Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 12/2012

VELO: 12/2012

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.11.2012 Úvodník: Velo děkuje – čtenářů přibývá!

Popis

TIP REDAKCE

DLOUHODOBÝ TEST 2013

aneb více kategorií, testeři z řad čtenářů a prověrka hned na úvod. Dlouhodobý test se setkal s vaším velkým ohlasem, a tak jsme se ptali sami sebe, co pro něj udělat víc, jak jej zdokonalit. Odpovědět nám pomohly i vaše požadavky.
Zařazení více kategorií – nyní jsou dvě, XC/trail (cena cca 40 000 Kč) a all mountain (cena cca 50 000-60 000 Kč).
Více testu – namísto katalogového představení na úvod jsme připravili rovnou test z pera těch, kdo na kolech budou skoro rok jezdit.
Více příspěvků na web – mezi testery pro rok 2013 nenajdete jediného redaktora. Pokud jsme totiž měli a máme odvádět kvalitní práci na standardních testech každý měsíc, byl test dlouhodobý už příliš na to, abychom stíhali přispívat.
Na průměru nezáleží – vždy jde jen o určení kola. Výběr jsme nechali na výrobcích, 26" hraje prim.
Celkem 12 celoodpružených kol, prvních šest najdete v právě vycházejícím Velu 12/2012 (Lapierre Zesty 214, Canyon Nerve 7.0 AL, Author A-Ray 2.0, Giant Trance X 29er, Merida Ninety Nine 900, Trek Remedy 7.0) a dalších šest bude následovat ve Velu 1/2013 (vychází ještě před Vánoci – těšit se můžete na Marin, Focus, Haibike, Specialized, GT a Konu).
– Více již brzy v sekci Blogy.

 

 

 

HRAJTE O KOLO ZA 50 000 Kč!
Oblíbená soutěž Skládejte s Velem začíná svůj třetí ročník. Připravte se na skládání a poznávání obrázků. Tentokrát hrajeme o 29" bike Ghost HTX Actinum 2975, cenami měsíce jsou pláště Kenda Slant Six a duše Kenda Ultralite, a dále set oblečení Silvini (čapáky a bunda).

 

 

ENDURO PROVENCE
Slůvko ojedinělá je u této akce naprosto na místě. Trans-Provence je sedmidenní etapový enduro závod vedoucí pouze po přírodních singltrecích. A název sám napovídá, že trasa vede jednou z nejhezčích oblastí Francie a možná i Evropy vůbec – s cílem v Monaku. Jenže není třeba závodit, lze ho projet i s průvodcem. Neuvěřitelná sedmidenní nálož technického ježdění.

 

 

HOSTÝNKY VYZÝVAVÉ. Velo trail guide No. 17 David Surý připravil pořádnou porci výškových metrů a technického ježdění! Vyšší zdvihy jsou vítány. Podívejte se na video – stačí zde na webu zadat do vyhledávače web kód 12585.

VELO TRAIL GUIDE TAK TROCHU NAOPAK – z pohledu našeho průvodce.

NA BIKU BABIČČINÝM ÚDOLÍM aneb po stopách ratibořického maratonu nezávodně. Kopce, mosty, historie a mnohem víc.

 

 

 

GPS DATA – PŘÍNOS I BEZ NAVIGACE
Na stránkách Vela už dlouhou dobu nacházíte u tipů na trasy jejich popis, fotografie, profily, tipy, odkazy na doplňující videa, ale také odkazy na GPS data. Možná jste si i vy položili otázku, k čemu tento doplněk, když nemáte navigaci. Její vlastnictví není nutné, aby se i pro vás mohly GPS podklady stát přínosem – třeba pro plánování trasy a mapové podklady k ní.

 

 

 

ŠKOLA JÍZDY – JÁRKEM NAPŘÍČ.

Když před vás příroda postaví rýhu, prohlubeň, příkop, prostě járek, nemusíte zpomalit víc, než je nutné. Lektor Kamil Tatarkovič vás o tom přesvědčí.

 

 

CYKLOKROSAŘŮM KOTOUČOVKY VRŽOU!

