Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 2/2017

VELO: 2/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 01.01.2017 Úvodník: PRYČ S MATEMATIKOU

Popis

MRAZIVÝ MISTRÁK Domácí cyklokrosové tituly se rozdávaly v Hlinsku, kde leželo místy až půl metru sněhu a vládl mráz nižší než minus deset stupňů. Jaká jsou specifika takových podmínek a jak se s nimi vypořádat, na to jsme se ptali novopečených českých šampionů Pavly Havlíkové a Michaela Boroše. Přidali jsme i rozhovor s pořadatelem Leošem Chvojkou.

 

 

DVAKRÁT U BUDĚJC Chtěla tomu náhoda a chtěli jsme tomu následně i my, když jsme jí ještě trochu pomohli, že se v únorovém Velu spolu s námi podíváte dvakrát k Českým Budějovicím. Na jednu trasu nás pozval čtenář Michal, na druhou jsme sami vyrazili vlakem za jinou partou. A nutno říci, že okolo „Budějc”, tam jsou traily, tam se to jezdí!

 

 

KOPÁČI TRAILŮ Jak se jezdí a jak se „tvoří” stezky za zmizelou linií vojenského prostoru v Brdech? Vyrazili jsme tam za Janem Masopustem, kterému málokdo řekne jinak než Hornet a pro kterého je stavba trailů nedílnou součástí bikového života.

 

TRÉNINK: KRUTOMRAZU NAVZDORY Únor je krutý měsíc a trénink fyzičky už důrazně žádá své. Výsledkem je fakt, že i přes nepříznivé podmínky „se prostě musí”!

 

PŘÍPRAVA: DOMA, NEBO VENKU? Na otázky tolik charakteristické pro únor odpovídá Velo trenér a lékař v jedné osobě: limity tréninku na trenažérech, jak vadí mráz, zdravotní rizika, co smog, tréninkové výpadky a podobně.

 

PRVNÍ OSTRÝ TEST SHIMANO XT Di2 – ŘAZENÍ RYCHLEJŠÍ MYŠLENKY Zatímco Sram se vypravil cestou dvanácti pastorků, Shimano pouští elektroniku do nižších řad. Poprvé jsme měli možnost blízce a dlouze prověřit novinku XT Di2. Je téměř o polovinu levnější než XTR Di2, umí toho víc, je rychlá, přesná a je návyková. Bohužel levná zatím stále není.

 

BEZDUŠOVÉ OPÁČKO Sezona se blíží, a pokud jste už i vy podlehli přednostem bezdušových systémů, máme tu pro vás nejen podrobný manuál. Přidali jsme i tipy a testy praktických pomocníků: pumpy se zásobníkem Bontrager TLR Flash Charger, bezdušové sady Schwalbe Tubeless Easy Kit, vzdušníku Schwalbe Tire Booster (podobně jako zmíněná pumpa řeší potřebu rychle do pláště vehnat velký objem vzduchu) a jeho domácí obdoby vyrobené z PET lahve.

 

HRAJEME O KOLO ZA 53 990 Kč! Nový ročník oblíbené soutěže Skládejte s Velem je tu! A také letos hrajeme o spoustu „drobnějších” cen v hodnotě okolo 3000 Kč (minimálně dvě v každém vydání Vela) a o cenu hlavní, kterou tentokrát je bike Stevens Sonora 2017 za 53 990 Kč! Hrajte s námi.

 

TESTY, TESTY, TESTY

► RB BANDIT 475 – žhavá česká trailbiková novinka

► CANYON LUX CF 9.9 SL – ten správný celoodpružený tón nejen pro maraton

► 29″ HARDTAILY ZA 40 000-50 000 Kč: CTM Rascal, Felt Nine 3, Giant Fathom 29er 0 a Trek Superfly 7. Skupina víc než vyzývavá!

 

malé světlo na přilbu XLC Helmet Light CL-F20 převodník pro systémy 1×10 a 1×11 Max1 Narrow Wide objemná podsedlová brašna Apidura Saddle Pack Dry pro dobrodružné výpravy

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA STEJNÉ TÉMA… … kterým tentokrát je vztah našich respondentů k jiným cyklistickým disciplínám. Odpovídají Jana Bártová (sjezd), Michal Červený (fotograf), Jiří Fikejz (enduro/maraton), Jan Škarnitzl (XC), Radomír Šimůnek (cyklokros) a Barbora Průdková (XC).

