iVelo.cz Poradna tubeless ready ráfky

tubeless ready ráfky

před měsícem

Dobrý den, na kole (Mongoose Tyax Sport) mám od výroby ráfky Weinnmann XTB26. Poslední dobou se mi často odtrhávají ventilky na duších. Dával jsem to za vinu starým plášťům a koupil jsem nové Michelin Wild Grip'r a k tomu od stejného výrobce samoopravnou duši. Dnes jsem vytáhl kolo a při brzdění znovu utržený ventilek. Dá se do tohohle ráfku použít tubeless systém? Nikde na internetu jsem o tom nenašel a na ráfku to napsané není. Mockrát děkuji.

Dobrý den, váš problém tkví v mastnotě na ráfku a plášti, která dovolí proklouznutí mezi těmito díly. Doporučíme tedy odmastit ráfek, zevnitř i zvenčí, stejně tak patky pláště, pak už by se plášť otáčet na ráfku neměl a tak i duše zůstane na místě a bez úhony. Volbu bezdušového systému chápeme, ale zda právě vaše ráfky s plášti budou k sobě správně pasovat netušíme, možné to je, zvláště, pokud je k tomu uzpůsobený plášť.
(ps)

Komentáře ke článku tubeless ready ráfky

  • petr petr
    16.03.2017 08:38 | trvalý odkaz

    jestli to jsou ještě "V" tak možnost zahřátí ráfku a pak se ten plášt sklouzne.
    nutno používat obě brzdy případně zařadit přestávky na vychladnutí .
    na starém plášti mi pomohlo natřít patky chemoprénem.

Nový komentář:

 

Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.