Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 10/1999

VELO: 10/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Deset let českého MTB

Popis

Zdá se vám, že už je vlastně po cyklistické sezoně a že není prakticky o čem psát? Opak je pravdou. Říjnové číslo jsme pracovně nazvali “desítkovým”. Může za to náhoda, že výročí deseti let od prvopočátků českého mountainbikingu vyšlo právě na desátý měsíc v roce. Náhoda však vůbec není, že průvodcem tohoto vydání je František Mrázek, jedna z největších osobností české horské cyklistiky a také člověk, ktrerý má z mnoha důvodů co říci k současnému sjezdu, ať už po stránce technické či závodní. Však je také downhill druhou linkou protínající říjnové Velo.

JAK TO TENKRÁT SKUTEČNĚ BYLO? Spolu s pamětníky vzpomínáme na zrod českého MTB a zjišťujeme, jak těch deset let neuvěřitelně rychle uteklo. Nejde však jen o historii, ale i celkový vývoj v souvislostech a vizích budoucnosti. Vybrali jsme deset největších osobností a zeptali se jich, jak bude vypadat české MTB v roce 2009. Popsali jsme deset nejdůležitějších událostí, citujeme deset nejpovedenějších výroků a označili jsme rovněž deset modelů kol, které vstoupily do naší mountainbikové historie, ať už splnily úlohu pionýrskou, ovlivnily všeobecný spotřebitelský vkus či se jinak navždy zapsaly do povědomí veřejnosti. Dozvíte se také, že víme, o čem mluvíme, neboť jsme byli od začátku “u toho”.

3 x DOWNHILL. Příznivci rychlých biků si přijdou na své. Speciální DH produkty najdou nejen v rubrice Na trhu, ale i v jiných částech říjnového vydání. V posezonním období, kdy většina čtenářů už baží po novinkách roku příštího, přišel ten nejvhodnější čas na testování sjezdových speciálů. Během finále Českého poháru na Božím Daru jsme měli možnost nejen některé z nich otestovat a nechat při jejich hodnocení promluvit poradce Frantu Mrázka, ale také alespoň ve zkratce představit i některá další zajímavá řešení, ať už z domácí či zahraniční kuchyně. Test sjezdových kol doplňuje v našich končinách dosud unikátní laboratorní měření průběhu pružení a tlumení zadních tlumičů. Pružina nebo vzduch, to je jen jedna z otázek, která s funkcí zadního tlumení souvisí a na níž se snažíme odpovědět. Do třetice downhill – finále Citroen Cupu nás vede k ohlédnutí za právě skončenou sezonou i k zamyšlení nad stavem českého DH.

MÍŇ NEŽ SE ČEKALO? První ze série evropských podzimních veletrhů – Eurobike ve Friedrichshafenu – jakoby chtěl všem nedočkavcům, kteří si při vstupu do nového tisíciletí přáli nějakou opvravdovou bombu, naznačit, že i rok 2000 bude stejný jako všechny předtím. Postupné vylepšování, předvídané technické novinky, nikoliv však revoluce skoků, takový byl letošní Eurobike pohledem našich reportérů.

DVOUTISÍCOVKY. O novinkách určených pro příští sezonu jsme již několikrát v letošním roce psali a budou středem zájmu i příštích několik měsíců. Tentokrát vám v bloku New 2000 nabízíme konfrontaci zámořského a evropského pojetí designu dokumentovanou na dvou horských kolech s prodejní cenou kolem 40 000 korun, aneb americký Specialized versus španělská Orbea, a také novinky dvou avantgardistů ve svém oboru – Cannondale a Mavic.

BÝT VIDĚN. Také se domníváte, že osvětlení na kolo nikdy nebudete potřebovat? Nastávající krátké dny vás vyvedou z omylu a my vám zase pomůžeme nalézt to pravé světlo či blikačku. Celkem 32 předních i zadních svítilen představujeme v laboratorním testu, z nichž ty přední jsme navíc podrobili náročnému a o mnohém vypovídajícímu měření rozložení svítivosti. Dozvíte se tak, který světlomet svítí příliš do šířky, který nepracvidelně a který se blíží svojí křivkou svítivosti ideálu.

KAMARÁD DO NEPOHODY. Kdo uvažuje o koupi trenažeru, ergometru, rotopedu či tréninkových válců, měl by především vědět, co od tohoto prostředku zimní přípravy očekává. Vodítkem je náš článek, který pomůže v orientaci a výběru toho pravého mučidla.

OD SUDET PO ŠUMAVU. Ne snad že bychom objevovali nové trasy v pohraničí. První dva zářijové víkendy nás však přivedly na start dvou maratonů uzavírajících letošní vytrvaleckou sezonu – mountainbikové Cannondale Rallye Sudety, posledního dílu Velo Marathon MTB Série, a silničního Author Krále Šumavy, který ohromil nejen krásným počasím, ale i zcela novou dlouhou tratí. Pojedou se příští “Sudety” jako tajný závod, bude “Král” náhražkou domácích pohárových soutěží se všemi nešvary, které k tomu patří? To jsou jen dvě z otázek, na něž hledáme odpověď.

VOLVO DOUBLE. Přes kopírák vypadá letošní sezona ve Světovém poháru MTB XC ve srovnání s tou loňskou, když se na ni díváme zhora. Dvojí triumf pro barvy Volvo-Cannondale zajistilo zlaté duo Evans-Sydorová, nicméně v letošním cross-countryovém Diesel Cupu se toho událo mnohem více.

NA NÁVŠTĚVĚ U TRIATLETŮ. Poprvé za existence časopisu Velo jsme se vydali za triatlonisty a nebylo to setkání zbytečné. Křivky vzájemného ovlivňování cyklistiky a triatlonu se opět po letech přiblížily. Přesvědčili jsme se o tom během výjimečného karlovarského triatlonu, součásti Evropského poháru, na trati i v cyklistickém depu. Pochopili jsme také, že některá počínání trojživelných cyklistů jsou možná k smíchu, jejich výkony ovšem nikoliv.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Generální manažer týmu Astana Alexander Vinokurov si nalepil knírek, vzal paruku a přidal ke svému břichu pár dalších kil. A to vše proto, aby si olympijský vítěz z roku 2012 mohl jako vitální stařík vystřelil ze svých kolegů ze stáje, na jednom z tréninkových stoupání. ... VíceMéně

Zobrazit na Facebooku

 

Comment on Facebook

Kokain, feferonka, františkánka, kupte bombu!!!😂

excellent !!!! toujours en forme VINOKOUROV...

A co si šlehnul víme?

Starej pes prohnal mládež 😂

😂😂🤣🏅

+ View more comments

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍 ... VíceMéně

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍

 

Comment on Facebook

Kde se dá sehnat takový držák ? 😉

By mě zajímalo, pokud má přední kolo v autě, kam dá helmu a tretry:) Misto spolujezdce? 🙂

www.ebay.com/itm/2-Bike-Fork-Mount-Roof-Car-Rack-With-2-Rear-Wheel-Straps-Universal-For-Offroad/2... není to přímo ono ale technologicky stejný nosič na kola 🙂

😂😂😂😂😂👍😁😁😁👍👍👍👍

Trénink správné aerodynamické pozice v podání Sepa Vanmarckeho z týmu LottoNL-Jumbo. ... VíceMéně

Aero
Load more