Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 2/1999

VELO: 2/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Zhluboka dýchat…

Popis

ČEŠI ŠÍŘÍ MOUNTAINBIKING NA UKRAJINĚ. Že se dá obchodovat i v těchto horskou cyklistikou nepříliš poznamenaných končinách dokládá příklad české firmy Sport Systems, která zaútočila na ukrajinský trh s údernou značkou Comanche. Že tamní bikeři ani netuší, jaká je původní země vzniku, jim nebrání v odkrývá tajemství MTB.

CO VYDRŽÍ ŘETĚZ. Na pár kovových článcích závisí mnohdy cyklistův osud. Neváhali jsme proto zajet do strakonické “čézety” a připravit pro vás reportáž přímo z výroby, kde o kvalitě výsledného produktu rozhodují setiny milimetrů. Ale to není všechno, kladenský Metrotest podrobil ostrému testu několik řetězů a zaměřil se nejen na tvrdost, ale i pevnost v bočním směru, neboť právě takto nejčastěji dochází k defektům řetězů. Nakonec však stejně zjistíte, že nejslabším článkem řetězu je člověk…

TESTY, TESTY, TESTY. Ani tentokrát nechybí pravidelné testy kol. Ve sledované skupině horských kol v cenové hladině 30-35 000 korun je už z čeho vybírat a sešly se nám pěkné kousky z modelové řady ’99: Amulet Delta, Author Sector, KHS Alite, Marin Eldridge Grade, Merida Special Edition, Peugeot Energy 30T a Schwinn Moab A2. Crossová kola kolem 20 000 korun jsou už příjemným kompromisem, seznamnte se tedy s modely kol Author Reflex Shock, Giant X-1800, Rock Machine Highlander a Trek Multitrack 7300.

VŠE ZAČÍNÁ OD HLAVY. A od její ochrany. Vybrat si tu správnou přilbu už dnes není tak jednoduché a nestačí jen přijít do obchodu a prostě po nějaké sáhnout. V orientaci v současné nepřehledné nabídce nejrůznějších značek, tvarů, systémů upínaní i barevných designů vám rozhodně pomůže obsažný přehled helem, kde zjistíte, že není skořepina jako skořepina a že při koupi přilby neplatíte jen za značku, ale i větší pocit jistoty.

SHIFT YOUR MIND. Zařaď v mozku a přestaň myslet, to je nejlepší rada pro používání řazení Synchro Shift. I na našem trhu se objevuje již plný rok, přesto však stále mezi potenciálními uživateli panuje přílišný despekt. Bariéry je třeba strhávat, neváhejte a načerpejte nové informace.

DALŠÍ TŘI DO PARTY. Prezentaci kvarteta domácích lídrů veloprůmyslu vedle značky Author (viz. Velo 1/99) doplňují Amulet, Rock Machine a Superior. Nahlédněte do jejich plánů pro letošní rok.

DOPŘEJTE SI DOVOLENOU SNŮ. Kdo by nechtěl strávit na kole pár týdnů třeba na Islandu, Novém Zélandu nebo Seychelských ostrovech. Ale můžete mít i skromnější přání. V přehledu nabídky 34 cestovních kanceláří mezi 86 destinacemi cyklistických zájezdů směřujících do 40 zemí si rozhodně vyberete. A pokud máte pochybnosti, pomůže vám radou zkušený cestovatel Jakub Havel.

DOCHÁZÍ VÁM DECH? Zřejmě nepoužíváte správně plíce. Více se dozvíte v dalším pokračování pravidelné rubriky Klinika.

ZA 26 TÝDNŮ V TOP FORMĚ. Bojíte se příliš složitých a nepřehledných tréninkových plánů? Nabízíme vám zaručeně zvládnutelný plán na půl roku s rozpětím počtu hodin strávených na kole, doporučenou intenzitou a zaměřením na jednotlivé oblasti tréninku včetně vhodných pásem tepové frekvence.

NIC UŽ NEPLATÍ. Pomalu si musíme zvykat, že Briana Lopese už neuvidíme na Mongoosu, Mike Kinga na GT, Anne-Caroline Chaussonovou na Sunnu, Missy G. v dresu Cannondale a Laurence Leboucherovou v barvách Peugeot. A to nejsou zdaleka všechny bombastické přestupy v mountainbikovém pelotonu!

BŮH S TEBOU, KRÁLI RICHARDE LVÍ SRDCE. Jak se všeobecně očekávalo, slzy Richarda Virenqua dopadly na úrodnou zem. Slitoval se tým Polti, a tak rtuťovitého vrchaře v letošním roce budeme opět na závodech vídat, zda také na Tour de France a zda ho kvůli jeho tvrdošíjnému odmítání dopingového podezření nepotká osud tenisty Petra Kordy, se teprve dozvíme.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

A ne že mi ujedeš jako minule. ... VíceMéně

A ne že mi ujedeš jako minule.

4 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Tomu se říká "Adorace trailů Britské Kolumbie pohledem přes řídítka."

Rocky Mountain Bicycles
Geoff Gulevich went up to northern BC to check out the first year of BC Bike Ride.
#lovetheride
... VíceMéně

Rocky Mountain Bicycles
Load more