Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: Dovolená na kole/2016

Cykloturistika: Dovolená na kole/2016

64 

Koupit elektronickou verzi

Popis

 

Levné ubytování na cestách V soukromí, na farmě, v posteli na stromě, hostelu, klášteře a konventu, houseboat ad.

Gaučing aneb I stan se jednou omrzí Levné ubytování na cestách

Když se řekne hotel s pěti miliony hvězdiček, každý cykloturista ví, o co jde. Cestování na kole už v principu tak nějak svádí ke kempováním a táboření. Spaní pod hvězdnatou oblohou a k tomu ještě táborák je pro spoustu z nás stále kouzelným zážitkem. Ba co víc – jeden z nejlevnějších způsobů ubytování. Ale někdy přijde chvíle, kdy chce člověk vyměnit stan za pohodlnější spaní, samotu za společnost nebo prostě jen vyzkoušet to, na co dosud neměl peníze nebo odvahu.

 

 

Středomoří

Toskánsko, renesance na proslulé L’Eroice

Toskánsko je díky kulturním pokladům, významným městům a půvabné krajině asi nejpůsobivějším a nejkrásnějším „uměleckým dílem” Itálie. Toskánsko je místo, kde je možné na kolech navštívit nádherná historická města a ochutnat výborná jídla a vína. Toskánskou krajinu charakterizují dva druhy krajiny. První jsou táhlé zelené stráně kopců, lemované cypřišovými alejemi a zarámované do nebeské modře. Druhý typ krajiny jsou svahy porostlé vinnou révou a obklopené dubovými lesy. Na tyto pohledy už nikdy nezapomenete.

L’Eroica je nádherný a bláznivý cyklistický závod, který má celoročně značenou trasu a my vás pozveme právě na na ni.

 

 

 

 

Korsika, ostrov tisíců vůní a barev

Korsika, tento kus pestré hornaté země uprostřed azurových vod Středozemního moře bývá nazýván ostrovem krásy, perlou Středomoří či ostrovem tisíců vůní a barev. Jedna přezdívka pro tento nádherný ostrov nestačí. Zní to skoro jako klišé, ale opravdu je už jen málo míst na jihu Evropy, která se mohou pyšnit tak krásnou a neporušenou přírodou a jsou tak málo zasažená moderní civilizací. Pro milovníky přírody je Korsika rájem, pro fotografy zdrojem inspirace a pro cyklisty výzvou. Zažijte opojení vůní macchie, kochejte se výhledy ze skalnatého pobřeží na neklidnou hladinu a poznejte jeho dlouhou a bohatou historii.

 

 

 

 

 

Pašman a Ugljan, chorvatské ostrovy tak trochu stranou

Už jste od někoho slyšeli, že by řekl, byl jsem na dovolené na Ugljanu nebo na Pašmanu? Já tedy ne. A je to škoda. Název Ugljan skoro možná i asociuje nějaké ruské a Pašman zase turecké město, ale toto jsou chorvatské ostrovy, přesněji dalmatské. Nacházejí se přímo naproti Zadaru, ke kterému snadno dojedete po dálnici. Jsou stranou turistického ruchu a přitom perfektně dostupné. Od Zadaru jsou vzdálené jen pět kilometrů. Tady najdete prostor, v kterém si v klidu bez provozu zacyklistíte, a to jak v terénu, tak i po silnici, objevíte si tu svoji pláž, svůj kostelík na vrcholcích ostrova a ochutnáte v zastrčené konobě místní speciality. Pohoda, relax, klid.

 

 

 

 

 

Černá Hora, v zemi monastýrů ve třech

Naši známí autoři Tereza a Jirka Boškovi až několik výjimek vždy cestovali ve dvou a bylo to báječné. Když však Terezčino rostoucí břicho však začalo prozrazovat, že budou brzo tři, vzali to jako výzvu. Tentokrát to ovšem nebyla expedice do ruských močálů ani soukromá cykloprohlídka čajových plantáží v Burundi, ale měla to být rodinná dovolená ve Středomoří. Oni dva a stínový člen. Celou akci jsme tedy přizpůsobili a myslím, že by to fungovalo dobře i pro výlety s dětmi.

