Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 12/2015

VELO: 12/2015

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 27.11.2015 Úvodník: POŘÁD ŽIJU!

Popis

SERVIS KOLA A ŠEST PREKÉRNÍCH PROBLÉMŮ
Prasklý šroub, stržený závit ve vidlici nebo hlavice šroubu, zarezlá sedlovka, zničené ložisko nebo stržený závit pro košík, to vše jsou problémy mnohem horší a účet ohrožující mnohem více než třeba prasklý drát. Nikoliv však problémy neřešitelné, jak ukáže náš šikovný mechanik Dan Boubín.

 

VELO DLOUHODOBÝ TEST KOL 2016
OSM KOL, OSM CHUTÍ CYKLISTIKY
Osm jezdců, osm kol, tři čtvrtě roku. Až potud se scénář šestého ročníku dlouhodobého testu kol zdá být shodný s předešlými. Dál už je vše jiné – těch osm kol prezentuje osm chutí cyklistiky. Myšlenka je prostá: každý, kdo se poohlíží po novém kole či druhém (třetím, pátém) kole do garáže, si na začátku možná není svou volbou jist. Vždyť současná cyklistika je roztříštěna do mnoha a mnoha kategorií. „Opravdu tahle a tahle kategorie bude pro mne to pravé?" Na takovém základu je tentokrát vystavěn Velo dlouhodobý test kol. V prvním dílu přinášíme nejen první testy.

 

► Felt Nine 50 – dostupný hardtail jako doplněk k fullu
► Trek Procaliber SL 9.8 – pohodlný hardtail na závody namísto XC fullu
► GT Grade Carbon 105 – gravel bike pro svižnou jízdu po silnici i mimo ni
► Specialized Crux Elite X1 – cyklokroska jako doplněk k fullu
► Giant Anthem 2.0 27,5" – XC full pro závody jako náhradník za HT
► Rock Machine Blizzard 70-29 – trail bike jako náhradník za 29" hardtail pro ty, kdo od terénu chtějí víc, přitom nechtějí nepřijít o svižnou jízdu
► Canyon Strive AL 7.0 – druhé kolo k XC hardtailu pro terénní radost
► Lapierre Overvolt FS 600 – elektrokolo pro cestu za poznáním, kam se cyklistika také vyvíjí

 

 

LÁSKA, NEBO ŠÍLENSTVÍ?
Ultramaratony a podrobný pohled na ně, na jezdce, jejich přípravu, změny v psychice, emoce, vybavení… Několikadenní nonstop akce s minimem spánku představují natolik výraznou zátěž pro organizmus, že se staly lákavé i pro vědecké zkoumání.

 

ULTRA-SVAŤA
Svaťa Božák je jediný Čech, který dokončil závod napříč Amerikou, RAAM, v kategorii jednotlivců. Představíme vám ho v profilovém rozhovoru.

 

ANI BOA NENÍ NEROZBITNÉ
Otočná kolečka a struny coby způsob stažení nohy v tretře jsou k vidění stále častěji a už několik let. Nic ale nevydrží navěky, proto jsme se podívali na možnosti servisu těchto prvků – nezůstali jsme samozřejmě jen u Boa, prošli jsme všechny výrobce, doplnili ceny náhradních dílů i videa s návody.

 

nový tréninkový seriál
TRÉNINK PRO MARATON I TRAIL
Druhý díl zcela nového tréninkového projektu Vela odhaluje první problémy, na něž novic v systematickém tréninku naráží: nejen nemoci, ale i touha přidat si, neodpovídající zatížení, nechuť a další. Trenér MUDr. Ondřej Vojtěchovský na všechny předkládá lék a přidává tréninkový rozpis na prosinec.

 

ZAČÍNÁME NA VÁLCÍCH!
Tipy, jak zvládnout nástroj domácí cyklistické mučírny, jak si naplánovat trénink, jak se zdokonalovat v koordinaci, ale i důvody, proč vlastně válce jako takové upřednostnit před trenažérem.

 

ČEŠTÍ RÁMAŘI: NO QUESTION BIKE
Kola s logem No Question nejsou mezi českými bikery příliš známá. Značku zaměřenou na nestandardní zakázkovou produkci založili bratři Petr a Ivo Šantaví teprve v roce 2010. Aktuálně je pro ně výroba stále především koníčkem, ale poptávka rok od roku roste a letos mají na kontě skoro šedesát rámů.

 

PŘEDPLATNÉ VELO 2016
Prosincové Velo uzavírá už 18. ročník, ještě před Vánoci začne lednové vydání ročník devatenáctý. Cyklistika nás pořád baví a tvořit pro vás časopis o ní stejně tak. Budeme šťastní, pojedete-li s námi i příštím rokem. Předplatné 2016 si můžete zařídit zde. Děkujeme za vaši přízeň!

 

RED BULL RAMPAGE 2015
10. ROČNÍK A TŘI ČESKÉ STOPY!

Legendární bikové divadlo Red Bull Rampage letos oslavilo jubileum a byli u toho hned tři čeští účastníci: závodník Tomáš Hejda, fotograf Jara Sijka a kopáč trailů Jakub Kosnar. Toto trio nám umožnilo úplně jiný pohled na tenhle „svátek býka", než jakým jsou videa a fotky zachycující vrcholné okamžiky – pohled ze sedla a prachu i pohled do zákulisí.

