Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 4/1999

VELO: 4/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Škola jízdy v “balíku”

Popis

Poprvé na 96 stranách (!) kromě pravidelných rubrik a spousty drobných zajímavostí najdete opět řadu atraktivních témat. Z obsahu vybíráme:

LOVCI GRAMŮ NA DRAHÉM HONU aneb co stojí dieta vašeho kola a kde je odtučňovací kúra cenově nejvýhodnější. Zcela výjimečný redakční počin vychází z přesných údajů a dává na vědomí, na jaké části kola je ušetřený gram relativně nejlevnější a tedy nejefektivnější. Dozvíte se například, že vaši peměženku rozhodně postihne jinak gram ušetřený na vypletených kolech a třeba na hlavovém složení. Než vyrazíte na lov, začtěte se do tohoto materiálu. Pochopíte spoustu zákonitostí a zbavíte se mnohým lichých představ a falešných očekávání.

S KOLEM DO AUTA. Asi žádný cyklista se nevyhne situaci, kdy musí svůj oblíbený dopravní prostředek svěřit jinému – nečastěji automobilu. Transport jízdního kola na a zvláště uvnitř auta má svá specifika a existují rovněž triky, jak naskládat co nejvíce kol do různých typů vozidel a přitom neponičit bicykl ani motorového oře. Seznamte se s nimi v článku Nerozluční společníci, kde se zároveň dozvíte, jaké vyhlídky má na našich silnicích využití v zahraničí tolik oblíbeného nosiče kol umístěného na zádi automobilu či na tažném zařízení.

JAKÝ BYL LETOŠNÍ SPORT PRAGUE? Tradiční jarní otázka všech vyznavačů cyklistické techniky a vyhledávačů novinek. Tohoroční prestižní výstava nebyla ničím převratná, většinu novinek jsme měli možnost už dávno představit díky světovým podzimním veletrhům. Zdánlivě nezajímavé expozice však při pozorném pohledu přinesly leccos poutavého i objevného v zastoupení dosud chybějících značek na domácím trhu. Především však Sport Prague podal reálný obraz o současném poměru sil v našem velobyznysu.

PLÁŠŤ VS. GALUSKA aneb věčné téma volby silničního obutí. Duel, který, zdá se, v posledních letech vyhrávají jasně na body pneumatiky s dušemi. Zmíněné téma jsme probrali skutečně důkladně. Navštívili jsme domácího výrobce galusek Tufo, vyslechli jsme zasvěcené argumenty ing. Miloslava Klabala a názory dalších zainteresovaných. Zamysleli jsme se nad tím, zda co nejužší pláště jsou vždy ty nejrychlejší. Zvážili jsme také všechna pro a proti, ale samotná volba už zůstává na vás, čtenářích-spotřebitelích. Abychom vám toto dilema ulehčili, připravili jsme poměrně vyčerpávající přehled silničních plášťů a galusek, které jsou v prodeji na pultech českých cykloprodejen.

S ROZUMEM I ROZHAZOVAČNĚ. Testy kol tentokrát uspokojí obě skupiny bikerů. Ti, kteří hledají kvalitu za rozumnou cenu, sáhnou po kolech v cenové relaci od 20-25 000 korun. Zbohatlíky ale i všechny ostatní, alespoň pohledem na tyto skvosty, potěší skupina kol, která nejsou svázána žádnými omezeními. Celoodpružené biky těsně pod i hodně nad sto tisíc korun jsou třešničkou na dortu. Seznamte se s “fullies”, která nejsou na ježdění, ale spíš na koukání…

VELOCAMERA. Když už jsme u potěchy oka, postarali se o ní i čtenáři časopisu svými příspěvky do fotografické soutěže. Ve finále se sešla bezmála díla umělecká. Skvělá kompozice, hra světel a stínů, reportážní pohotovost i humorný nadhled. To vše najdete v nejzdařilějších fotografiích oceněných v soutěži Velocamera.

VYVARUJTE SE NOVÁČKOVSKÝCH CHYB. Na každého, koho láká se zúčastnit některého z masových cyklistických podniků, čeká řada úskalí, která nepozná jinak, než při jízdě s ostatními cyklisty, ať už v silničním nebo bikovém pelotonu. Přitom mnoha jezdeckým nešvarům při pohybu ve skupině lze předcházet nebo se na ně alespoň připravit. Poznejte patnáct nejčastějších chyb a snažte se pochopit, proč k nim dochází. Praktická část odnaučování je už pouze na vás.

RYCHLÁ A POMALÁ VLÁKNA. Proč někomu jde lépe jízda do kopce, jinému na rovině a jiný se trápí, když má v souboji s kamarádem zrychlit? Do značné míry to má na svědomí svalová genetika, nebo-li zastoupení tzv. rychlých a pomalých vláken ve vašem svalstvu. I to lze cílenou přípravou ovlivnit, pokud však důkladně proniknete do tajů zákonitosti práce svalů, jejich regenerace apod. To vše najdete v dalším pokračování Kliniky.

VYBERTE SI SVŮJ ZÁVOD ROKU. Sportovněji založené cyklisty, kteří směřují k vrcholu cyklistické sezony, jistě bude zajímat, který z amatérských, vytrvalostních podniků zvolit. Kdo ještě nemá vybráno, může zalovit v bohaté nabídce mountainbikových i silničních závodů, vždyť první díl VELO Marathon MTB Série – Author Král Šumavy horských kol – je už za dveřmi a kromě mapky nabízíme i obrázek pamětního trička, které můžete jako startující získat.

