Úvod » Eshop » Archiv časopisů » VELO » VELO: 1/1999

VELO: 1/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Velo Awards – Pár vážných i nevážných ocenění na sklonku roku

Popis

ÚČTUJEME s rokem 1998. Udílení cen Velo Awards není spojeno s velkou slávou. Je to jen pár nevážně i vážně míněných připomenutí událostí, které nás v uplynulých dvanácti měsících zaujaly. A tak vedle jednoznačné události roku číslo jedna v podobě dopingového skandálu Tour de France jsme “ocenili” i další ceny. Například za Nevybíravá ústa (Laurent Jalabert), Kšeft roku (investiční skupina Questor), Faux pas roku (nešťastná vyhlášení předsedy MOV Samaranche) a ve zvláštních kategoriích Nejkratší proslov (sekretář evropské federace Roland Hofer na ME sjezdařů ve Špindlerově Mlýně), Nejnešťastnější vězeň (Rodolfo Massi), Cyklistický zázrak (Lance Armstrong), Nejdražší cesta autem (Tomáš Konečný) apod.

JAK UŠETŘIT DRAHOCENNÉ VTEŘINY Jsou lepší loukotě, vysoké ráfky nebo snad disková kola? Jak kdy a jak na co. Silničářům pomůžeme vyřešit jejich dilema a dáme jim nahlédnout do tajů aerodynamiky. Víte, že shamaly od Campagnola dokáží ušetřit na 40 km více než dvě minuty oproti klasickému výpletu a že kompletní kola s vysokými ráfky nabízejí i tři domácí producenti? Čtěte Velo 1/99 a sledujte Aerobitvu, jak je nazván tento materiál. Mimo jiné se seznámíte s 20 modely vysokých ráfků a loukotí na našem trhu.

TESTY KOL Potěšíme bikery všeho ražení. Ti, kteří nechtějí a nemohou na nákup nového kola obětovat desítky tisíc korun si jistě vyberou ve skupině sedmi MTB (až na jednu výjimku všechny s předním odpružením) v hodnotě kolem 15 000 Kč. Ty, co míří do vyšších pater, ale i ty, kteří si o vysněném biku chtějí jen něco přečíst, jistě uspokojí lahůdkové biky Cannondale Super V 700, Giant ATX-990 a Hot Chili Zymotic v cenové hladině od 70 do 80 000 korun. U všech kol se pochopitelně jedná o modely z nabídky ’99. Jen se svézt…

PRUŽÍM, PRUŽÍŠ, PRUŽÍME Megapřehled 80 odpružených vidlic deseti značek etablovaných na českém trhu, přiblížení systémů pružení-tlumení a k tomu ještě další značky v průřezu nabídky, to je celkem deset stran čtení o nohách, můstcích, podkovách, pružinách, elastomerech, olejových lázních, patronách, vzduchových komorách, gramech a také o cenách. Přehlednější nabídku včetně obrázků si už nemůžete přát. Stačí si jen vybrat tu svou vidlici nebo se před volbou nového kola seznámit i s důležitým komponentem – odpruženou vidlicí.

TITAN VS. HLINÍK Každý materiál má svoje pro i proti a každý konstruktér má svůj oblíběný materiál. Roman Bartosz (RB) a Svatopluk Zatloukal (Morati) bývají spojováni s hliníkem a titanem. Jejich duel nebízí zajímavý pohled nejen na vlastnosti materiálů, ale také naprosto odlišné chápání kola, což je možná ještě zajímavější.

VÝROBCI ZBROJÍ Probíráme se kolařským arzenálem značek Author, Fort, Giant, Schwinn a také ambiciózními plány vývojářů v náchodské Rubeně, která se svými plášti a dušemi míří k oslovení náročnějších uživatelů.

NEBOJTE SE LYŽÍ! Není hřích v zimě odložit kolo, je hřích jen vysedávat a namáhat zažívací trakt vánočními dobrotami. Vyberte si běžky, poučte se o druzích vázání a bot, o technice jízdy, a lhostejno, zda budete bruslit nebo lyžovat klasicky, vydejte se do hor. Běžecké lyžování je nejbližší zimní přítel cyklisty. Od odborníka se dozvíte, že klasický lyžařský běh je kondičně výživnější a že hodinový běh patnáctkilometrovou rychlostí odpovídá zhruba 22 km ujetým na silnici rychlostí 20 km/h nebo 15 km v terénu rychlostí 15 km/h. A na konec, na horách můžete vyzkoušet třeba i sněžnice nebo bikejöring – jízdu za psím spřežením na horském kole!

