Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 9/2013

VELO: 9/2013

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.08.2013

Popis

OCHUTNÁVKA ZE 132 STRAN

TIPY REDAKCE

BIKOVÉ CHORVATSKO
Země na pobřeží Jadranu je především oblíbeným cílem milovníků moře. Pro bikery ale zároveň skýtá možnost prodloužení cyklistické sezony. Petr Slavík se tam zjara vypravil, aby připravil tři tipy na cyklisticky atraktivní oblasti. Nejste-li příznivci mlh a ranních mrazíků, přinášíme inspiraci pro podzimní dny.

AUSTRIAN BRUTAL TOUR
Náš spolupracovník Daniel Polman si v létě naplánoval osobní výzvu. Pokořit během dvou týdnů tři nejtěžší MTB závody v Rakousku – Kitz Alp Bike, Zillertal Bike Challenge a Salzkammergut Trophy. Celkem 500 km s převýšením 20 000 metrů. Smělý, ale realizovatelný plán. Alespoň tedy pro některé…

TISÍC MIL A TŘI PŘÍBEHY
Závod Craft 1000 Miles Adventure má za sebou třetí ročník. Přiblížíme si jej stylově třemi příběhy. První vypráví finisher Richard Štěpánek, který se nástrahám extrémní trati postavil s jednou rukou, druhý teprve osmnáctiletá studentka Markéta Marvanová, třetí svérázný a nečekaný vítěz Honza Tyxa.

 

KATKA SE DOČKALA!
Kateřina Nashová patří k favoritkám každého velkého závodu. Vítězství ve Světovém poháru jí ale ve sbírce úspěchů stále chybělo. Až kanadské dějství v Monte Sainte Anne přineslo kýžený triumf. Gratulujeme a těšíme se na MS v Pietermaritzburgu!

STO LET STARÉ DÁMY
Tour de France letos oslavila neuvěřitelné výročí. Slavnostní kulisy provázely představení Chrise Frooma, ale také výbornou formu Romana Kreuzigera a jako vždy skvělého Petera Sagana. Nejen tyto tři hvězdy najdete v mozaice fotografií Markéty Navrátilové.

TRÉNINKOVÝ SERIÁL: POSLEDNÍ TÝDNY
V závěru sezony už tréninkové manko nedoženete. Závody a odpočinek, to ordinuje náš trenér Libor Matějka. V článku se dozvíte v jakém poměru obě složky kombinovat.

MINITESTY
V tomto čísle jsme pro vás vyzkoušeli výkonné kotouče Shimano Saint, extrémně pohodlnou sedlovku Canynon VCLS POST 2.0, sadu oblečení Fox, mazivo Bike Workx Chain Star Normal, vidlici Magura TS6 100 a oblečení Northwave Black Mamba.

JOSEF DRESSLER
Dříve nejlepší světový trialista, nyní exhibiční jezdec, učitel techniky jízdy, dovozce trialových značek na tuzemský trh, to všechno je Pepa Dressler, jehož dobře znáte i z výukového seriálu na stránkách Vela. Více se o něm dozvíte z velkého rozhovoru. Probrali jsme snad úplně všechno, jenom seznam sportovních výsledků nečekejte.

PREMIÉROVÉ TESTY!

SPECIALIZED 2014
Populární značka připravila pro příští sezonu hned několik lákadel. Pro informace o nich jsme si zajeli až do dalekého Colorada. Nový Epic, dokonce ve speciálně laděné verzi World Cup, nový Stumpjumper HT a přepracovaný Camber, to jsou jen některé z novinek, jež vám blíže představíme.

LAPIERRE 2014
Francouzi propadli kolům středního průměru. Nové fully Zesty AM, Zesty TR a Spicy ve středisku Châtel otestoval Rob Trnka.

GHOST 2014
Zcela nový systém pérování používá na modelu Riot značka Ghost. Doplňme průměr kol 27,5", zdvih 130 mm a stojí před námi trailbike budoucnosti. Otestovali jsme jej jako vůbec jedni z prvních!

DUŠE JAKO PŘEŽITEK?
Pro koho jsou a jak se montují tzv. Tubeless systémy? Na tuto otázku odpovídá další díl servisního seriálu s Danem Boubínem.

TEST: BIKY S DÁBLEM V TĚLE
AGang Ninja 2 a CTM Boxxer 3.0 jsou poměrně dostupná kola pro opravdu drsný terén. Postavili jsme jejich 180 mm zdvihu proti sobě v bratrovražedném souboji.

SKLÁDEJTE S VELEM O HORSKÉ KOLO GHOST HTX ACTINUM 2975 V HODNOTĚ 50 999 KČ- 9. KOLO

TAM, KDE RÁMY CVIČÍ
V německém městečku Waltrop leží nejprestižnější testovací laboratoř rámů a komponentů na světě. Výrobci si sem jezdí pro certifikáty i pro objektivní data o svých produktech. Vyrazili jsme sem s nimi.

