Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 3/2016

VELO: 3/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 18.02.2016 Úvodník: JEDNODENNÍ DOBRODRUH

Popis

TIP REDAKCE
SVEN NIJS ODCHÁZÍ

Byla zablácená a mrazivá, přinesla závan naděje i erupci emocí, ale dvacet let trvající pohádka o světových šampionátech pohádkové (čti medailové) finále neměla. Sven Nijs dal v Zolderu, na domácí půdě, své adieu závodu o duhový dres. Nezískal ho, přesto se loučil jako šampion. My se s ním loučíme jeho životním příběhem.

 

IDOL, MAŠINA, KAMARÁD
Za kanibalem Nijsem se pro Velo ohlíží i jeho kamarád a bývalý sok na trati Zdeněk Štybar.

 

FATBIKE JAKO MINOLOVKA
Od ledna tohoto roku je oficiálně otevřena veřejnosti velká část Vojenského újezdu Brdy. A tak jsme vzali čtveřici fatbiků, které jsme potřebovali otestovat, a vyrazili jsme právě tam. A byl to den jak vystřižený z příručky pro dobrodruhy – skoro devět hodin venku v minus deseti stupních, spousta sněhu, divočina. Skvělé dobrodružství na dosah.

 

CO PŘINESE CHKO BRDY CYKLISTŮM?
Odchod armády z větší části původně jí obsazených Brd vytvořil příležitost nejen pro turisty a cykloturisty, ale také pro fanoušky terénní jízdy. Jenže když se zahledíte do připravovaných map, Plánu péče CHKO Brdy a dalších dokumentů, zjistíte, že zde není o terénní cyklistice ani zmínka. Zjišťovali jsme, co to pro vyznavače MTB bude znamenat a jaká pravidla pro ně na Brdech platí.

 

ROZHOVOR
TEN, KTERÝ (TAKÉ) ZDOLAL ALJAŠKU

Aljašský extrémní závod Iditarod Trail Invitational je mezi tuzemskými bikery velmi dobře známý. Také ve Velu jsme o něm popsali desítky stran, na nichž se o zážitky podělil nejdřív jeho český objevitel Jan Kopka a později i druhý finisher Pavel Richtr. A právě s ním jsme si povídali. Ledové historky těchto dvou borců se dají poslouchat stále dokola, ale před Pavla jsme postavili výzvu – o Aljašce se budeme bavit co nejméně. Naše přání ho upřímně vyděsilo.

 

BONUS: RICHTROVO DESATERO
Když už jsme Pavla vyslýchali, požádali jsme jej o rady pro bezproblémovou zimní jízdu. A některé tipy týkající se oblečení jsou velmi praktické.

 

HISTORIE MS MTB – PRVNÍ ČESKÁ MEDAILE
Zacinkala na krku mladičké Katky Hanušové (dnes Nashové) v německém Kirchzartenu v roce 1995.

 

JARNÍ OBJEMY V MALÍČKU
Zvládněte nadcházející tréninkové období snáze díky tipům závodnického tria ve složení Jaroslav Kulhavý, Jiří Novák a Hanka Nenadálová. Psychická odolnost při monotónním polykání stovek kilometrů, bolest zadku, prochládání, trenažér vs. pohyb venku atd.

 

TRÉNINK: S BŘEZNEM PŘICHÁZÍ ZMĚNA
Jaro rovná se najíždění kilometrů. Velo trenér poradí, jak na něj.

 

 

ŤOUPALÍKOVA PŘEDČASNÁ OSLAVA A DVĚ ČESKÁ STŘÍBRA
Cyklokrosové mistrovství světa.

 

ŽIVOT V OBYTŇÁKU
Cyklokrosaři a jejich „specifické způsoby" – byli jsme na návštěvě v camperu u Adama Ťoupalíka a Michaela Boroše.

 

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA
VELO TIPY PRO SKVĚLÝ NÁKUP

Fully, hardtaily, silničky, cyklokrosky, gravel biky, ale také oblečení, přilby, tretry, brýle, elektronika a další produkty, které stojí za pozornost.

 

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA SPOLEČNÉ TÉMA
Nové otázky, nové složení respondentů – každý měsíc jedno téma. Odpovídají: za cyklokros Radomír Šimůnek, za XC Barbora Průdková a Jan Škarnitzl, za enduro Jiří Fikejz a za sjezd Tomáš Slavík. Šestým je fotograf Michal Červený. Téma pro březnové Velo – když napadne sníh a udeří mráz.

 

ROK 2016, ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ
Pravidelný příspěvek naší přední závodnice tentokrát na téma soutěživost mezi ženami a muži. Ženy vs. muži aneb všichni proti všem.

 

VELO DLOUHODOBÝ TEST 2016
Pohodlný hardtail Trek Procaliber SL 9.8 a hledání cesty k nalezení ještě většího pohodlí.

