Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 1/2016

VELO: 1/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.12.2015 Úvodník: ZNÁMÍ ZE ZÁCHODU

Popis

NA BIKU ZE ZIMY ZA ZIMOU
Lednové Velo roku 2016 přináší dva neobvyklé příběhy o vztahu sněhu a kola. Zatímco cyklisté ze zimy odjíždějí spíše za teplem, zavede vás vyprávění do Grónska a na Hornby Island, malý ostrov ležící nedaleko kanadského Whistleru.

 

 

 

POSLEDNÍ DIVOČINA
Nemáte taky někdy potřebu se někam ztratit, jak se říká? Kdyby na vás náhodou přišla, zkuste zmizet v zapomenutých Bukovských vrších. Říká se jim také Vlčí hory. Zaslouženě. Často zaslechnete, že to je poslední evropská divočina. Sto kilometrů dlouhý hřeben klesá prastarými lesy od trojmezí Slovenska, Polska a Ukrajiny až do legendárního, krví druhé světové války nasáklého Dukelského průsmyku.

 

VYBAVUJEME DOMÁCÍ DÍLNU
A to s rozumem, pod dohledem profesionálního mechanika – s jeho pomocí určíme, které nářadí má smysl a které už tolik ne. Vše z pohledu návratnosti investice.

 

POVOLÁNÍ: REKLAMAČNÍ TECHNIK
Poté, co jsme se podívali na pracovní náplň produktových manažerů v listopadovém Velu roku 2015, nyní přinášíme další proniknutí mezi cyklistická povolání – odhalujeme pozici nazvanou reklamační technik. Člověk a děje, které rozhodnou, zda reklamace bude či nebude uznána, čí vinou a z jakého důvodu došlo k poškození rámu, komponentu či doplňku. Zavedeme vás do světa těžko uvěřitelných příběhů.

 

KOPÁČSKÉ SPOLUŽITÍ
Na kraji Rakovníka je jedno místo, na němž téměř nezávisle působí hned dva stavitelé trailů, spolužijí tu dvě podoby bikingu – jedna technická a druhá XC spojená s výchovou mladých adeptů horské cyklistiky. Bikovou zábavu si tu tak užije každý bez ohledu na jízdní styl.

 

VELKÁ FOTOSOUTĚŽ O CENY!
Pro fotografy z řad čtenářů jsme na zimu připravili zajímavou výzvu – ohlédněte se snímky za svou sezonou, vyberte tři nejpovedenější a pošlete nám je do redakce. Porota složená z našich fotografů vybere pět nejlepších, jejichž autoři získají zajímavé ceny.

 

časopis Velo vyhlašuje
TOP 5 ČESKÝCH MARATONŮ

Maratonských závodů jsou desítky, byť mnohdy jen názvem, přesto vybrat pět nejlepších domácích podniků není nijak složité. Jejich pořadatele jsme formou rozhovorů vybídli k ohlédnutí se na začátek i o pohled na vývoj a aktuální dění.

 

 

SPECIÁL: ŠIJEME KLUBOVÉ OBLEČENÍ
Nechat si ušít vlastní cyklistické oblečení není v současnosti vůbec složité – možností je spousta. Oblečení si můžete navrhnout sami, nechat si ho navrhnout, využít hotových vzorů, můžete vše mít už od jednoho kusu. Užitečné obecné rady jsme doplnili o šest konkrétních příkladů firem, o jejich nabídku i postup zpracování zakázky.

 

 

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY? A PROČ?!
Další díl tréninkového seriálu pro hobby jezdce poradí, co přesně si v přípravě naordinovat v lednu, jako bonus přidá také zajímavá témata – včetně toho, zda má smysl utrácet peníze za potravinové doplňky.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ
Nejlepší česká bikerka uplynulé sezony se počínaje lednovým vydáním Vela stává jeho pravidelnou přispěvatelkou. Na „své" stránce se bude věnovat nejen aktuálnímu dění, nechá nás nahlédnout do své přípravy i zázemí.

 

VÝHODNÉ PŘEDPLATNÉ S DÁRKEM UŽ JEN NĚKOLIK DNŮ
Přesně do konce roku 2015 máte šanci získat s předplatným časopisu Velo dárek. Budeme rádi, pojedete-li s námi i rokem 2016!

 

TESTY

► OCEL TVRDÍ TERÉN – hardtail Salsa El Mariachi 2

► TRAILBIKOVÁ HRA PŘES ČÁRU – česko-slovenský duel trail biků CTM Rawer Pro a Rock Machine Blizzard 50-27 LTD

► NĚMECKÉ SÓLO – novinkový all mountain Focus Spine Lite

► rubrika VERSUS – zimní rukavice BBB BWG-22 ColdChield vs. ETAPE Skin Touch; sety zimního oblečení (kalhoty a bunda) AUTHOR Winterjet ARP/AS-7 Pro Nowind vs.
ENDURA Windchill II/Windchill

► rubrika Minitest – sedlo PELLS Shark, LED světla KNOG Blinder Mob MR Chips, zimní bunda CASTELLI Mortirolo Reflex, devítirychlostní kazeta BBB BCS-09S a kotoučová zapletená kola DT SWISS R24 Spline DB pro cyklokros, silnici a gravel biky

 

„PEREME" BATOHY A TRETRY
S oblečením je to po vyjížďce snadné – přijet domů, sundat, strčit do pračky. Jenže při jízdě v blátě to „odnesou" taky tretry a batohy. Co s nimi? Můžeme je taky strčit do pračky? Zjišťovali jsme u výrobců a dovozců.

 

JE JEDNO, JAKÝ BLATNÍK MÁTE!
Dospět k tomuto zjištění bylo relativně snadné – s každým typem blatníku vybraným pro test obléci novou bundu, jezdit blátem a sledovat následky. Výstup jsme doplnili o malý test tří typově odlišných produktů.

 

POZOR NA POZICI
Škola kola Pepy Dresslera pokračuje druhým dílem, v němž vám „velký učitel" ukáže, proč se nemáte příliš naklánět nad řídítka.

 

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Zatáčka smrti 😀 ... VíceMéně

Die Curve

 

Comment on Facebook

Jojo, "black ice" (české "náledí' to nevystihuje dostatečně přesně) je děsná svině. V mládí jsem si na něčem podobném strašně rozbil držku, nepamatuju si asi 50 metrů klouzání, probral jsem se s kolem až ve zdi.

A o helmě neslyšel nikdo z nich 😉

Divný že nikdo z nich nemá helmu 😉

Samej plochodrážník 😁

To znám, náledí pěkná svině...

...tak to very slušnej masakr...:-D 😀 🙂

totálně out of control 😀

holland

+ View more comments

14 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nová kniha fotografky Markéty Navrátilové nazvaná jednoduše Kolo byla vybrána mezi deset výjimečných fotografických počinů roku Fotoguru 2017 (www.fotoguru.cz/fotoguru-roku-2017/)
Ve zdůvodnění se píše: "Nová kniha Markéty Navrátilové vzácně kombinuje žánr sportovní i reportážní fotografie z velkých cyklistických událostí, a především samozřejmě Tour de France. Nejde tedy o sportovní fotky v pravém smyslu, ale spíš o oslavu cyklistiky jako takové."
... VíceMéně

17 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

I Richie Schley se na Treasure Trailu zapotil

Red Bull Bike
Holy cow, that's narrow...
... VíceMéně

Red Bull Bike

 

Comment on Facebook

Nevim co bych vypotil ja 😀 Parada!

Load more