TRAILGUIDE: BIKOVÁNÍ V HOLICÍCH
Čtenář Standa Šumpík nás pozval na vyjížďku do okolí Holic. Ano, do města ležícího v Polabské nížině! Přesto zde se svými kamarády objevil terény, které uspokojí každého bikera.

PŘÍBĚHY ČESKÝCH HOR: ORLICKÉ OPEVNĚNÍ
V tomto dílu seriálu putování po příbězích minulosti jsme překonali skepsi z vyhlášené asfaltové hřebenovky v Orlických horách a vyrazili po stopách předválečného opevnění. Naše očekávání byla mnohonásobně překonána – kvalitou terénu i exkurzemi dovnitř bunkrů.

NA NÁVŠTĚVĚ U ONDŘEJE CINKA
Donedávna hrál roli náhradního šampiona, nyní prožívá sezonu snů a prohání bikery nejužší světové špičky. S Ondřejem Cinkem jsme strávili den v jeho bydlišti, ve vesničce Újezd u Svatého Kříže.

ZÁVODNÍ MOZAIKA
Pět stran aktuálních zpráv ze světa závodů: Roman Kreuziger, Pavel Kelemen, Chris Froome, Petr Vakoč a blížící se Vuelta.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky 'A' i 'B' překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“
... VíceMéně

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky A i B překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“

 

Comment on Facebook

Astmatik a alergik by asi vůbec neměl vrcholově sportovat.Bez léků by nebyl schopen podat výkon.Je to jen můj názor,ale profesionální sportovec by měl být člověk zdravý a ne si pomáhat léky a foukátkem.

Jsem tak strašně překvapený...😂. Ten horký vzduch ve Španělsku mu způsobil záchvat astmatu. Já myslel, že to je záležitost zimy a znečištění (smog), ale vidím, že se to prostě nevyhne ani sportovcům, kteří jedou v teple, v horách nebo u moře....kam ten svět spěje, když nelze dýcha bez fetu. Ale určitě mi tady nějaký "věřící" cyklista odpoví ve smyslu, že jenom nevím, o čem ta cyklistika je. 😂

Ja mam astmatika doma a vim co to snim dela bez inhalatoru neudela ani nakup,to co rika Frome a Sky je hovadina na teto urovni by astmatik ty kopce nevyjel po 2km by odpadl a umrel,kdo to nema jenom cinta nesmysly inhalator je posledni lecba latky jsou tam silnejsi nez tablety,a vim co to dela semnou v praci,sportovci to maj kriti dopingumel 2000 nad povolenou normu to jsou 4inhalatory,1 inhalator ma 250microgramu ucinych latek,nema smysl to tady popisovat proste kecaj.

Že by to přehnal s Kenacortem? 😂 Ostatně ve Sky už byl podezříván Bradley Wiggins z úmyslného využití při TdF v letech 2011 a 2012...

Dokud budejezdit silnicni elita etapaky v techto casech tak neverim ze je nekdo z nich cistej! Povolit vsem a je klid,jen jich asi par umre. 😁

No a co jako!?! Nefandil jsem mu nikdy, ale tohle není doping! Keci jenom a snaha držet stáje a jezdce v šachu! Potom stačí už jen rozjet akci -NĚCO za NĚCO ....

A ono se čekalo něco jiného? Tomuto léta i z uší. Na Túr ukázat že to v klidu i zaběhne.

Moje babi má astma skoro nevyjde jedny schody. Více jak polovina profiků jsou astmatici! Byli ,jsou v tom všichni sorry ako 😋

On tam jezdí někdo bez dopingu ?

Sky to za nej vylobuje 😃

Konečně se zase na ty závody bude dát koukat, bez něj, hurá !

verím a fandím mu, dúfam, že nesklame

U takého športovca je astma 🐷. To hoci čím neutlmíš.

😂😂🤘

+ View more comments

6 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Kdybyste nevěděli, co vám chybí do Sagana, tak tady je malá nápověda... a taky tip pro české mládežnické trenéry...

Peter Sagan
Doing some core training in Palma de Mallorca, Motus style!
... VíceMéně

Peter Sagan

 

Comment on Facebook

Dobrej je ten týpek na konci vzadu. Jakoby říkal..."Hele, hele, kdo ho sem pustil?"

Ne říkal, koukněte se,takhle to má vypadat... 🙂

klobouček!

Peťo 👏👌👍

Provaz jako core training? 😊

+ View more comments

V devadesátkách se děly šílený věci....skoro jak z filmu Oheň, led a dynamit. ... VíceMéně

Snow

 

Comment on Facebook

A pak cyklisté objevili LYŽE, jenže lyže neměly řídítka, tak se zkusili vrátit ke kolům.

tyyjo masakr ... to je pro tebe místo lyží!! 😀 Jiří Korabečný

Load more