 

TESTY, TESTY, TESTY…

► TLUSŤOŠSKÝ KVARTET – fatbiky po dlouhé době v testu Vela: Canyon Dude CF 9.0 SL, Mongoose Argus Comp, Salsa Beargrease Carbon X7 a Specialized S-Works Fatboy

 

► HARDTAILY ZA JEDNU VÝPLATU – B’Twin Rockrider 580 vs. Galaxy Pioneer SLX/Deore

► Sólo pro KELLYS Hacker 90

► Sólo pro GHOST SL AMR LC 4

► Sólo pro dámský full TREK TOP FUEL 8 WSD

► rubrika Versus: návleky na přilbu GripGrab a Monton; cyklistické batohy Ergon BX2 a Force Aron
► rubrika Minitest: brýle Cratoni Crush s výměnnými zorníky, tretry Shimano AM9, zimní rukavice XLC CG-L10 a multiklíč BBB Microfold XXL BTL-42XXL

 

ÚZEMÍM CHMELU ZASLÍBENÝM
Pozvánka našeho čtenáře Petra na jeho oblíbený okruh byla velmi lákavou výzvou projet krajinou nekonečných lánů chmelnic. A případně propojit tuto trasu s exkurzí do místních pivovarů zpracovávajících zde pěstovaný chmel. Představujeme oblast zvanou Džbán.

ZEMÍ SINDIBÁDA
Omán, to je bikování od moře a pouští až po vysoké hory.

 

HRAJTE S NÁMI O GHOST LECTOR 3 LC ZA 55 990 Kč!
Další kolo soutěže najdete zde.

 

VELO CAMP 2016
Už jste přihlášeni na tuto jedinečnou akci, čtyři dny plné ježdění pod vedením místních bikerů?

 

NEZNÁSILŇUJTE KOLO!
Pepa Dressler vysvětlí, proč je dobré dát kolu prostor.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky 'A' i 'B' překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“
... VíceMéně

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky A i B překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“

 

Comment on Facebook

Astmatik a alergik by asi vůbec neměl vrcholově sportovat.Bez léků by nebyl schopen podat výkon.Je to jen můj názor,ale profesionální sportovec by měl být člověk zdravý a ne si pomáhat léky a foukátkem.

Jsem tak strašně překvapený...😂. Ten horký vzduch ve Španělsku mu způsobil záchvat astmatu. Já myslel, že to je záležitost zimy a znečištění (smog), ale vidím, že se to prostě nevyhne ani sportovcům, kteří jedou v teple, v horách nebo u moře....kam ten svět spěje, když nelze dýcha bez fetu. Ale určitě mi tady nějaký "věřící" cyklista odpoví ve smyslu, že jenom nevím, o čem ta cyklistika je. 😂

Ja mam astmatika doma a vim co to snim dela bez inhalatoru neudela ani nakup,to co rika Frome a Sky je hovadina na teto urovni by astmatik ty kopce nevyjel po 2km by odpadl a umrel,kdo to nema jenom cinta nesmysly inhalator je posledni lecba latky jsou tam silnejsi nez tablety,a vim co to dela semnou v praci,sportovci to maj kriti dopingumel 2000 nad povolenou normu to jsou 4inhalatory,1 inhalator ma 250microgramu ucinych latek,nema smysl to tady popisovat proste kecaj.

Že by to přehnal s Kenacortem? 😂 Ostatně ve Sky už byl podezříván Bradley Wiggins z úmyslného využití při TdF v letech 2011 a 2012...

Moje babi má astma skoro nevyjde jedny schody. Více jak polovina profiků jsou astmatici! Byli ,jsou v tom všichni sorry ako 😋

A ono se čekalo něco jiného? Tomuto léta i z uší. Na Túr ukázat že to v klidu i zaběhne.

On tam jezdí někdo bez dopingu ?

Sky to za nej vylobuje 😃

verím a fandím mu, dúfam, že nesklame

U takého športovca je astma 🐷. To hoci čím neutlmíš.

😂😂🤘

+ View more comments

5 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Kdybyste nevěděli, co vám chybí do Sagana, tak tady je malá nápověda... a taky tip pro české mládežnické trenéry...

Peter Sagan
Doing some core training in Palma de Mallorca, Motus style!
... VíceMéně

Peter Sagan

 

Comment on Facebook

Dobrej je ten týpek na konci vzadu. Jakoby říkal..."Hele, hele, kdo ho sem pustil?"

Ne říkal, koukněte se,takhle to má vypadat... 🙂

Peťo 👏👌👍

V devadesátkách se děly šílený věci....skoro jak z filmu Oheň, led a dynamit. ... VíceMéně

Snow

 

Comment on Facebook

A pak cyklisté objevili LYŽE, jenže lyže neměly řídítka, tak se zkusili vrátit ke kolům.

tyyjo masakr ... to je pro tebe místo lyží!! 😀 Jiří Korabečný

Load more