BŘIŠNÍ TRABLE jsou tématem tradiční Kliniky, kde se také dozvíte, jak účinně využívat cukry a tuky přijímané ze stravy v článku nazvaném Špek a čokoláda

SPORT Cyklokrosovým světem hýbe počínání belgického mladíčka Svena Nijse. V rozhovoru, který vznikl při Světovém poháru v Táboře nám prozradil, že jeho jistota ve skákání překážek pramení z desetiletých zkušeností z bikrosu a hovořil i o dalších zajímavých aspektech své dosud hvězdné kariéry. Světem profipelotonu zase hýbou odchody slavných a nekončící přestupový rej, stejně jako na domácí scéně mountainbikingu, kde se rodí nové týmy Amulet a Rubena-Fort. Boj o jezdce vrcholí. Aktuálně už nyní můžeme prozradit, že Pavel Štícha zůstává v sestavě Author-Expandia, zatímco Slavíčka s Tvrdíkem doplní v týmu Amulet předloňský mistr republiky Elsnic.

Kdo plánuje červencovou dovolenou na kole, může si již nyní zvolit trasu do Pyrenejí či Alp, aby na vlastní oči spatřil hvězdy Tour de France. Přinášíme podrobný itinerář 86. ročníku, komentář k profilu a prognózu opakovaného souboje Pantani-Ullrich, neb se nechce věřit, že by italský pirát na Tour odmítl obhajovat svůj triumf z posledního léta jenom proto, že se mu prý trať nezamlouvá. Ovšem “slůně” je známý blafér. Před rokem také lamentoval nad podobou předchozího ročníku Tour a pak na francouzských silnicích jednoznačně dominoval…

VELO MARATHON MTB SÉRIE Maratonská sezona je za dveřmi. Už nyní si můžete dík přihlášce zveřejněné v časopise Velo zajistit účast v mountainbikovém závodě Author Král Šumavy, který se v roce 1999 pojede poprvé na jaře, přesně 29. května. Neváhejte, uzávěrka přihlášek je 14. 5. a přihlášení po termínu již není možné!

DO HOR NEJEN PRO ŽELEZNÉ MUŽE vás zve Andrej Halada v rubrice Na cestách. Tentokrát do bikersky méně známých ale sympatických Železných hor. Do okolí Sečské vodní nádrže, na cesty podél řeky Chrudimky, k pramenu Sázavy, na hrad Lichnice a do dalších atraktivních lokalit.

INFOBYZNYS I v obchodní rubrice najdete zajímavé čtení. Například zmínku o tom, že bohatá nabídka kol a doplňků značky Specialized se konečně objeví i na našem trhu, jak je to s dvoukolejnou distribucí produktů SRAM a Sachs, o alarmujícím poklesu dovozu kol z Taiwanu, o novém majiteli francouzské značky Look a také o dozvucích výstavy Cannondale 99.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Kdyby vyráběl kola John Deere vypadaly by asi takto 🤣 ... VíceMéně

Kdyby vyráběl kola John Deere vypadaly by asi takto 🤣

 

Comment on Facebook

“Mamíííí, jedu s klukama ven na kolo.” “OK, ale nejdřív zoráš pole!” “Nema problema!” 😃😂

Kde se tohle dá koupit??Vypadá tak John Deerovsky.😉😉😉

Tři páry balančních koleček?

Sedmikolka 👍

11 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Zítra od 9:00 je možnost se hlásit na první enduro závod této sezony na Trutnovských stezkách a trailech. Míst je málo a závod byl v minulém roce účastníky vychválen až do nebes. I my budeme u toho.Už zítra v 9:00 bude zahájena ON-LINE REGISTRACE !!!
Registrovat se můžete na:
www.sportt.cz/register/655
Tak neváhejte ! Pozvěte kámoše, sdílejte, likujte ! 🙂 Díky
... VíceMéně

Zítra od 9:00 je možnost se hlásit na první enduro závod této sezony na Trutnovských stezkách a trailech. Míst je málo a závod byl v minulém roce účastníky vychválen až do nebes. I my budeme u toho.

17 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nám se nechce stále se opakovat...jenže Petr Sagan nám to ztěžuje. Ve 4. etapě ve spurtu byl nejrychlejším a na WorldTour závodu Tour Down Under v Austrálii se posunul do čela. ... VíceMéně

 

Comment on Facebook

Load more