Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 9/1999

VELO: 9/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Na velikosti nezáleží

Popis

VÍTE, NA KOLIK VÁS PŘIJDE JEDEN KILOMETR? Bezmála šokující odhalení výše nákladů spojených s provozováním jízdy na kole a zprůměrovaných na ujetí jednoho kilometru je výsledkem seriózních výpočtů a důkladné analýzy. Jak nabourává rodinný rozpočet provozování Vašeho hobby raději před svou partnerkou či partnerem utajte. Anebo že by to stejně dobře věděli…

VELKÁ TOUR. Je už více než měsíc za námi, ale ve vzpomínkách, rozborech a s novými pohledy jistě stojí za to se k největší cyklistické události znovu vrátit. Využili jsme naší přítomnosti coby jediných oficiálně akreditovaných žurnalistů z České republiky na letošním 86. ročníku Tour de France a nabídneme Vám pohled do zákulisí, přiblížíme, jak prožíval svůj neuvěřitelný návrat Lance Armstrong, jak až neskutečně podobný osud jej pojí s krajanem Gregem Lemondem, podíváme se podrobně na technické lahůdky pod závojem “Staré dámy”, povedeme původní rozhovory se sprinterskými osobnostmi a přinesem řadu dalších postřehů, která jinde rozhodně nenajdete.

VIZE BUDOUCNOSTI. Kotoučové brzdy nejsou jen dalším, kvalitativně vyšším vývojovým stupněm geneze horského kola. Jejich masový nástup symbolizuje vstup do nového milenia. Nezamýšení se nad uplatněním kotoučových brzd jen z pohledu dostupnosti těch mechanických ovládaných, ale i nad jejich vztahem ke klasickým V-brzdám. Snažíme se naznačit, co všechno kotoučová mánie s sebou přináší. Do pěti let prý budou mít všechny biky diskové brzdy. Připravme se na to!

CYKLISTOVY NOHY. Jedno z věčných témat. Malé, velké, tlusté, tenké, žilnaté, vyrýsované, oholené či zarostlé. Kolik cyklistů se již trápilo tím, jak jejich ozdoba vyhlíží a kolik tím zbytečně ztrácelo čas. Přesvědčíme vás o tom, že Vaše komplexy jsou zbytečné. Podívali jsme se zblízka na nohy profesionálů a zjistili, že na velikosti skutečně nezáleží!

PLÁŽOVÁ POHODA. Asi nikdy nebudou patřit do nejprodávanější kategorie kol, ale právě teď, kdy už se do obchodní sítě valí záplava modelů roku 2000, je čas na to si udělat radost a vybrat pár zástupců cruiserů. Kol, která brázdí terény, silnice i chodníky již téměř sedm desetiletí. Elegantní křižníky jsme kupodivu našli i v našich obchodech, i když ne vždy odpovídají původnímu charakteru těchto impozantních korábů na dvou kolech.

NOVINKY, NOVINKY, NOVINKY. Podzim se ještě pevně neusadil ve svém panovnickém křesle a již jsme nuceni přemýšlet o příští sezoně. Novinek určených pro rok 2000 se nám sešlo hned několik. Vedle komponentní honičky s japonským dvojbojem Shimano vs. Campagnolo respektive Shimano vs. Sram se jako tradičně hlásí v první linii o slovo výrobci odpružených vidlic. RockShox i Marzocchi mají opět co nabídnout.

JAK OBSTÁLA CAMPA. Nestává se často, abychom měli možnost dlouhodobě testovat kvalitu a funkčnost komponentů, tím méně silničních. Všechny vyznavače asfaltu jistě potěší celosezonní test čtyř sad Campagnolo od Veloce až po kultovní Record a některá zajímavá zjistění čtyř uživatelů.

NENÍ ZÁPLATA JAKO ZÁPLATA. Těžko hledat nicotnější a zároveň tak důležitou součást cyklistovy výbavy než je lepení na duše. Ať biker či silničář, na kousku pryže mnohdy závisí jeho osud a rozhoduje o tom, zda se dostane včas a bez úhony domů. Nelenili jsme a bolavou duši zalátali několika záplatami, zkoušeli pevnost a trvanlivost spoje, manipulaci s lepením a zajímali se i o to, jak vyznívá souboj mezi klasickými a samolepícími záplatami. Výsledkem praktického srovnávacího testu jsou jako vždy cenné informace, které nenajdete jinde, než právě v časopise Velo.

VE SPĚCHU. Kdo by nechtěl víc trénovat, ale kde na to vzít čas? Jak se připravovat v časové tísni, jak maximálně zužitkovat hodinovou vyjížďku i řada dalších tréninkových tipů pro nás smrtelníky, kteří nemáme to štěstí usedat každý den na kolo, najdete v dalším ze série článků v rubrice Fitness.

CESTA DO HLUBIN. Nejdelší downhillový maraton na světě poprvé s českou účastí a s autentickými zážitky přímých účastníků, to je pohled na druhý ročník extrémního závodu Bike Attack ve švýcarských Alpách očima televizního komentátora Ivana Mejstkého.

