Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 1/2007

Cykloturistika: 1/2007

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 13.12.2006 Úvodník: *** Ukázky z časopisu:

Popis

Amatérský závodník, úspěšný veterán, důchodce nebo cykloturistický dálkoplaz? Netřeba soudit, tím vším František Šesták je. Tento Jihočech si plní své sny jako na běžícím pásu a ty sny dobývá vesměs bez výhrady v sedle jízdního kola. Ve svých téměř pětašedesáti letech se vydal na svou první, šest tisíc kilometrů dlouhou pouť na “Konec světa”, začal psát své první reportáže pro časopis, sepsal svou první knihu a tu si záhy také sám vydal. Zeptali jsem se ho tedy na pár věcí kolem cesty, jeho závodění a jeho rodinného zázemí.

Víťa Dostál vjel na území kanadského Yukonu. Jeho setkávání, táboření, ujeté kilometry, zážitky a podněty. Vše se dočtete v rubrice expedice Panamericana.

Manželé Páleníčkovi se posunuli v povídání a zkušenostech ze Španělska o hodný kus dále. V kontinuitě minulého dílu se z Cabo de Gata vydali dále na jih, na Andaluské pobřeží, přes Gibraltar až do Cádizu.

Indie je země protikladů, velké chudoby na jedné straně a vesmírných letů a výzkumu na straně druhé. V jakých barvách viděl Indii Antonín Červený, čtěte na str. 24-29.

Koloviny se staly už pravidelnou součástí Cykloturistiky. Kde stále bere Honza Haselhuhn svoji inspiraci, tolik vtipných asociací, slovních přesmyček a perfektních fotografií, je mi záhadou. Vyberte si tedy z té studnice nepřeberných nápadů…

Churáňov jako uražená hora s citlivou duší. To je název článku o domácím výšlapu, jehož autorem je už tradičně Vladimír Pustina. Jakým způsobem zdolával tuto horu a jak ji můžete zdolat i vy. Tři trasy na vrchol i doporučený okruh.

Mostecko se může zdát jako neatraktivní region pro jízdu na kole, ale i pro turistiku a objevování přírodních krás. Ale i v této oblasti najdete mnoho zajímavostí a pěknou přírodu. Naučná stezka Bezručovo údolí, NS Bořeň, Tesařova stezka a Údolí Hasiny a Lipence vás přesvědčí o tom, že Mostecko není jen „hnědé“.

Pod Tatrami, rubriku, kterou do po dva roky připravovala Sylvia Škerlancová, tentokrát převzal mistr na průsmyky Michal Třetina. Trochu nám bude chybět její měkká a stylisticky vybroušená slovenština, mohu však slíbit, že od léta už bude psát články opět ona. Michal ale dal rubrice zase jiný pohled, společně se svými přáteli se vydal údolím Turce, tedy na rozhraní dvou masivů Velké Fatry a Nízkých Tater.

Rakousko je země k cyklistům velmi vstřícná. Kdo by chtěl zkusit trochu alpské romantiky a zároveň má na to dostatečnou fyzičku, určitě by měl vyzkoušet vydat se na putování po Alpentour, údajně nejdelší souvisle značené trase pro horská kola na světě. Inspirovat se můžete na webových stránkách trasy www.alpentour.at.

V minitestu jsme vyzkoušeli Sportester Cateye MSC – HR 10, dámské funkční prádlo Termovel cyklofresh a obal Gear Bike Cover.

Cyklistický veletrh Sport Life 2006 je nejen místem, kde firmy dovážející a vyrábějící cyklistické vybavení a jízdní kola prezentují své kolekce pro příští rok, místem představení často tolik zatracovaných novinek cyklistické techniky, místem blyštivého třpytu, lesku, byznysu a peněz. Veletrh je také místem setkávání. Na stánku Cykloturistiky to opravdu žilo…

Ježdění na kole se stále více prodlužuje směrem k chladným zimním dnům. Abyste si měli z čeho vybrat, slouží přehled cyklistických rukavic, určených právě pro toto období.

Nestává se často, aby v průběhu několika málo dnů spatřily světlo světa tak mimořádné a tolik rozdílné čtyři knihy s cyklistickou tématikou. Asi není třeba podotýkat, že časopis není nafukovací a jeho obsah musí být pestrý a aktuální. A také musí uspokojit velmi pestrou paletu čtenářů. Kniha chce více času, jde do hloubky, přináší „příběh“ či téma v celku. Kniha je také mimořádně vhodný dárek, a to za všech okolností, nikoliv jen před Vánoci. Váš časopis Cykloturistika může bez obav říci, že doporučuje čtveřici cyklistických knih: 30 let historie mountainbikingu, Na toulkách s kreslířem, Z Čech až na konec světa, Cyklistickým peklem. Jen vybrat tu pravou…

Po mnoha vašich apelech a podnětech ohledně rejstříku Cykloturistiky jsme konečně splatili dluh, který už dlouho vězel na našich bedrech. Doufáme, že vám bude dobře sloužit, že vám pomůže při zpětném hledání článků, autorů, témat a dalších informací.
Snažili jsme se, aby rejstřík byl přehledný, abyste v něm mohli hledat nejen podle názvů článků, v nichž jejich obsah může být skryt, tak také podle klíčových slov. U cestopisných cest a tipů na výlety jak po Čechách, tak i v Evropě je zkráceně popsána i trasa. Rejstřík článků najdete i na těchto stránkách v pdf podobě.

Zaluštěte si ve vánočních chvílích s Cykloturistikou ve velké vánoční křížovce. Výherci získají kolo Galaxy a tři přilby Catlike a knihy Františka Šestáka ….

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Co budete dělat v lednu?
Trans Andes Challenge v Chile "The Epic Trans Patagonia MTB Race" - desátý ročník startuje už za měsíc.
Mohli jste číst autentickou reportáž ve Velu. Pamatujete?
Pravda, je to trochu z ruky. Tak aspoň jedno z letošních videí...

vimeo.com/200898456

www.transandeschallenge.com
... VíceMéně

Co budete dělat v lednu?
Trans Andes Challenge v Chile  The Epic Trans Patagonia MTB Race - desátý ročník startuje už za měsíc.
Mohli jste číst autentickou reportáž ve Velu. Pamatujete?
Pravda, je to trochu z ruky. Tak aspoň jedno z letošních videí...

https://vimeo.com/200898456

http://www.transandeschallenge.com

Suchý trénink nad daty s watty 🙂 ... VíceMéně

Suchý trénink nad daty s watty :)

Mistrovství světa v urban cyklistice... Člověk by čekal fixkaře, kurýry a podobně...

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/217471291080008-ms-urban-cycling-2017-cina/
... VíceMéně

 

Comment on Facebook

Normálka, hodím kolo do metra a jedu, ne? Pro kategorii Elite se dvěma přestupy.

Load more