Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 2-3/2007

Cykloturistika: 2-3/2007

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 07.02.2007 Úvodník: *** Ukázky z časopisu:

Popis

O tom, že se vrátil známý cestovatel po Africe, Honza Tomšíček, z výletu na zmrzlinu do Vladivostoku, vyšla zpráva v minulém čísle Cykloturistiky. Neváhali jsme tedy rychle zprostředkovat okolnosti této recesistické výpravy.
Naše představy nás nezklamaly. Jeho vyprávění mělo šťávu, vtip a nepostrádalo velký životní nadhled…

Obecně známá charakteristika Švýcarska asi nikoho nepřekvapí – malá země s neomezenými možnostmi, krásné hory, kaňony, vyhlášené železnice, skvělé sýry, víno… Přesto je Švýcarsko tuzemskými turisty stále značně opomíjené, a skalp nejhornatější země Evropy jim ještě chybí. Ponořte se do map a letáků a pečlivě vyberte, do jaké části země helvetského kříže se vydat – Wallisu, oblasti Ženevského jezera, Západního Švýcarska, fenomenální Haute Route anebo mnoho dalších. Každá lokalita je něčím zajímavá. Pokud vyhraje oblast Ticino, mohou vám být užitečné naše doporučené trasy.

Na stránkách Cykloturistiky se už roky setkáváme s vyprávěním manželů Páleníčkových, v posledních měsících pravidelně v seriálu o cestě po Španělsku. Středem našeho zájmu ale budou v tomto článku jen jejich kola. Rozebrali jsme je, abychom zjistili, jak se na nich dlouhá cesta podepsala. Způsob používání jejich “Scottů” je zdokumentován, kilometry spočítány, a když se kola vybalovala z krabic, také jsme byli u toho.

Pro putování Víti Dostála Kanadou jsou příznačná mnohá setkání. Většina z nich byla příjemná, milá a obohacující. Co ho potkalo a koho střetl na své cestě z Aljašky do Ohňové země, si přečtete v dalším díle expedice Panamericana.

Webových stránek věnujících se tématu dopravy ve městech je hned několik. Zaměřují se na různá města i na problém jako takový obecně. Koho cyklodoprava zajímá, určitě najde spoustu zdrojů. Pro toto pokračování seriálu jsme vybrali dva weby, které k sobě mají velmi blízko a týkají se druhého největšího města, Brna. Jaký je dluh vůči cyklistické dopravě má právě toto město? Je opravdu stav v tomto městě tak žalostný?

Že Pyreneje rády překvapují, vás bude chtít přesvědčit v už tradičním seriálu “Jak se jezdí do nebe” Michal Třetina. Tentokrát přejedeme průsmyky v Baskicku – Port de Larrau a průsmyk Pierre St. Martin. Oba se nacházejí na španělsko-francouzské hranici.

O mikroregionu Toulovcovy Maštale jsme se už v rubrice rozhledny zmínili. Toto uskupení nechalo postavit ještě další, mezi kterými vyniká Terezka a Toulovcova rozhledna, která je odvozena od názvu sdružení. Region mezi Poličkou a Prosečí zve k příjemným toulkám po vyznačených cykloturistických i bikových stezkách připravených speciálně tímto sdružením.

Bělorusko, je země totalitní a málokdo se tam vydá, a ještě málokdo se tam vydává na kole. Dva naši cestovatelé, ale nehleděli na překážky a na to, že každý, komu řekli, že se chystají do Běloruska, si jenom klepal na čelo a upozorňoval, že je tam nebezpečno a nic zajímavého.  Bělorusko ale má pár skvostů, které stojí za to vidět. Zkušenosti, informace o této stále ještě utajené zemi uvnitř Evropy.

Chorvatsko je nejoblíbenější zahraniční destinací dovolené chtivých Čechů. Jak ale spojit svou zálibu v ježdění na kole s tímto překrásným a levným koutem Evropy? Pár odpovědí, tipů a nápadů o Dalmácii najdete na našich stránkách.

Ještě sotva stačily vychladnout motory našich tatrovek, které každoročně sbírají úspěchy na jednom z nejtěžších automobilových závodů Paříž – Dakar a už tu máme zprávy z téže trasy, avšak trochu jiného druhu. Jedná se o „Dakar na kole“! Více jak 7 200 km v sedle kola během deseti týdnů. Cesta fascinujícími kulturami, dech beroucími scenériemi a extremním podnebím.

Cyklistická družina Michala Třetiny si po třítýdenním putování zažila hezký a pestrý výlet – „Cestu samý Šturec“, která je zavedla do rozlehlého údolí Turce. Po mnoha kopcích si chtěli odpočinout v rovinách, aby se mohli vydat do dalších kopců. Ale Slovensko je opět překvapilo, přes dvě sedla a čičmanský kolorit se dostali do údolí Váhu.

Jak se jezdí po španělských městech na pobřeží a co v sobě skrývají  – v seriálu Vuelta española.

Rakovník je slavné město s bohatou a dlouhou historií a množstvím památek, dodnes dochovaných jak v městě samém, tak i v jeho okolí. Rakovník je také znám svými hlubokými lesy. Navíc podél přítoku Berounky – Rakovnického potoka vede vynikající naučná cyklostezka. Správné předpoklady projet se touto lokalitou ve víkendovém putování.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Generální manažer týmu Astana Alexander Vinokurov si nalepil knírek, vzal paruku a přidal ke svému břichu pár dalších kil. A to vše proto, aby si olympijský vítěz z roku 2012 mohl jako vitální stařík vystřelil ze svých kolegů ze stáje, na jednom z tréninkových stoupání. ... VíceMéně

Zobrazit na Facebooku

 

Comment on Facebook

Kokain, feferonka, františkánka, kupte bombu!!!😂

excellent !!!! toujours en forme VINOKOUROV...

A co si šlehnul víme?

Starej pes prohnal mládež 😂

😂😂🤣🏅

+ View more comments

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍 ... VíceMéně

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍

 

Comment on Facebook

Kde se dá sehnat takový držák ? 😉

By mě zajímalo, pokud má přední kolo v autě, kam dá helmu a tretry:) Misto spolujezdce? 🙂

www.ebay.com/itm/2-Bike-Fork-Mount-Roof-Car-Rack-With-2-Rear-Wheel-Straps-Universal-For-Offroad/2... není to přímo ono ale technologicky stejný nosič na kola 🙂

😂😂😂😂😂👍😁😁😁👍👍👍👍

Trénink správné aerodynamické pozice v podání Sepa Vanmarckeho z týmu LottoNL-Jumbo. ... VíceMéně

Aero
Load more