Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 7/2016

Cykloturistika: 7/2016

64 

Popis

 

zahraniční cesta Pravá Kuba

Ano, je čas, pokud si chcete prohlédnout Kubu ještě v té podobě, jakou ji nastavila revoluce v lednu 1959. Ale nemusíte se bát, zas tak rychle se změny nedějí, jak by se nám mohlo zdát ve středu Evropy. Barack Obama si sice potřásl rukou s Raúlem Castrem na celoamerickém summitu v Panamě, USA postupně omezují svoje embargo vůči Kubě, ale v bance si stále dolar směníte s desetiprocentní přirážkou, protože se s ním neobchoduje. Celkově jsou tyto změny zanedbatelné a na celkový obraz Kuby mají zatím vliv pramalý. Mnohem větší změny, které dopadají na samotnou každodennost Kubánců a také na nás turisty, provedl po svém nástupu do funkce bratr velkého Fidela Raúl Castro. A to k lepšímu. Žádná změna se naštěstí nekoná, co se týče rozvoje automobilové dopravy. I když pro Kubánce je to nepohodlný stav, pro nás cyklisty je to dobrá zpráva, provoz tak kromě velkých měst zůstává na ostrově minimální a myslím, že to takto ještě dlouho zůstane. Jaké jsou to přesně změny, jak se žije Čechům na Kubě? Tři trasy kolem Valle de Vinales a tři kolem Santiaga de Cuba.

 

 

 

zahraniční region Semmering ‒ Vídeňské Alpy, Rakousko Magnet pro vláčkaře a vrchaře

Město Semmering se rozkládá ve svahu v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy těsně u hranice se sousedním Štýrskem. V létě je ospalými vzdušnými lázněmi. Ožívá především v zimě lyžovačkou ve dvou skiareálech, Hirschenkogelu a větším a vyšším Stuhlecku. Dokonalé sjezdovky hostívají i světový pohár v lyžování. Jedinečnost místu zajišťuje a ten správný punc mu dodává hlavně světoznámá Semmeringská železnice (Semmeringbahn) zapsaná v UNESCO jako světové kulturní dědictví.

 

 

 

Výletní cíle Putování s Hubertem

Za hory, za doly, mé zlaté parohy, kde se pasou…? Vzpomínáte na dětskou pohádku O Smolíčkovi? Jelen se zlatými parohy se neobjevuje jen v této pohádce. Určitě bychom si vzpomněli i na další, ve kterých se jelen se zlatými parohy zjeví. Od dávných dob byl jelen v Evropě nejen majestátním typem lovné zvěře, ale také posvátným a uctívaným zvířetem. Naši předkové mu přisuzovali kouzelné vlastnosti, včetně léčitelských a prorockých. První církve ho uctívaly jako symbol světla a z pohádek se posléze dostal do křesťanských legend. Legendy ho zobrazovaly jako desateráka se zlatým nebo stříbrným parožím, případně se zlatým křížem mezi parohy. Tak je také zpodobován v legendě o sv. Hubertovi, který se stal patronem myslivců. My vám v putování za tímto patronem přiblížíme: Svatohubertské slavnosti na zámku Kuks, Jaroměřicko; Intriky kolem stavby pomníka císaře Karla VI., Hlavenec, Brandýssko; Kavárnu Ve Skále v Domě U Jelena, Vimpersko; Kapli sv. Huberta, Lednicko-valtický areál; Sochu sv. Huberta, Loučná nad Desnou, Šumpersko; Kapli sv. Huberta pod Boubínem, Šumava; Hájemství, Královédvorsko;

 

 

Cyklotoulky Česká Skalice

Tento výlet spojí zdánlivě nespojitelné, k českým literárním gigantům přidá trošku Itálie, pár hradních zřícenin, jednu mimořádnou bitvu a nakonec moře. A přivátá vás v České Skalici.

 

 

cyklotoulky Šluknov

 

Tyto Cyklotoulky nám ukážou cestu z nejsevernějšího města naší republiky do národního parku České Švýcarsko a představí nám Šluknovský výběžek tak, jak ho většina z nás nezná.

 

 

 

 

domácí výšlap Tok a přilehlé vojenské střelnice

Asi žádný z vrcholů našich hor nebyl tak často dobýván jako Tok, nejvyšší kóta Brd; pilností tu ale nevynikali horolezci, iniciativou a vytrvalostí je daleko předčili armádní borci.

 

 

 

 

střípky z Eurobiku Cyklistický svátek

Eurobike je stále obrovským cyklistickým svátkem a hlavně největším světovým cykloveletrhem. A přestože v seznamu vystavovatelů opět chyběla některá zvučná jména, pořád se bylo na co dívat.

