Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 12/1999

VELO: 12/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Základní kameny

Popis

SPECIÁLNÍ DÁREK!
Uvnitř časopisu najdete vložený oboustranný Megaposter s kalendářem na rok 2000!
Ze spousty zajímavého čtení vybíráme:

MÍT STYL. Ano i cyklista si může uchovat vlastní styl. Ten se projevuje ve výběru kola, oblečení, doplňků apod. Jedním z osvědčených způsobů, jak se odlišit, je využití originálních kreseb na přilby, případně kola. Navštívili jsme pražské studio B2, kde využívají techniky Airbrush a nahlédli do procesu, při němž se rodí menší umělecká dílka umístěná třeba na hlavě. Součástí osobitého stylu je také nezbytný módní i funkční doplněk – náramkové hodinky. Připravili jsme pro vás předvánoční přehled sportovních modelů renomovaných značek, které jsou v mnoha případech doma také ve světě cyklistiky. Stačí si jen vybrat ty správné. Nechceme radit, ale dobrým tipem mohou být právě ty, které jsme pro své čtenáře připravili v rámci nabídky Velo designu. Multifunkční, s kvalitním strojkem, vhodné pro sportovce, zdařilého vzhledu s cyklistickým motivem na ciferníku a logem Vašeho oblíbeného časopisu, v limitované sérii a za velmi přijatelnou cenu…

ABECEDA. V mapování technických novinek jsme se tentokrát zaměřili na značky a firmy, na něž se v průběhu sezony většinou nedostane a když, tak jen okrajově. Po důkladné inventuře informací nasbíraných na světových výstavách a podrobné prohlídce haldy katalogů jsme zjistili, že takových opomíjených veličin jsou desítky a tak se naše abeceda roztáhla na ploše deseti tiskových stran.

ŽENA PŘED PULTEM. V prosincovém tématu se zabýváme psychologickými aspekty toho, proč ženy-cyklistky nepříliš rády navštěvují specializované cykloprodejny, jak se v nich chovají a v čem jsou jiné než tradiční návštěvníci obchodů – muži. Dočtete se o zkušenostech prodavačů, jejich přístupu k zákaznicím a především o komunikaci mezi dvěma cyklistickými pohlavími.

NIKOLIV ZIMNÍ SPÁNEK. Konečně je čas na nápravu starých restů. Kdy jindy se věnovat celkové údržbě kola, než v posezonním období. Velo vám bude opět užitečným průvodcem. Můžete si vybrat z široké nabídky praček na řetězy, čistidel a mazadel, které jsme pro vás otestovali a také si prohlédnout manuál mechanika-samouka, který vám napoví, na kterou část kola se hodí jaký typ klíče i jiného nářadí. Vrhnout se na dvoukolého miláčka s hasákem a kladivem se příliš nevyplácí.

DEORE V PRVNÍ LINII. Asi nejen nás zajímalo, jak se v modelových řadách 2000 projeví síla nové zbraně z arzenálu Shimana – sady Deore. Předpoklad se naplnil – snad žádný význačnější výrobce kol designově i funkčně velmi zdařilé komponenty neopomenul na něktreém ze svých modelů uplatnit. Potíž je v tom, že Japonci nápor svých odběratelů nezvládli, a tak se na některých vzorcích objevily náhražkové díly. Přesto se nám podařilo do testu zajistit celkem sedm horských kol vybavených New Deore v cenové relaci kolem 25 000 korun. Ponecháváme je k vašemu posouzení i orientaci.

A TO SE ŘEKNE – PROSTĚ BUNDA. Zimní oblečení jsme v minulých číslech probrali opravdu důkladně. Tentokrát jsme se zaměřili na vrchní část cyklistova oděvu. Zjišťovali jsme, jak se šije taková bunda, co odlišuje jednotlivé typy, do jakých podmínek se každý z nich hodí, v čem spočívá tajemství kvality a tím i vyšší ceny a na co je třeba při výběru správné bundy dbát.

SEZONA SKONČILA, NOVÁ KLEPE NA DVEŘE. Ani tentokrát jsme nezapomněli na maratonce. Ty jistě potěší první díl speciální maratonské přípravy, zaměřený pochopitelně na činnost v zimních měsících, která se příliš neliší pro bikery ani silničáře. A tentokrát už došlo také na slibované výsledky letošního úvodního ročníku Velo Marathon MTB série. Hledejte, možná najdete ve výsledkové listině mezi tisíícovkou bikerů i své jméno.

KARPATY BEZ DRACULY. Cyklistickou romantiku pro nás objevil náš spolupracovník a zkušený průvodce bikovými trasami Zdeněk Bartoš tentokrát na hranicích se Slovenskem v pohoří Bílé Karpaty, které bývá neprávem přehlíženo.

BEZ PŘEVRATNÝCH NOVINEK. Jako tradičně v průběhu října představili pořadatelé Tour de France příští podobu nejslavnějšího cyklistického závodu. Do nového milenia nepřichytali nic bombastického, složili však především hold historii. V roce stoletého výročí založení Mezinárodní cyklistické federace zavítá jedna z etap do sídla UCI v Lausanne, do programu se vrátí i jiná dějinně význačná místa jako stoupání Col d’Izoard či Mont Ventoux a šéfové stájí budou muset po pěti letech opět přemýšlet, koho nominovat do sestavy, aby jejich týmy uspěly v obnovené týmové časovce. Jinak se to zdá být Tour pro Pantaniho, Ullricha i Armstronga, o to bude zřejmě zajímavější.

KDE SKONČÍ MAROŠI? V kterém velkotýmu se objeví v nastávající sezoně nejúspěšnější český biker? Nahlížíme do zákulisí boje dvou prestižních týmů, značek a firem, která z nich uspěje? Bude se Michal stěhovat, nebo zůstane věrný “mašině”? To jsou otázky, které si poslední dobou neklade jenom časopis Velo. V prosincovém čísle se dočtete víc.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

8 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

BMW Mountains Road Trip

BMW Mountains
What an unforgettable adventure! The #OnaMission road trip was the perfect mix of #mountainbiking, traditional foods, friends and stunning sceneries in the most vivid Autumn colours. A big thank you to Martin Söderström Page and Hannah Barnes for the amazing On a Mission journey and to our winner Kelly-Jayne Emmerson! #BMWMountains #YourMission #X3 Specialized Bicycles #iamspecialized Sölden / Soelden / Solden St. Moritz Garmisch-Partenkirchen Tourismus
... VíceMéně

BMW Mountains

Fíííííí!
Lokalita Andora. Jezdec Peter Seidl.
... VíceMéně

Fíííííí!
Lokalita Andora. Jezdec Peter Seidl.

Pozdrav z okolí Domažlic na bikách posílají všem čtenářům Vela Ivan + Eva
A redakci jako žádný pozdrav 🙂
... VíceMéně

Pozdrav z okolí Domažlic na bikách posílají všem čtenářům Vela Ivan + Eva
A redakci jako žádný pozdrav :-)
Load more