ČESKO-SLOVENSKÁ SLALOMÁŠKÁ ŠKOLA. Tento pojem se v downhillovém světě pomalu zabydluje. Zásluhu na tom mají Filip Polc (loni 6., letos 7. ve Světovém poháru v dualu) a nyní především pro svět tlustých pneumatik objev letošní sezony Michal Maroši. Jeho cestu stvrzenou historickým úspěchem českého bikera – šestým místem v celkovém hodnocení SP, jsme sledovali po celý rok a ve finále i objektivem Jana Hrbáčka.

MARATONCI V POHOTOVOSTI. Prázdniny byly podle očekávání rájem vytrvalců. Zkrátka nepřijdou silničáři na obnovené Beskyd Tour, ani maratonci v rámci redakční Velo Marathon MTB série, jejíž druhý díl – Whirlpool Drásal Bike Marathon – znovuobjevil pro český mountainbiking krásu Hostýnských vrchů a předznamenal velké finále seriálu na zářijové Cannondale Rallye Sudety. Náš redaktor-maratonec však absolvoval i bikemaraton Českým středohořím a další z šumavských příspěvků do vytrvalecké rodiny. Může tedy srovnávat a zvažovat, který z adeptů rozšíří náš seriál do budoucna.

A NAVÍC… Zamýšlíme se nad tím, zda by znovu překvapivý mistr republiky v cross-country z Mostu Pavel Elsnic mohl být opravdu mistrem světa, kdyby…. Chvilku pro Vaše zmeškané hodiny jezdeckého umění si opět našel Pepa Dressler a v dalším ze seriálů nezapomene ani na strečinkové cvičení. Opět si můžete zahrát. My už dnes známe výsledky soutěže Design léta o nejhezčí dres (dozvíte se je v říjnovém čísle), blíží se finále jedinečné dlouhodobé ankety o Cyklistu tisíciletí, kde jsou ve hře dvě kvalitní kola a řada dalších cen. A nově si rovněž můžete zasoutěžit o dva měřiče tepové frekvence značky Pulsetronic.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky 'A' i 'B' překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“
... VíceMéně

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky A i B překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“

 

Comment on Facebook

Astmatik a alergik by asi vůbec neměl vrcholově sportovat.Bez léků by nebyl schopen podat výkon.Je to jen můj názor,ale profesionální sportovec by měl být člověk zdravý a ne si pomáhat léky a foukátkem.

Jsem tak strašně překvapený...😂. Ten horký vzduch ve Španělsku mu způsobil záchvat astmatu. Já myslel, že to je záležitost zimy a znečištění (smog), ale vidím, že se to prostě nevyhne ani sportovcům, kteří jedou v teple, v horách nebo u moře....kam ten svět spěje, když nelze dýcha bez fetu. Ale určitě mi tady nějaký "věřící" cyklista odpoví ve smyslu, že jenom nevím, o čem ta cyklistika je. 😂

Ja mam astmatika doma a vim co to snim dela bez inhalatoru neudela ani nakup,to co rika Frome a Sky je hovadina na teto urovni by astmatik ty kopce nevyjel po 2km by odpadl a umrel,kdo to nema jenom cinta nesmysly inhalator je posledni lecba latky jsou tam silnejsi nez tablety,a vim co to dela semnou v praci,sportovci to maj kriti dopingumel 2000 nad povolenou normu to jsou 4inhalatory,1 inhalator ma 250microgramu ucinych latek,nema smysl to tady popisovat proste kecaj.

Že by to přehnal s Kenacortem? 😂 Ostatně ve Sky už byl podezříván Bradley Wiggins z úmyslného využití při TdF v letech 2011 a 2012...

Dokud budejezdit silnicni elita etapaky v techto casech tak neverim ze je nekdo z nich cistej! Povolit vsem a je klid,jen jich asi par umre. 😁

No a co jako!?! Nefandil jsem mu nikdy, ale tohle není doping! Keci jenom a snaha držet stáje a jezdce v šachu! Potom stačí už jen rozjet akci -NĚCO za NĚCO ....

A ono se čekalo něco jiného? Tomuto léta i z uší. Na Túr ukázat že to v klidu i zaběhne.

Moje babi má astma skoro nevyjde jedny schody. Více jak polovina profiků jsou astmatici! Byli ,jsou v tom všichni sorry ako 😋

On tam jezdí někdo bez dopingu ?

Sky to za nej vylobuje 😃

Konečně se zase na ty závody bude dát koukat, bez něj, hurá !

verím a fandím mu, dúfam, že nesklame

U takého športovca je astma 🐷. To hoci čím neutlmíš.

😂😂🤘

+ View more comments

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Kdybyste nevěděli, co vám chybí do Sagana, tak tady je malá nápověda... a taky tip pro české mládežnické trenéry...

Peter Sagan
Doing some core training in Palma de Mallorca, Motus style!
... VíceMéně

Peter Sagan

 

Comment on Facebook

Dobrej je ten týpek na konci vzadu. Jakoby říkal..."Hele, hele, kdo ho sem pustil?"

Ne říkal, koukněte se,takhle to má vypadat... 🙂

klobouček!

Peťo 👏👌👍

Provaz jako core training? 😊

+ View more comments

V devadesátkách se děly šílený věci....skoro jak z filmu Oheň, led a dynamit. ... VíceMéně

Snow

 

Comment on Facebook

A pak cyklisté objevili LYŽE, jenže lyže neměly řídítka, tak se zkusili vrátit ke kolům.

tyyjo masakr ... to je pro tebe místo lyží!! 😀 Jiří Korabečný

Load more