Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 2/2016

VELO: 2/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.01.2016 Úvodník: JAK NA NOVÝ ROK…

Popis

TIP REDAKCE

KAPITOLY Z HISTORIE MS MTB XC
Blížící se první mistrovství světa horských kol pořádané na našem území je pádným důvodem přece jen podrobněji nahlédnout do historie šampionátů tlustých plášťů. Dějištěm toho premiérového s účastí českých závodníků, v pořadí druhého oficiálního, se stalo už před pětadvaceti lety italské Il Ciocco.

 

3x BONUS!
1) Tři příběhy z místa činu

Hned tři redaktoři časopisu Velo se potkali na MS v Il Cioccu 1991, aniž by se tehdy znali. Přečtete si jejich ohlédnutí za průlomovým okamžikem. Řekněte, která redakce tohle má? 🙂

 

2) Očima Miloslava Kvasničky
V polovině 90. let celý zablácený vstupoval národu do obýváků jako hlavní postava televizní reklamní kampaně značky Author a zároveň coby nezpochybnitelná tvář domácí „horské" cyklistiky. V Il Cioccu zaznamenal skvělý a dlouho našinci nepřekonaný výsledek, skončil 14.

3) Katka Nashová a MS XC v Novém Městě na Moravě
Vedle Jardy Kulhavého a Ondry Cinka patří k našim velkým medailovým nadějím. Jak se dívá směrem k Novému Městu?

 

ČEŠTÍ RÁMAŘI – OHLÉDNUTÍ ZA ZAČÁTKY
Naším seriálem věnovaným domácím rámařům už prošlo několik šikovných lidí. Na samém začátku to byl Petr „Kaktus" Waśniowski, který se snažil rozjet svou značku Pietro Bikes. Po roce a půl jsme se s ním ohlédli zpět. Na to, jak nesnadné jsou začátky, jak nestačí umět svařit rám a jak snadno lze přes všechno nadšení vyhořet.

 

SOUVISLOSTI: RYCHLOST A AKTUÁLNÍ PŘEVODY
Probíhající dlouhodobý test Giantu Anthem 27,5" 2.0 přivedl testera k zajímavé úvaze o převodech horského kola. Vše dokumentuje podrobná tabulka, která mimo jiné u jednotlivých převodových kombinací ukazuje i dosaženou rychlost při konstantní kadenci šlapání.

 

GRAVEL BIKE VS. CYKLOKROSOVÝ SPECIÁL
Tzv. gravel bikům, silničkám, jež si umí poradit i horším povrchem, je často vytýkáno, že jsou to vlastně jen jinak pojmenovaná a obutá cyklokrosová kola. A tak jsme využili dlouhodobého testu GT Grade, přezuli hladké pláště za hrubé a vyrazili ke srovnání s cyklokroskou. Zjištění? Na těch výtkách něco je…

 

HRAJEME O BIKE ZA 55 000 Kč!
Oblíbená soutěž Skládejte s Velem je zpět, zapojit se můžete právě teď a tady!

 

se čtenářem na trailu
TOUR DE LOMY

Když nám čtenář Ondra z Hlinska poslal mailem zákres v mapě s nápisem Tour de lomy, nějaký ten lom jsme čekali. Neměli jsme však sebemenší tušení, že jich za ten jeden jediný den uvidíme víc než za dosavadní život. Tento hlavní program dne byl značně okořeněný i dalšími památkami a stezkami.

 

 

TESTY, TESTY, TESTY…
– mistrovské nástroje – souboj luxusních hardtailů KROSS LEVEL B+ A SUPERIOR TEAM 29 ISSUE

– trail bike v kombíku – SPECIALIZED CAMBER EXPERT CARBON 29

– jednonohá obsese – CANNONDALE SLATE FORCE CX1 posunuje vnímání „silničního" kola zcela jiným směrem

– na skok na silnici – PINARELLO GAN RS aneb nahlédnutí k italské klasice

– rubrika Versus – zimní tretry XLC CB-M07 vs. LAKE MXZ303 aneb srovnání dvou opačných konců nabídky
– rubrika Versus – zimní spodní trika CRAFT WARM WOOL vs. SENSOR DOUBLE FACE MERINO WOOL

– rubrika Minitest: izolovaná hadička k rezervoáru CAMELBAK Thermal Control Kit Quick Link, sedlo MORGAW Trian Al, pěnové gripy FORCE a zimní rukavice STING Freeze

 

rozhovor
OBROZENÁ PAVLA HAVLÍKOVÁ

Českou cyklokrosařku dlouho trápily bolesti nohy, které ji limitovaly v závodech. Problémy, jejichž příčinu dlouho nebylo možné zjistit, ji vedly k úvahám o konci kariéry. Pak ale zaúřadovala náhoda a nastal zlom. Její aktuální výsledky jsou fantastické.
Navrch pohled na světovou scénu před mistrovstvím světa.

 

 

VE FORMĚ PRO TRAIL
Podívali jsme se, čím vyplňují své mimosezonní tréninkové jednotky tři přední čeští závodníci sedlající kola s dlouhými zdvihy – Elen Římanová, Michal Prokop a Tomáš Slavík. Přiučit se a něco odkoukat může každý!

 

TRÉNINK – 100 DNŮ DO ETAPÁKU!
Pro většinu z vás, našich čtenářů, kteří sledují tréninkový seriál Velo, se toho pro únor příliš nemění, pro našeho modelového jezdce však ano. Na nováčka v systematickém tréninku a maratony nepolíbeného jedince jsme si vymysleli výzvu – čtyřetapový MTB závod!