Z pohledu cykloturistiky nebylo možné letos nic trendového vysledovat. Ze stánků známých značek zmizela kola vybavená osmnáctirychlostní převodovkou ve středu Pinion P 1.18, stejně jako bikepackingové speciály, kterých byl minulý rok Eurobike plný. Bylo však vidět, že bikepacking bude i do budoucna regulérní disciplínou a pravděpodobně vydrží déle než monstrózní fat biky. Místo těch dnes spíše nastupují kola s rozměry plášťů 27,5+ nebo rovnou 29+. Mnohem více je vidět nejrůznější kola určená do města. Ať už sportovně založené rychlé stroje, nebo například stylová elektrokola s balonovými plášti, plechovými blatníky a dalšími prvky, kterými připomínají motorky ve stylu „naháč”. Elektrokola nicméně stále zůstávají tím hlavním proudem. A není se co divit. Vždyť například Shimano předpokládá, že v roce 2020 bude čtyřicet procent všech prodaných jízdních kol s elektropohonem.

 

 

malý výlet s dětmi Přes roubené vesničky k sušárně chmele

Tušíte, co je to dubský zeleňák a kde se nachází Dubské Švýcarsko? Tento původní název oblasti kolem města Dubé, které se nachází na okraji CHKO Kokořínsko, se pomalu vrací do širšího povědomí turistů a cykloturistů a nás samotné zajímalo, zda právem.  

 

muzeum v Boskovštejně Za historií kol do gotické tvrze

Nedaleko rakouských hranic, v Boskovštejně na Znojemsku, otevřelo Muzeum kol brány svým prvním návštěvníkům začátkem loňského léta. Při příležitosti oslavy jeho prvních narozenin vám přinášíme rozhovor s kurátorem tohoto unikátního muzea, Janem Šírerem, jenž stál u jeho zrodu od samotného prvopočátku.

 

 

rozhovor Skládačková výprava na Hebridy

Skládačková výprava, kterou podnikli táta se synem Královi, nebyla nijak dlouhá, ale byla rozhodně sympatická a plná úžasných propojení. Však považte. Otec s dospívajícím synem společně na cestách. Skládací kola anglické provenience a putující po vzdálených britských ostrovech s mystickým názvem Hebridy. I samotné ostrovy jsou propojeny pomalu plujícími trajekty, které jsou pro našince něčím výjimečným a krásným. Zkrátka čtrnáctidenní putování, které jsme nemohli nechat bez povšimnutí, a staršího z účastníků jsme vyzpovídali.

 

 

 

Celý měsíc v městském provozu Návrat ztracené oceli Specialized Sequoia Expert

Když přišla americká Salsa s prvním modelem Fargo, který zařadila do kategorie Adventure, pro naše dobrodruhy asi hezky česky expedičních kol, nikdo netušil, že se s podobnými koly roztrhne pytel. Do Adventure expresu nasedla se svým modelem Sequoia i další americká firma Specialized.

 

 

 

Příběh jízdního kola (179) Velomobily ‒ cesta, která nikam nevede

Opusťme scénu amatérských stavitelů velomobilů, jejichž výtvory končily v těch lepších případech zhotovením jednoho exempláře, a v poslední části pojednání o velomobilech se věnujme těm, které byly vyrobeny alespoň v malé sérii průmyslově a dostaly se do běžného prodeje. Takových sice nebylo mnoho, ale patřily k tomu nejlepšímu mezi velomobily, protože to, co se promíjelo amatérským konstrukcím, by jen stěží prošlo průmyslovým výrobkům. Ale i tak, jejich prodejnost byla minimální a komerční efekt – až na několik výjimek – prakticky zanedbatelný. Což již byla předzvěst budoucího vývoje, který potvrdil, že velomobily jsou cestou vedoucí do slepé uličky.

 

 

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Generální manažer týmu Astana Alexander Vinokurov si nalepil knírek, vzal paruku a přidal ke svému břichu pár dalších kil. A to vše proto, aby si olympijský vítěz z roku 2012 mohl jako vitální stařík vystřelil ze svých kolegů ze stáje, na jednom z tréninkových stoupání. ... VíceMéně

Zobrazit na Facebooku

 

Comment on Facebook

Kokain, feferonka, františkánka, kupte bombu!!!😂

excellent !!!! toujours en forme VINOKOUROV...

A co si šlehnul víme?

Starej pes prohnal mládež 😂

😂😂🤣🏅

+ View more comments

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍 ... VíceMéně

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍

 

Comment on Facebook

Kde se dá sehnat takový držák ? 😉

By mě zajímalo, pokud má přední kolo v autě, kam dá helmu a tretry:) Misto spolujezdce? 🙂

www.ebay.com/itm/2-Bike-Fork-Mount-Roof-Car-Rack-With-2-Rear-Wheel-Straps-Universal-For-Offroad/2... není to přímo ono ale technologicky stejný nosič na kola 🙂

😂😂😂😂😂👍😁😁😁👍👍👍👍

Trénink správné aerodynamické pozice v podání Sepa Vanmarckeho z týmu LottoNL-Jumbo. ... VíceMéně

Aero
Load more