iVelo.cz Poradna tubeless ready ráfky

tubeless ready ráfky

před 6 měsíci

Dobrý den, na kole (Mongoose Tyax Sport) mám od výroby ráfky Weinnmann XTB26. Poslední dobou se mi často odtrhávají ventilky na duších. Dával jsem to za vinu starým plášťům a koupil jsem nové Michelin Wild Grip'r a k tomu od stejného výrobce samoopravnou duši. Dnes jsem vytáhl kolo a při brzdění znovu utržený ventilek. Dá se do tohohle ráfku použít tubeless systém? Nikde na internetu jsem o tom nenašel a na ráfku to napsané není. Mockrát děkuji.

Dobrý den, váš problém tkví v mastnotě na ráfku a plášti, která dovolí proklouznutí mezi těmito díly. Doporučíme tedy odmastit ráfek, zevnitř i zvenčí, stejně tak patky pláště, pak už by se plášť otáčet na ráfku neměl a tak i duše zůstane na místě a bez úhony. Volbu bezdušového systému chápeme, ale zda právě vaše ráfky s plášti budou k sobě správně pasovat netušíme, možné to je, zvláště, pokud je k tomu uzpůsobený plášť.
(ps)

Komentáře ke článku tubeless ready ráfky

  • petr petr
    16.03.2017 08:38 | trvalý odkaz

    jestli to jsou ještě "V" tak možnost zahřátí ráfku a pak se ten plášt sklouzne.
    nutno používat obě brzdy případně zařadit přestávky na vychladnutí .
    na starém plášti mi pomohlo natřít patky chemoprénem.

Nový komentář:

 

Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.