iVelo.cz Poradna Bolest chodidla na SPD

Bolest chodidla na SPD

před 4 měsíci

Dobrý den, již delší dobu se potýkám s problém bolesti chodidla, resp. mravenčení v oblasti prstů (kosti prstů nohy) vedoucí až k kompletní ztrátě citlivosti. Bolest nastává při šlapání na kole vybavené SPD. Mnohokrát jsem provedl kontrolu polohy kufru, který podle mého názoru směřuje do oblastí kloubu palce, nicméně poloha kufru umístěné v botě je do jisté míry předefinovaná výrobcem. SPD Shimano 520, boty Specialized spíše turistické, obdoba dnes vyráběného typu Tahoe. Boty jsou staršího data (cca 2003), SPD 2 roky staré. Poradili byste mi prosím, čím by daný problém mohl vznikat, jak jej odstranit, případně, kde by mi odborně poradili, či proměřili fyziologii chodidla ve vazbě na používání SPD? Děkuji FK

Dobrý den, je možné, že boty jsou příliš měkké a kufr tlačí do nohy, kterou průběžně „umrtvuje“. Doporučili bychom Vám výměnu bot za nové, s tužší podrážkou.
(ps)

Komentáře ke článku Bolest chodidla na SPD

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první :-)

Nový komentář:

 

Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.