklokrosu. Stříbrný junior z Mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře se dokázal v jednotlivých závodech Světovém poháru umístit 2x na prvním místě, jednou na druhém a dvakrát na třetím místě. Talentovaný závodník je se svou formou příslibem na medailové umístění na mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná v nizozemském Valkenburgu již tento víkend.

Krátký report z posledního dílu SP v Hoogerheide

Ještě v nájezdu do posledního kola byla na čele trojice spolu s mistrem Evropy Švýcarem Rouillerem, který nakonec dojel dvanáctý. Tomáš Kopecký se pohyboval po celý závod ve druhé skupině, ze které měl v závěru nejvíce sil domácí Hendrikx a získal třetí místo. I čtvrté místo stačilo českému reprezentantovi k uhájení celkového prvenství ve Světovém poháru.

„Jel jsem docela v klidu. Spíš než na výsledek jsem si hlídal Ronhaara, který mě mohl ohrozit v celkovém pořadí. Zbytečně jsem neútočil a neplýtval silami, ale jel jsem raději takticky. Týden před světovým šampionátem se cítím dobře. Zdá se, že forma je dobrá,“ svěřil se Tomáš Kopecký, který dokázal zvítězit v celkovém pořadí SP a zajistil tím pro Českou republiku na MS jedno místo navíc.

Reprezentační trenér Petr Dlask si liboval. „Tomáš to takticky zvládnul na jedničku. Celý závod si kontroloval největšího soupeře Ronhaara. Sice tentokrát chybí na bedně, ale zase vyhrál Světový pohár.“

Pořadí: 1. Niels Vandeputte, 2. Jarno Bellens +0:16 (oba Bel.), 3. Mees Hendrikx +0:27, 4. Tomáš Kopecký +0:34 (Česko), 5. Pim Ronhaar +0:35 (Niz.),…20. Jakub Schierl +2:27, 22. Jakub Říman +2:30, 26. Tomáš Ježek +3:01, 40. Jakub Ťoupalík +3:58, 47. Alvin Tomášek +4:57.

Konečné pořadí SP: 1. Tomáš Kopecký (Česko) 215, 2. Pim Ronhaar (Niz.) 200, 3. Mees Hendrikx  (Niz.) 200, 4. Loris Rouiller (Švý.) 175, 5. Jarno Bellens (Bel.) 175,…22. Tomáš Ježek 43, 28. Jakub Schierl 34, 29. Jakub Ťoupalík 32.