iVelo.cz Poradna Záměna brzd

Záměna brzd

před 9 měsíci

Mám na kole hydr. brzdy Avid Elixir R SL neustále se zavzdušňují, proto uvažuji o náhradě za Shimano XT BR-M8000 nebo XT BR-M785. Které doporučujete, musím vyměnit i kotouče a je potřeba nějaký adaptér na třmen. Děkuji.

Dobrý den, kotouče není potřeba měnit. Pravděpodobně i adaptéry budou vyhovovat původní. Ať už si vyberete brzdy nové nebo starší, a že se přimlouváme za ty novější, jistě budete spokojený. Avid Elixir R vyžadují nadměrnou péči, model CR už je úplně jiný.
(ps)

Komentáře ke článku Záměna brzd

 • michal H michal H
  06.12.2016 20:46 | trvalý odkaz

  Tedy.. staré kotouče k novým brzdám? No nene. Adaptéry Avid k Shimanu také nesedí. Doporučuju koupit komplet brzdy s kotoučema a podle velikosti kotoučů adekvátní adaptéry. Na první pohled se to nezdá ale montáž provedená v servisu se vyplatí.

  • Honza Honza
   09.12.2016 12:39 | trvalý odkaz

   U adaptérů záleží na průměru původních kotoučů, ale jinak souhlas. Už jen proto, že vidět nápis Avid je pro člověka zabývajícího se servisem kol lehce stresující okamžik..

   • michal H michal H
    10.12.2016 21:04 | trvalý odkaz

    asi jsem výjimka ;) Shimano je bezdebat dobrá volba ale našel jsem si k Avid cestu a spokojenost.

Nový komentář:

 

Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.