I takový je důvod, proč ještě brzdí třením špalíků o ráfek, a je to jeden z důvodů hlavních. Z dalších témat z podzimního terénu zmiňme to, že české závody bez Štybara netáhnou diváky, že na belgické nadvládě to nic nemění nebo že se musíme seznámit s pojmem cyklokrosový etapový závod.

 

 

TÉMA: VYPLATÍ SE DOMÁCÍ DÍLNA?
Vlastní dílnu by chtěl mít doma asi každý biker. Jenže kutilství přináší rizika, domácí dílna znamená občasné přehmaty, žádá potřebné nářadí a to stojí peníze. Zkusili jsme sečíst všechna pro a proti a navíc se na problém podívat i z finančního hlediska – porovnávali jsme ceny servisu s výší investice do vlastního nářadí.

BONUS k tématu: CYKLISTICKÉ ŠIBENICE – devět skládacích montážních stojanů vhodných pro domácí dílnu i na cesty proti sobě, cenová kategorie 2200-5000 Kč. O konzultaci jsme požádali profesionálního mechanika Dana Boubína. V testu najdete: AL KP-445, BBB BTL 36 ProfiMount, Boss-Stilt Bike S3000, Feedback Sport Mechanic, Peruzzo Al-Fe, Park Tool Home PCS-10, Procraft, Super B TB WS20 a Topeak Prepstand Max.

 

 

 

NOVÝ SERIÁL
HISTORIE MTB TECHNIKY

Ohlédnutí zpět je vždy poučné a přínosné. Třeba proto, že v současnosti možná máme pocit, že meziroční změny u kol a komponentů jsou příliš malé – jenže smysl dávají teprve v pohledu více let. A třeba proto, že je zajímavé vzpomenout na samé začátky disciplíny, kterou rádi provozujeme, připomenout si její kořeny, vědět o nich, znát je. Dodat našemu vztahu s kolem hloubku. První díl je věnován řazení a převodům. Věděli jste například, že už v roce 1986 spolupracoval SR Suntour na vývoji elektronického řazení na převodníkách?

 

 

TESTY

♦ SOUBOJ ČTYŘ = čtyři biky, dva materiály, dvě ceny, dva průměry, jeden test. Cenová hladina 40 000-50 000 Kč přináší u MTB hardtailů zajímavá dilemata: karbon, nebo hliník? 26", nebo 29"? Má smysl si připlatit, nebo ne? Všechna jsme zohlednili při výběru kol: Author Revolt 29 (karbon, 29"), Galaxy Sirius XT/SLX (karbon, 26"), Maxbike Canlaon (hliník, 26") a Superior XP949 (hliník, 29").
♦ Rubrika MINITEST: zcela inovované MTB pláště Schwalbe Rocket Ron, nadupanou svítilnu za dostupnou cenu BBB BLS-71 Strike, zateplenou bundu Craft PB Stretch a kola takřka dokonalá – American Classic MTB 29 Race Tubeless

 

 

 

POKUD UPŘEDNOSTŇUJETE ELEKTRONICKÉ ČTENÍ, VELO NA VÁS ČEKÁ NA WWW.PUBLERO.COM A NA WWW.FLOOWIE.COM

 

ROZHOVORY

♦ KRISTIÁN HYNEK o nejúspěšnější sezoně a profesionalizmu v maratonech. Letošní sezona pro něj byla zcela mimořádná. Před dvěma měsíci se mu narodil syn Kristián, na Malevilu se stal mistrem Evropy v MTB maratonu a na sklonku sezony vybojoval třetí příčku na mistrovství světa v téže disciplíně. K tomu přidal spoustu dalších vynikajících umístění, jako je třeba vítězství na Alpentour Trophy, medaili si čerstvě přivezl i z Malajsie z etapového závodu Langkawi International MTB Challenge.

 

♦ JAN CHLUMSKÝ – DOPINGOVÝ REVIZOR. Doktor Chlumský je v Čechách synonymem boje proti dopingu, je vedoucím Exekutivy Antidopingového výboru ČR, zná tabulky, výsledky, statistiky pravidla, procesy, má zkušenosti. A v soukromí je to sympatický chlapík, který ročně najede 2500 km na kole.