KLAN B & B ŘÁDIL NA RIVIÉŘE. Silniční závodní sezona se teprve nadechla, ale už dokázala bořit některé mýty. Šablonou specialisty klasických závodů už nelze na dvojnásobného vítěze Světového poháru Michele Bartoliho rozhodně pohlížet. Itala tento stereotypní názor dokázal v minulosti několikrát rozlítit a během březnového putování Riviérou, prvenstvím v jednom z nejuznávanějších etapáků Tirreno-Adriatico, prokázal své široké možnosti, nesklánějící se ani před vidinou triumfu na Giro d’Italia. Francouzské dvojče Tirrena-Adriatica, další středomořské etapy Paříž-Nice zase pozměnily tradiční nahlížení na současný stav nizozemské cyklistiky. Ta od dob Zoetemelka, Rookse, Theunisse či Breukinka marně čekala na výraznou etapovou individualitu. Holanďané už ji našli – jmenuje se Michael Boogerd a na silnicích mezi Paříží a Nice přinesl své zemi první celkové vítězství po dvaceti letech, když napodobil právě legendárního Joopa Zoetemelka.

LAGO DI GARDA NEJEN FESTIVALOVÉ. Koho by nelákala dnes už bikerská klasika – Bikefestival na jezeře Garda. Kdo se vrhne do festivalového reje, ale bude si chtít najít také chvilku pro skutečné bikování bez hektiky a zbytečné mačkanice, jistě vezme zavděk třemi tipy na mountainbikové trasy v okolí Gardy, která je nádherná nejen na začátku května v době konání festivalu, ale, pokud ho nestihnete, obzvlášť přitažlivá a na přízeň počasí ještě sympatičtější v době babího léta. Načerpejte inspiraci a vyražte!

JAK JSME NA TOM, tedy přesněji, jak jsou na tom přední čeští výrobci či dovozci jízdních kol a velomateriálu, ale i obchodníci? Odpověď dají nejen exaktní čísla o exportu a importu, ale rovněž první pokus svého druhu o zmapování situace českých maloprodejců v exkluzivní anketě pořádané časopisem VELO. Z ní se mimo jiné dozvíte, v jaké cenové relaci jsou kola nejžádanější, jaký druh doplňku či cyklistické výbavy se prodává nejlépe respektive nejhůře apod. Nezajímá vás, jak na tom skutečně jsme…?

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

15 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

O finálovém závodě letošního cyklokrosového poháru jsme vás informovali již dříve, zde přidáváme ještě pár pohyblivých obrázků...

CYKLOŠVEC
Velká cena města Kolína v cyklokrosu 1. David Van der Poel, 2. Diether Sweeck /oba na Stevens Bikes/, 3. Tomáš Paprstka, 5. Jan Nesvadba, 7. Emil Hekele /Stevens Bikes CZ - Emilio sport/
Ženy: 1. Nikola Nosková na Stevens
... VíceMéně

CYKLOŠVEC

20 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nastává doba bikesharingová. A s ní rostoucí počet bikeidiotů. Ano, ta kola jsou fakt těžká a ten schod byl fakt vysoký...

Cycling Porn
He had it coming.

Cyclorise
... VíceMéně

Cycling Porn

 

Comment on Facebook

Působí to na mě dojmem, že to snad takle chtěl... ? Protože nevim co by dělal, kdyby to nedej bože odjel. Na koupání totiž moc oblečenej není. 😀

Vsimli jste si ze to sharingove kolo se ani neponicilo a nic se s nim nestalo? 😀 Husty. 😀

Já vím člověk se nemá smát cizímu neštěstí, ale někdy se to prostě nedá vydržet😀

rozhodně mu ale nechyběla odvaha 🙂

ani nešlo o váhu jako o to, že se odrazil pozdě.

A helma mu sjela pri "nadzvednuti"..

To je tak kdyz přeskočíš fazy, kdy se ucis padat.

A co nejakej pud sebezachovy?ruce pred sebe ne??☺☺☺☺

Školácká chybka🙄

...a ta technika sjezdu fakt špatná 😀

Ale kolo, držák!! 😂

Alex Dichtl

Pavlo Duro uuuu

+ View more comments

21 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

A co si letos udělat hlad na kapra pořádnou slunovratovou vyjížďkou?

BJKZL Slunovrat Ride Volume IXProsinec 23, 2017, 5:00amBajkazylTentokrat je nutny jit rovnou k veci.
Dalsi slunovratova jizda po konci sveta.
Tunely, parky, mosty, nabrezi, centrum i blizka periferie.
Praha jak ji moc neznas v hodine, kdy zpravidla nejses venku.
Sejdeme se jako obvykle na schodech u Rudolfina,
tentokrat dva dny po nejdelsi noci v roce.
Sobota 23.12.
5,30 (rano)

Vychod slunce je hlasen na 7:59, casu mame tak akorat.
Pravidla jako obvykle - kazdej za sebe a vzdycky spolu.

START: RUDOLFINUM
CIL: ZIZKOV
Kampa, Petrin, Prikopy, Staromak, Karluv most,
Stromovka, Letna, Blanka, Troja, Karlin...
Trasa bude upresnena tady nebo na miste..
V cili BK_JS - azyl se vsim vsudy.
... VíceMéně

BJKZL Slunovrat Ride Volume IX
Load more