 

TRÉNINK A VYŠŠÍ VĚK NEBO MENŠÍ MOŽNOSTI
Na dotazu čtenáře k tréninkovému seriálu Velo trenér Ondřej Vojtěchovský ilustruje, kolik mýtů a omylů stále koluje mezi lidem cyklistickým – a zejména mezi hobby jezdci středního a staršího věku.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ

Jeden rok měsíc po měsíci z pohledu špičkové závodnice.

 

PUTOVÁNÍ S FOTOGRAFY – AMERICKÉ OBRÁZKY
Fotograf Rob Trnka vám prostřednictvím svých záběrů přiblíží bikování především v Kalifornii – s hvězdným Brianem Lopesem před objektivem.

 

BIKOVÁNÍ V PÁRU V SEMMERINGU
Biková výprava do rakouského Semmeringu. Vyrazil tam pár Pavel a Míša, tehdy ještě nesezdaný. Požádali jsme je, aby každý zaznamenával pobyt svým pohledem den za dnem.

 

ŠKOLA KOLA – DRESSLEROVO DESATERO
Pepovo přikázání třetí zní: Nevyklánět se do stran! Pomůže s udržením stability. Jeho nácvik je jako vždy jednoduchý.

 

DIRT 2015
Loňský rok ve freeridu a dirtu byl z pohledu českých jezdců rok hodně vydřený a ve spoustě ohledů i průlomový. Provede nás jím jeden z našich nejlepších jezdců Jakub Vencl, který svými řádky nabídne pohled zevnitř.

 

REGISTRACE NA VELO TEST FEST 2016 SPUŠTĚNY!

 

VELO CAMP 2016 JE ZDE!

Pro informace a přihlášky stačí kliknout

 

 

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky 'A' i 'B' překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“
... VíceMéně

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky A i B překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“

 

Comment on Facebook

Astmatik a alergik by asi vůbec neměl vrcholově sportovat.Bez léků by nebyl schopen podat výkon.Je to jen můj názor,ale profesionální sportovec by měl být člověk zdravý a ne si pomáhat léky a foukátkem.

Jsem tak strašně překvapený...😂. Ten horký vzduch ve Španělsku mu způsobil záchvat astmatu. Já myslel, že to je záležitost zimy a znečištění (smog), ale vidím, že se to prostě nevyhne ani sportovcům, kteří jedou v teple, v horách nebo u moře....kam ten svět spěje, když nelze dýcha bez fetu. Ale určitě mi tady nějaký "věřící" cyklista odpoví ve smyslu, že jenom nevím, o čem ta cyklistika je. 😂

Ja mam astmatika doma a vim co to snim dela bez inhalatoru neudela ani nakup,to co rika Frome a Sky je hovadina na teto urovni by astmatik ty kopce nevyjel po 2km by odpadl a umrel,kdo to nema jenom cinta nesmysly inhalator je posledni lecba latky jsou tam silnejsi nez tablety,a vim co to dela semnou v praci,sportovci to maj kriti dopingumel 2000 nad povolenou normu to jsou 4inhalatory,1 inhalator ma 250microgramu ucinych latek,nema smysl to tady popisovat proste kecaj.

Že by to přehnal s Kenacortem? 😂 Ostatně ve Sky už byl podezříván Bradley Wiggins z úmyslného využití při TdF v letech 2011 a 2012...

Dokud budejezdit silnicni elita etapaky v techto casech tak neverim ze je nekdo z nich cistej! Povolit vsem a je klid,jen jich asi par umre. 😁

No a co jako!?! Nefandil jsem mu nikdy, ale tohle není doping! Keci jenom a snaha držet stáje a jezdce v šachu! Potom stačí už jen rozjet akci -NĚCO za NĚCO ....

A ono se čekalo něco jiného? Tomuto léta i z uší. Na Túr ukázat že to v klidu i zaběhne.

Moje babi má astma skoro nevyjde jedny schody. Více jak polovina profiků jsou astmatici! Byli ,jsou v tom všichni sorry ako 😋

On tam jezdí někdo bez dopingu ?

Sky to za nej vylobuje 😃

Konečně se zase na ty závody bude dát koukat, bez něj, hurá !

verím a fandím mu, dúfam, že nesklame

U takého športovca je astma 🐷. To hoci čím neutlmíš.

😂😂🤘

+ View more comments

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Kdybyste nevěděli, co vám chybí do Sagana, tak tady je malá nápověda... a taky tip pro české mládežnické trenéry...

Peter Sagan
Doing some core training in Palma de Mallorca, Motus style!
... VíceMéně

Peter Sagan

 

Comment on Facebook

Dobrej je ten týpek na konci vzadu. Jakoby říkal..."Hele, hele, kdo ho sem pustil?"

Ne říkal, koukněte se,takhle to má vypadat... 🙂

klobouček!

Peťo 👏👌👍

Provaz jako core training? 😊

+ View more comments

V devadesátkách se děly šílený věci....skoro jak z filmu Oheň, led a dynamit. ... VíceMéně

Snow

 

Comment on Facebook

A pak cyklisté objevili LYŽE, jenže lyže neměly řídítka, tak se zkusili vrátit ke kolům.

tyyjo masakr ... to je pro tebe místo lyží!! 😀 Jiří Korabečný

Load more