 

 

♦ LARS VAN DER HAAR, mladý Holanďan schopný nabourat cyklokrosovou nadvládu Belgičanů. Ve své věkové kategorii neměl soupeře, závodění se stejně starými cyklokrosaři mu už nemohlo nic dát, a tak se rozhodl o rok dříve postoupit výš. Zároveň tím však obětoval šanci na další světové zlato v „espoirs". Ale už po pár týdnech probíhající sezony je jasné, že se rozhodl správně.

 

 

TRÉNINK: PESTROST A KLID PŘED NUDOU A BOUŘÍ. Tréninkový prosinec je obdobím lehkých švihů, není třeba strhnout hodiny, trenažér ani sebe. Poprvé – a odteď již pravidelně – se věnujeme podrobněji i tréninku dětí a mládeže.

MALTODEXTRIN – není nejrychlejším zdrojem energie nejen při sportu, ale ideálním. A přitom je cenově velmi dostupný, je tak zajímavým tipem nejen pro závodníky.

 

 

SPORTOVNÍ MOZAIKA – závodní svět v událostech, glosách a komentářích: Kulhavý a jeho možná cesta za snem, Dukla Praha a její úspěchy v čínských etapách, Bakala v ofenzívě, stá Tour.

 

 

POKUD UPŘEDNOSTŇUJETE ELEKTRONICKÉ ČTENÍ, VELO NA VÁS ČEKÁ NA WWW.PUBLERO.COM A NA WWW.FLOOWIE.COM

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Santa letí. . . Co myslíte, umí Ježíšek taky skákat? ... VíceMéně

Santa letí.  . .  Co myslíte, umí Ježíšek taky skákat?

Do vitrínky by se nám jedno taky líbilo. ... VíceMéně

Model Bike

 

Comment on Facebook

Ahoj, stačí napsat na tohle číslo. Poslat jim ze všech stran vyfocené vaše kolo. On se zeptá kam to bude, vy odpovíte Česká republika spočítá vám to i s poštovním. Stojí to kolem 2000 Kč on vám to řekne v dolarech. (myslím si že to tak bylo) Záleží jaké máte kolo atd. Pište pouze Anglicky. Není zač 😀🚴 Pouze whatsapp.

Až tomu vobujete řetěz... Dejte vědět!!!

To chci

a kde to mají?

Prosím, kde najdu takovou věcičku? Měl bych o ní zájem 🙂

Martina Turková nebo tohle mi kup 😍❤️

Josef Látal😁

Martin Mike Polesný Honza Čenda Polesný

+ View more comments

5 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

S Pepou se nedá než souhlasit, takže židle, stůl a televizi pryč z obyváku a trénovat!

dressler.cz
Myslíte si, že umíte jezdit na kole? Že jezdíte hodně a techniku máte dobrou? Že ji nasbíráte během sezóny a že není až tak moc třeba? Že to chce hlavně silný nohy? Že v zimě je na kolo zima? Že nepotřebujete rady trenéra. Blbost! A vaše škoda! Mrkněte na video a hlavně si přečtěte můj blog a třeba změníte názor a kolo vás bude v sezóně víc poslouchat a bavit. A díky za sdílení mezi kamarády, co věří jen v sílu motoru a hrajou si jen s watama. www.dressler.cz/cs/kdy-trenovat-techniku
A tady tohle a další videa na youtube. www.youtube.com/watch?v=hHvAMnudURE
A díky za natáčení, trpělivost a smích na konci Ondrej Pekarek

Škola kola Dressler Camp ERV Evropská pojišťovna Endura Subaru Sedlčany - ADRIA Karavany Sedlčany RB Areál Monínec Česká spořitelna Liko-S WTB.cz GiroSportDesign CamelBak Katmar Bike Center G-Shock Czech Five Ten CZ / SK Parktool CZ and SK ČeMBA - Česká Mountainbiková Asociace, o. s. Interflon Czech Časopis VELO & iVelo.cz
... VíceMéně

dressler.cz
Load more