Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 1/2017

Cykloturistika: 1/2017

64 

Koupit elektronickou verzi

Popis

Jiné končiny naší krajiny

Vysídlovaný kraj – Doupov
Jsou jiné končiny naší krajiny, které si to v průběhu posledních desetiletí užily až až. Běžný život, rozkvět, pád, pomalé vzmáhání se a pád ještě hlouběji a následný zánik. Vše to si prodělaly obce, onehdá žijící na území současného vojenského újezdu Hradiště.

malý výlet s dětmi

Vysočinou za autíčky
Delší dobu plánovaný, neustále odkládaný výlet se nakonec podařilo uskutečnit v poslední teplejší den loňského podzimu. A navíc zrovna na světový den cyklistiky. Vysočinské klima již však dávalo o blížícím se podzimu vědět. Padající listí a chladnější dopoledne toho byly neklamným znamením. Proto po startu rodina Růžičkova spěchala naplánovanou trasou do obce Příseka a tady přivítala možnost ohřátí se v příseckém zámku v unikátním muzeu autíček.

„alternativní“ řídítka

Chyť se a nepusť!
Debatovat o tom, který komponent kola je vlastně ten nejdůležitější, by mohlo zabrat mnoho času. I když vlastně možná ani ne, protože je rozhodně několik podstatných dílů, bez kterých by kolo ani nebylo kolem. A mezi ně rozhodně patří řídítka. Jako obvykle se nebudeme úplně věnovat těm běžným rovným, nebo případně vlaštovkám či beranům, ale podíváme se na všelijaké různé alternativy a zajímavosti, které se ve světě cyklistiky objevují a které by mohly vyhovovat právě vám, cykloturistům. Zmíníme samozřejmě i dnes už legendární kousky, jako jsou Woodchippery od Salsy nebo Jones Loop H.

velká cesta

Přátelská, vlídná a barevná Nikaragua
V nohou už měli Zuzana Indruchová a Michal Klímek přes 20 000 km, v cestovních pasech razítka osmi států Latinské Ameriky a jejich španělská konverzace už byla na úrovni. Čím blíž byli k hranicím, tím víc lidí je varovalo, ať tam nejezdí, jestli chtějí pokračovat dál, na sever, na svých kolech, ať se vyhnou Nikaragui. Rozpaky i nedůvěra v místní obyvatele zmizely po pár kilometrech a Nikaragua je každý den překvapovala rozmanitou přírodou, barevnými koloniálními městy, autentickými kostely a všudy přítomnou chudobou, která úměrně zvyšovala laskavost a pohostinnost domorodců. Nikaragua se stala jejich nejoblíbenější zemí Střední Ameriky.

Výletní cíle
Jarní tradice, Podhoslovičky, Strakonicko; Hojkovské rašeliniště, Přírodní park Čeřínek Jihlavsko; Plantáže bílé, Kalské údolí, Jičínsko; Vodopády, Vrchlice, Kutnohorsko; Kalvárie, Lužické hory, Cvikovsko; Doškové chaloupky, Rimice, Kroměřížsko; Za syslem na jaře, Mohelenská hadcová step, Třebíčsko

nový seriál

Správná výživa – skrytý motor na kole
Výživa, pitný režim, regenerace – to vše jsou v posledních letech pojmy, které se skloňují v rekreačním sportu čím dál častěji. Jak nám správně načasovaná výživa může pomoci zvládnout náročnou trasu? Jaké novinky se objevily? Jak je to s novými dietami doporučovanými pro sportovce? Kolik a čeho máme během výletu v horkém nebo horském prostředí vypít? Všechny informace budou obsahem následujícího celoročního seriálu Správná výživa – skrytý motor na kole.

jíst a pít v zimě na výletě – 1. díl
Putování na kole v zimním období a chladném počasí je většinou zabezpečeno kvalitním a dostatečným materiálním vybavením jak kola, tak samotného cyklisty. Víme, jak se obléci tak, aby to odpovídalo okolním teplotám, vrstvíme a izolujeme tělo podle počasí. Jak se ale připravit v rámci stravování? Jsou zde výrazné změny oproti jiným obdobím? Jak a čím se vybavit? Jak působí chlad na organismus? Je možné si stravou ovlivnit schopnost udržet se v teple a bránit se prochladnutí?

z jiného pohledu

Život s velomobilem

Většina z vás bude velomobily považovat za výstřelky, nicméně lidi, kteří je někdy vyzkoušeli, případně je často používají, mají úplně opačný názor. Velomobil je stroj praktický, který je možné používat každý den a jeho velkou devízou je přepravovat snadno větší množství zavazadel poměrně vysokou rychlostí. Mezi takové lidi patří i Eva Navrátilová. Česká designérka žijící v Holandsku, pracující v nejlepší velomobilové firmě na světě, která navíc velomobil používá nejen ke každodennímu transportu sebe a dětí, ale i k závodům.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Co budete dělat v lednu?
Trans Andes Challenge v Chile "The Epic Trans Patagonia MTB Race" - desátý ročník startuje už za měsíc.
Mohli jste číst autentickou reportáž ve Velu. Pamatujete?
Pravda, je to trochu z ruky. Tak aspoň jedno z letošních videí...

vimeo.com/200898456

www.transandeschallenge.com
... VíceMéně

Co budete dělat v lednu?
Trans Andes Challenge v Chile  The Epic Trans Patagonia MTB Race - desátý ročník startuje už za měsíc.
Mohli jste číst autentickou reportáž ve Velu. Pamatujete?
Pravda, je to trochu z ruky. Tak aspoň jedno z letošních videí...

https://vimeo.com/200898456

http://www.transandeschallenge.com

Suchý trénink nad daty s watty 🙂 ... VíceMéně

Suchý trénink nad daty s watty :)

Mistrovství světa v urban cyklistice... Člověk by čekal fixkaře, kurýry a podobně...

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/217471291080008-ms-urban-cycling-2017-cina/
... VíceMéně

 

Comment on Facebook

Normálka, hodím kolo do metra a jedu, ne? Pro kategorii Elite se dvěma přestupy.

Load more