Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 6/2013

VELO: 6/2013

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.05.2013 Úvodník: ZA ZKUŠENOST A NÁZOR ODSOUZENÍ, ZA DOMNĚNKU DO NEBE?

Popis

OCHUTNÁVKA ZE 172 stran

 

TIPY REDAKCE

26" vs. 27,5" vs. 29"
TAK PRAVIL BIKOVÝ HLAS LIDU
Šest testerů, tři dny a tři zcela identické fully. Tedy téměř identické, až na jednu „maličkost" – průměr kol. Podobný test jsme uskutečnili zhruba před rokem s triem hardtailů Duratec, ale k dokonalosti tehdy leccos chybělo, totiž zcela stejná výbava, ale popravdě také tlumič, plné odpružení a jím umožněná prověrka v těžším terénu. Sotva RB představilo svůj 27,5" počin, bylo jasné, že není nač čekat. Jakmile trio RB IQ stálo v našem skladu, k testu jsme přizvali šest bikerů mimo redakci a vyrazili sbírat na traily jejich postřehy.

 

 

 

VELO TEST FEST 2013 A DALŠÍ JEDENÁCTKA TESTERŮ PRŮMĚRŮ
Další ročník unikátní akce Velo Test Fest, další dvě soboty a na 900 testerů. O poznatky jedenácti z nich jsme doplnili test tří průměrů MTB kol. Co se poměru hlasů týká, zkušenosti a následná volba byly shodné.

 

 

 

MARATON: FYZIČKA VS. TECHNIKA JÍZDY
Stále se potkáváme s názory, že najíždění kilometrů je alfa a omega úspěchu jezdce XC a maratonských závodů a technika jízdy je vedlejší. Abychom dokázali, že špičkové výsledky opravdu žádají komplexní připravenost, přistoupili jsme k názorné ukázce nejen příběhy předních závodníků, ale i praxí. Tři maratonští jezdci různé úrovně a technik par excellence Kamil Tatarkovič se sešli na jedné trati, společně vybrali pět vhodných míst, opakovaně měřili průjezdy, sčítali ztráty a došli k velmi zajímavým výsledkům. Na pěti minutách jízdy těmito místy lze klidně ztratit 30-60 vteřin.

 

 

 

TUCET ŠKOPKŮ NA TRAILY
Test 12 přileb připravených ochránit hlavu na technicky náročnějších stezkách. Vstupními parametry do testu byla cena do 2500 Kč a odpovídající robustnější tvar, především prodloužení v temenní části.

 

 

 

DIVÁKEM I ZÁVODNÍKEM ENDURO ZÁVODU
Nevšední reportáž fotografa Roba Trnky z prvního závodu série Superenduro 2013 z italského Sestri Levante a premiérové disciplínové „prozření" Michala Prokopa.

 

 

Soutěž SKLÁDEJTE S VELEM o kolo Ghost HTX Actinum 2975 v ceně 50 999 Kč.
Pokračujeme dalším kolem, hrát můžete zde.

 

ROZHOVOR – Rob English, nejlepší světový rámař
Vystudoval techniku v Cambridge, ale namísto kariéry ve velké firmě zůstal u svého koníčku, stavění převážně ocelových rámů. Věrozvěst oceli, jehož rám nedávno získal ocenění „Best of show" na renomované výstavě NAHBS, má na svém kontě bikové i silniční skvosty.

 

 

 

ROZHOVOR – Stanislav Bernard mezi pivem a bikem
Jeho obličej zdobí billboardy i etikety pivních lahví a jeho jméno kdysi dalo název chátrajícímu pivovaru na Vysočině. Stanislav Bernard, člověk, který se nebojí jít vlastní cestou jak v podnikání, tak v názorech na morálku či politiku, je současně i zapálený cyklista.

 

 

ROZHOVOR – Jan Škarnitzl myslí na první světovou desítku
Že je sezona 2013 poolympijská? Že by mohla přinést vydechnutí z loňských stresů? „Odpočinková rozhodně nebude," ujišťoval biker Jan Škarnitzl před jejím startem.

 

 

VELO V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ můžete zakoupit nawww.publero.com nebo na www.floowie.com – jednotlivá čísla i předplatné.

 

HISTORIE MTB TECHNIKY – ŠLAPACÍ STŘED
Nejprve to byla touha po prodloužení životnosti, co podněcovalo vývoj středových os, v poslední době ji vystřídala snaha o maximální efektivitu transportu energie při co nejnižší hmotnosti.

 

 

JAK SE STARAT O ČEPY ZADNÍ STAVBY?
Servisní rady pod taktovkou profesionálního mechanika Dana Boubína pokračují velmi zajímavým tématem pro všechny majitele fullů.

 

 

NA POZVÁNÍ ČTENÁŘE – LIPENSKO
Je pochopitelné, že každý, kdo nás pozve na svůj trail, má k dané lokalitě vztah. U Luboše Krejzy a jeho lyžařsko-bikerské party z Frymburku je ale tohle spojení neobyčejně silné. Všichni se tu narodili, žijí tady, pracují, sportují a na okolní kopce nedají dopustit. „Když mě večer u piva a slivovice přesvědčovali, abych se na břeh Lipna přestěhoval, musel jsem uznat, že jejich argumenty jsou závažné. A společně absolvované kilometry patřily mezi důvody nejpádnější," začíná svou reportáž Karel Kuchler.