 

 

 

 

Severní Evropa

Texel, větrný holandský ostrov

I krajina plochá jako stůl může být kouzelná a různorodá. Na pronajatých kolech brázdíme nizozemský ostrov Texel. Jehličnaté lesíky střídají úhledné vesničky, pole s tulipány zase písečné duny. Všude okolo poletují, plachtí a štěbetají ptáci, často exotických druhů a v početných hejnech. Neustále duje silný vítr. Zatímco zpočátku si užíváme jeho sílu v našich zádech, při zpáteční cestě do texelského přístavu pociťujeme zákeřnou tvář přírodního živlu.

 

 

 

 

Karavanová cyklistika po Švédsku, Norsku a Vesterálech

Jiná dimenze cykloturistiky

Možná se vám bude zdát nevhodné psát do Cykloturistiky o cykloturistice provozované formou přesunů obytným autem, které má na nosiči jízdní kola. Ale v případě kololodě také nešlapete celou cestu, stejně jako při cyklozájezdech nebo pobytech v penzionu a hvězdicových výletech. Podívejme se tedy z hlediska karavanové cyklistiky na Skandinávii, jejíž Nordkapp je pro mnohé cykloturisty natěžko skutečnou výzvou.

 

 

 

Karel IV. cestovatel, události, cíle 700 let od narození – hlava, srdce i duše Evropy

Praha 14. 5. 1316 – hlava, srdce i duše Evropy

Napříč spektrem dějin evropského středověku byste těžko hledali panovníka, který trávil tolik času na cestách, jako král a císař Karel IV. Potřeba reprezentace vladařské moci a říšské ideje se ale nevztahovala jen k panovníkům jiných zemí. Císař si uvědomoval, že nejen on sám si cestováním rozšiřuje kulturní rozhled. Potřebovali to i jeho rádcové a důvěrníci. Právě ona celoevropská zkušenost se pak výrazně otiskla nejen do tváře architektury a umění, ale byla i hybnou silou obchodu, potažmo výstavby dálkových obchodních cest, a politického úsilí, vedoucího k prosperitě českých zemí. Karlův životaběh nemůže jinak než vzbuzovat obdiv. Cestování bylo projevem Karlovy celoživotní nezdolné aktivity, nepřetržitým sledem událostí a činů. I když se nedostal dál než na jih Itálie a nikdy nepřekročil Pyreneje, nedokážeme spočítat všechny monumenty, které na cestách viděl a navštívil. Jeho cestovní itinerář byl impozantní. A stejně tak i dílo, které po sobě zanechal.

 

 

 

Cyklozájezdy 2016 Nabídky cestovních kanceláří

 

 

 

 

 

 

 

Festivalová lákadla letošního léta (Hudební, historické, vojenské, gurmánské slavnosti a festivaly v ČR)

Udělejte si radost výletem za poznáním, zábavou, odpočinkem i aktivní cykloturistikou. Je škoda sedět doma, když venku čeká tolik lákadel. Během dovolenkového času se koná nepřeberné množství historických, vojenských, sportovních, kulturních i gastronomických akcí. V tomto přehledu se vám proto snažíme v termínu od června do začátku října nabídnout pár tipů na události, kde můžete příjemně prožít čas s dětmi, ale budou se zde bavit i dospělí. Okuste jedinečnou atmosféru slavností, jarmarků, hodů, ale i velkých festivalů.

 

 

 

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

6 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Na konci listopadu jsme se zúčastnili prezentace novinek Canyon 2018, všechny je přehledně najdete na stránkách Vela 1/2018, které pro vás právě dokončujeme.
Dnes padlo embargo pro Canyon Spectral, tady ho máte:
... VíceMéně

 

Comment on Facebook

Ježiš ten je boží. No, budu muset vystačit ještě chvíli se svým 2017 7.0 EX.

Tak snad to otestuje někdo kdo na tom aspoň umí jezdit a ne o tom jenom kecat a pořádně tomu naloží

Ale jo hezké kolo. Jen mi příjde, že výrobci neví co by vylepšili na rámu, tak aby se na to lidi chytli. Tak se střídají s uchycením tlumiče😴

Hm, tesil sem se, ale metrickej tlumic neprisel a ten ram se mi nejak nezda...ta integrovana objimka...no, nevim

Ta sedlová trubka mi nějak nestymuje..

CK na Canyonu mi příjde jako dát motor z Ferrari do Defendru 😀

I like!

+ View more comments

Load more