 

ROZHOVOR ZACHRÁNCE SLONŮ Osmadvacetiletý Arthur Sniegon pochází z Třince, ale jeho druhým domovem se stalo africké Kongo a Afrika vůbec. To, že ji projel na kole, je vedlejší. Jeho životem jsou sloni, které se snaží chránit před pytláky. Mnohdy to připomíná život tajného agenta, v němž nechybí nebezpečí ani zbraně.

 

 

VELO TEST FEST 2017 JE TU! Zanedlouho spustíme přihláškový systém na našich webových stránkách.

 

DOBRODRUŽNÉ BULHARSKO Únorové Velo vám předloží jasný důkaz, že v téhle zemi se vyplatí vyměnit pláže za hory a nafukovací lehátka za horská kola. Čtrnáctidenní úsporná a trochu punková výprava představí jak volný terén, tak i některé místní bikeparky.

 

 

PĚT KONTINENTŮ ZA DVA TÝDNY Aby toho cestování v únorovém Velu nebylo málo, přikládáme ještě jeden výlet, tentokrát spíše ze světa snů – návod, jak za 14 dnů zvládnout tu nejlepší lokalitu (dle osobní volby autorů) na každém z vybraných pěti kontinentů. Ve hře byla Evropa (Les Portes du Soleil), Afrika (Amizmiz, Maroko), Amerika (kanadský Whistler), Austrálie (Cairns) a Asie (japonský bikepark Fujimi Panorama).

 

NOVÝ ROK NA FATU Příběh jedné ne zcela tradiční novoroční vyjížďky aneb na fatbiku pryč z města, na horský vrchol a zpět.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ Karla tentokrát vypráví o předsilvestrovském běhu na 28 km, o tom, jak její zadek působil motivačně a že člověk dokáže, cokoliv si usmyslí.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Prý je na tomto obrázku vyfocena část kola... ... VíceMéně

Prý je na tomto obrázku vyfocena část kola...

 

Comment on Facebook

Někdo vyhodil v lese nálepky z kola... 😀

Meh, Jan Táborský na Megavalanche 2014 😂😂👍

Běžné maskování nových taktických kol, které Česká armáda nasazuje namísto obrněných transporterů.

Klasika cyklokros 😉 Jen mě trošku zaráží ta volba vzorku, možná jeli na zamrzlém a postupně to povolovalo.

To vypadá na perfektně strávený den 👍🏻👍🏻👍🏻

Ale reťaz čistá 😉

Vypadá skoro jako moje...

Ji, střed+část zadního kola

Jedna aktuální...

vidim vetev:)

Ale aj kus poľa 😉

To bych nechtěl čistit! 😉😢

Jé... Beny najíždí nové trasy na Lawi Tour Classic 🙂

... verze stealth ...

Kam se hrabu☺

Mě by odvezli 🙂

+ View more comments

Zatáčka smrti 😀 ... VíceMéně

Die Curve

 

Comment on Facebook

Jojo, "black ice" (české "náledí' to nevystihuje dostatečně přesně) je děsná svině. V mládí jsem si na něčem podobném strašně rozbil držku, nepamatuju si asi 50 metrů klouzání, probral jsem se s kolem až ve zdi.

A ani jeden z nich nema blembak.Kdyby se tak chteli svihnout do palice-treba se jim rozsviti

A o helmě neslyšel nikdo z nich 😉

Pepi o helmě zřejmě nevědí, ale pobaví to.

Divný že nikdo z nich nemá helmu 😉

Samej plochodrážník 😁

To znám, náledí pěkná svině...

Žjova

...tak to very slušnej masakr...:-D 😀 🙂

To chce fištrón 🚲💨

totálně out of control 😀

holland

+ View more comments

1 dnem

Časopis VELO & iVelo.cz

Nová kniha fotografky Markéty Navrátilové nazvaná jednoduše Kolo byla vybrána mezi deset výjimečných fotografických počinů roku Fotoguru 2017 (www.fotoguru.cz/fotoguru-roku-2017/)
Ve zdůvodnění se píše: "Nová kniha Markéty Navrátilové vzácně kombinuje žánr sportovní i reportážní fotografie z velkých cyklistických událostí, a především samozřejmě Tour de France. Nejde tedy o sportovní fotky v pravém smyslu, ale spíš o oslavu cyklistiky jako takové."
... VíceMéně

Load more