 

 

 

TRAILY KARNSKÝCH ALP
Karnské Alpy nejsou z Čech či Slovenska nijak daleko, nejsou turisticky nijak extrémně exponovány, ale bikerům jsou extrémně nakloněny! Území dosud nedotčené masovým turizmem, plné singletrailů a perfektních lesních cest. Čtyři konkrétní tipy na trasy možná změní plán na vaši letní dovolenou.

 

TESTY
♦ XC fully střední třídy – zdvihy 100-115 mm a Canyon Nerve AL 7.9 vs. Pell´s F9 Race 1. Kola, co nevyčerpají účet na roky dopředu a přitom potěší výkonem.
Dvojí tvář hardtailu – na závod GT Zaskar Carbon 29" Expert a pro zábavu ocelová Kona Honza (cenová kategorie 50 000-60 000 Kč)

 

♦ DLOUHODOBÝ TEST XC/TRAIL BIKŮ, třetí vzájemné srovnání a Kona Hei Hei, Marin East Peak 5.6, Merida Ninety Nine 900 a Specialized Camber 29

 

 

♦ Závodní XC fully par excellence aneb karbon vs. hliníková slitina ve vysokých cenových relacích a nižší vs. vyšší zdvih – Bianchi Methanol 29.4 FS a Giant Trance X 29ER 0.
♦ Rubrika Versus: letní dresy sportovního střihu Etape Leader a Kalas Titan
♦ Rubrika Minitest: zapletená MTB kola Token C19AR, MTB tretry Diadora X-Trail 2
♦ Rubrika Minitest: vidlice Fox 34 Float 160 CTD-ADJ QR 15 a tlumič Fox Float CTD-ADJ

 

 

 

TRÉNINK NA ČERVEN
Vrchol snažení, maximum intenzity a bolesti, to vše přijde v červnu jako oběť na oltář nejlepších výsledků.

 

 

AŤ SÁDLO HOŘÍ PRO VÝKON
V minulém vydání Vela jsme začali miniseriál věnovaný zvýšení efektivity spalování tuků coby ideálního zdroje energie, nyní jej druhým dílem uzavřeme. Po nezbytném fyziologickém úvodu dojde na konkrétní rady, složení jídelníčku a jeho „načasování".

 

 

MOZAIKA ZÁVODNÍ SCÉNY
– Slavík opět vévodí 4X, ale uvažuje i o XC eliminatoru
– ME v maratonu a Kristián Hynek znovu s medailí na krku
– Utrápené Giro v podání Bradleyho Wigginse
– Zašlá sláva domácího MTB XC poháru
– NetApp a Češi Bárta a König na startu španělské Vuelty

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

To je dílo 🤣 ... VíceMéně

To je dílo 🤣

 

Comment on Facebook

LOL. Mít to jednoplacku a dražší komponenty/rám, polovina fejsbuku uvěří, že je to nové řešení pro zvýšení převodového rozsahu a odstupňování.

😀 to je mazec, má to zpřevodované jak na orbu, musí to mít velký nástup od spoda, zajímalo by mě kolik kg má na předek aby nebyl pořád na zadním kole :-)))))))

Škoda že ta fotka není celá. Počítám že vzadu je nějaký tunový meganávěs 😀

A fotka řidítek z toho peklostroje by nebyla? Rád bych viděl umístění třetího šaltru 😂

Čert ven to, že je to dvakrát zpřevodovaný, ale ta přehazka v pastorku....

Největší radost má člověk z toho co si vyrobí sám 😂 (aspoň za mě😂)

Zdeněk tohle by te mohlo pristi rok posunout 😂😂

Tak si roztrhnout lýtko....

napinak retezu?

Bože, proč? 🙁

to má mezistupně 😀

Kolik to ma prevodu?? 🤔 Vojta Burda, namontujes mi to?? 😀

A když to kousne do stehýnka. 🙄

Prevodovy masakr..

A co na to Jan Tleskac?

Aha?

Co je to za tím pověšené za secí stroj? 😁

čo vy nato? nový trend 🙂 Roman Podolan, Peter Plesník Ján Podolan

+ View more comments

Stala se nám taková nepříjemná věc... Nemůžem pokračovat ...My tědko zhasneme... Bude tma... Asi dva dny...V této nastalé tmě se V-Press přestěhuje na novou adresu. Nechceme to tady roztahovat a nechceme taky z toho dělat aféru. Prostě chvíli nepůjdou maily... a tak vůbec...

www.youtube.com/watch?v=TYfrVDH2new
... VíceMéně

Stala se nám taková nepříjemná věc... Nemůžem pokračovat ...My tědko zhasneme... Bude tma... Asi dva dny...V této nastalé tmě se V-Press přestěhuje na novou adresu. Nechceme to tady roztahovat a nechceme taky z toho dělat aféru. Prostě chvíli nepůjdou maily... a tak vůbec...

https://www.youtube.com/watch?v=TYfrVDH2new

 

Comment on Facebook

Abychom to pro hnidopichy upřesnili: maily "půjdou", protože naše maily nemají nic společného s naším serverem, našimi počítači... Je to tak LD? Ale naše počítače budou v přepravkách a naše ruce budou tahat skříně. Snad je to tak přesnější.. MR

Jen aby jste nebyli neznámo kde, až se rozsvítí 🙂

Load more