 

 

JÍZDNÍ DESATERO PEPY DRESSLERA
Nové pojetí školy MTB jízdy míří na samotné základy. Na detaily, které rozhodují. Přikázání první zní: „Pohled aneb koukej, kam koukáš!" Už jen to, zda koukáte před sebe nebo pod sebe, má zásadní vliv na vaše dovednosti. Pepa vysvětlí proč.

 

TESTY, TESTY, TESTY…
Vedle osmi kol v dlouhodobém testu dostaly příležitost i další stroje:
► Commencal Meta AM V4 – jeden z nejlepších biků, co kdy prošel redakcí

► Ghost Lanao FS 4 – dle naší testerky Šárky splněný sen začínající bikerky

► Cateye Strada Smart – computer, co umí komunikovat s telefonem
► BBB Guardian BSM-11 – pouzdro na mobil pro přichycení na řídítka
► řetěz KMC X9.93


► cenově dostupné válce Elite Arion vs. Force Trainer

 

NA STEZCE – KLADENSKO
Nestává se často, že bychom byli na vyjížďce pod tak dokonalou lékařskou kontrolou, jako tomu bylo při projíždění trasy na pozvání čtenáře startující v Kladně.

 

MS NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ 2016 – NEJEN ZÁVODY
V našem seriálu, který bude pokračovat až do startu MS XC, si tentokrát přiblížíme doprovodný program.

 

6 JEZDCŮ NA 1 TÉMA
Co vás čeká v zimním tréninku?

Odpovídají a svou přípravu popisují Kristian Hynek (maraton), Jiří Fikejz (enduro), Ondřej Cink a Jitka Škarnitzlová (XC), Lukáš Šplíchal (sjezd) a fotograf Rob Trnka.

 

SKLÁDEJTE S VELEM A VYHRAJTE ODPRUŽENÍ FOX!
Letošní poslední díl a šanci vyhrát zajímavé ceny hledejte zde.

 

 

 

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky 'A' i 'B' překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“
... VíceMéně

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky A i B překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“

 

Comment on Facebook

Astmatik a alergik by asi vůbec neměl vrcholově sportovat.Bez léků by nebyl schopen podat výkon.Je to jen můj názor,ale profesionální sportovec by měl být člověk zdravý a ne si pomáhat léky a foukátkem.

Jsem tak strašně překvapený...😂. Ten horký vzduch ve Španělsku mu způsobil záchvat astmatu. Já myslel, že to je záležitost zimy a znečištění (smog), ale vidím, že se to prostě nevyhne ani sportovcům, kteří jedou v teple, v horách nebo u moře....kam ten svět spěje, když nelze dýcha bez fetu. Ale určitě mi tady nějaký "věřící" cyklista odpoví ve smyslu, že jenom nevím, o čem ta cyklistika je. 😂

Ja mam astmatika doma a vim co to snim dela bez inhalatoru neudela ani nakup,to co rika Frome a Sky je hovadina na teto urovni by astmatik ty kopce nevyjel po 2km by odpadl a umrel,kdo to nema jenom cinta nesmysly inhalator je posledni lecba latky jsou tam silnejsi nez tablety,a vim co to dela semnou v praci,sportovci to maj kriti dopingumel 2000 nad povolenou normu to jsou 4inhalatory,1 inhalator ma 250microgramu ucinych latek,nema smysl to tady popisovat proste kecaj.

Že by to přehnal s Kenacortem? 😂 Ostatně ve Sky už byl podezříván Bradley Wiggins z úmyslného využití při TdF v letech 2011 a 2012...

Dokud budejezdit silnicni elita etapaky v techto casech tak neverim ze je nekdo z nich cistej! Povolit vsem a je klid,jen jich asi par umre. 😁

No a co jako!?! Nefandil jsem mu nikdy, ale tohle není doping! Keci jenom a snaha držet stáje a jezdce v šachu! Potom stačí už jen rozjet akci -NĚCO za NĚCO ....

A ono se čekalo něco jiného? Tomuto léta i z uší. Na Túr ukázat že to v klidu i zaběhne.

Moje babi má astma skoro nevyjde jedny schody. Více jak polovina profiků jsou astmatici! Byli ,jsou v tom všichni sorry ako 😋

On tam jezdí někdo bez dopingu ?

Sky to za nej vylobuje 😃

Konečně se zase na ty závody bude dát koukat, bez něj, hurá !

verím a fandím mu, dúfam, že nesklame

U takého športovca je astma 🐷. To hoci čím neutlmíš.

😂😂🤘

+ View more comments

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Kdybyste nevěděli, co vám chybí do Sagana, tak tady je malá nápověda... a taky tip pro české mládežnické trenéry...

Peter Sagan
Doing some core training in Palma de Mallorca, Motus style!
... VíceMéně

Peter Sagan

 

Comment on Facebook

Dobrej je ten týpek na konci vzadu. Jakoby říkal..."Hele, hele, kdo ho sem pustil?"

Ne říkal, koukněte se,takhle to má vypadat... 🙂

klobouček!

Peťo 👏👌👍

Provaz jako core training? 😊

+ View more comments

V devadesátkách se děly šílený věci....skoro jak z filmu Oheň, led a dynamit. ... VíceMéně

Snow

 

Comment on Facebook

A pak cyklisté objevili LYŽE, jenže lyže neměly řídítka, tak se zkusili vrátit ke kolům.

tyyjo masakr ... to je pro tebe místo lyží!! 😀 Jiří Korabečný

Load more