Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 7-8/2006

Cykloturistika: 7-8/2006

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 28.06.2006 Úvodník: nadpis editorialu Ukázky z časopisu:

Popis

Jak bylo minulé číslo věnováno ženám, dívkám-cykloturistkám, tak v předprázdninovém vydání jsme pamatovali v části časopisu na menší cyklisty.
Najdete zde jak klasický cestopis se zkušenostmi čtyř cykloturistek, které jely se čtyřmi dětmi a čtyřmi přívěsnými vozíky, tak i test tří přívěsných vozíků, dětskou cyklistickou módu nebo pohled malého Matýska na vozíky a sedačky. Vše je zarámováno zkušenostmi, nápady, radami všeho druhu.

Číslo 7/8 2006 má ale 116 stran, a tak se našlo spousta místa jak na klasické rubriky, tak i na příspěvky netradiční.
Něco pro dobrodruhy lze najít ve velké cestě. Vydáme se společně s Petrem Hejtmánkem, s kterým jsme připravili v minulém čísle rozhovor, na trojmezí africké Ugandy, Keni a Súdánu. Přesněji do národního parku Kidepo Valley. O napětí, dobrodružství, ale i nádhernou přírodu nebude nouze.

Z minulého čísla ještě chvíli zůstaneme v Latinské Americe. V tomto vydání jsme pro vás připravili speciální dávku Haselhuhnových kolovin. Honza se vydal do země Aztéků, Mayů, Topéku a Zacatopeků. I když cestu neabsolvoval na kole, resp. jen malou část, jeho fotoaparát, smysly, pozornost byly nastartovány, aby vám co nejlépe zprostředkoval své dojmy. Přidal-li k tomu několik neocenitelných zkušených cestovatelských rad a zapojil-li jeho neutuchající invenci, střídající se asociace a nadání spojovat nespojitelné, vznikla z toho opravdu pikantní, ale chutná mexická omáčka…

V č. 6/2006 jsme ve webových tipech poprvé zavítali do Rakouska. Podpora cykloturistiky, která je v této zemi chápána jako opravdová příležitost k podnikání a rozvoji cestovního ruchu, se odráží i na mnohých webových stránkách. Proto se k webům rakouských cyklotras ještě vracíme, a ne naposledy. Kromě projektu představeném minule lze na rakouském webu najít i několik dílčích regionálních projektů. Tentokrát se podíváme do Dolního Rakouska. Na www.niederoesterreich.at a na www.weinviertel.at.

Necelých 60 kilometrů na jihovýchod od Prahy se rozkládá nejmenší chráněná krajinná oblast naší republiky – Blaník. Zde se z táhlých kopců Vlašimské pahorkatiny zvedá na místní poměry impozantní žulový masiv Velkého Blaníku. Podblanicko – tento kraj zaoblených kopečků, malebných vesniček a mnoha utajených krás, leží stranou turistického ruchu možná trochu neprávem. Víte například, že tu rostou největší sekvoje u nás? Že tu bývaly svého času nejvydatnější zlatodoly v Čechách? Nebo že park ve Vlašimi patří k největším parkům anglického stylu ve střední Evropě? Je tedy nejvyšší čas kraj blanických rytířů navštívit a právě v době, kdy zde byla otevřena stejnojmenná cyklotrasa.

Kosovo, dříve nezpochybnitelná součást Srbska a obávaná oblast, je dnes díky rozdílnému populačnímu vývoji a částečně i migraci domovem převážně albánského obyvatelstva. Ačkoliv je stále na srbských mapách uvnitř hranic, v současnosti zde nemá bělehradská vláda jakoukoliv moc, hraniční „prelazy“ jsou pod kontrolou mezinárodních sil. Jaké problémy to může způsobit, zkusil na vlastní kůži párek cyklistů z Kroměříže.

Pokud jste kdy uvažovali o pořízení celoodpruženého horského kola, přinášíme vám přehled nejnižší cenové hladiny „fullů“, o nichž může odborník s plnou odpovědností říci, že důstojně, spolehlivě a zcela funkčně plní veškeré požadavky jezdce na přední i zadní odpružení.

Na víkend si zajedeme do kraje škodovek a embéček. Ale nebojte se, trasami, kterými vás provede Jirka Juřík, jich moc nepotkáte. Tři plnohodnotné a poměrně obsáhlé trasy vás zavedou např. na Kost, do údolí Plakánku, na zříceniny Michalovice, Zvířetice, ale třeba i na Švédské šance nebo do Smetanových Jabkenic. A třeba nakonec zjistíte, že ani Mladá Boleslav není jen samotná škodovka, a že má své kouzlo i své skvosty.

Jako je oblast Gardského jezera, která zahajovala rubriku pasiáns, rájem surfařů a vyhlášená svými bikerskými sjezdy, tak oblast kolem Bovce ve Slovinsku je díky jedné z nejdivočejších alpských řek a množství dravých potoků a vodopádků oblíbeným cílem kajakářů, raftařů, hydrospeedařů a canyoninkářů. V údolí tyrkysové řeky Soči a v okolí Bledského a Bohinjského jezera však najdou své místo i cykloturisté. Množství různých outdorových aktivit od výše zmiňovaných přes pěší a vysokohorskou turistiku, speleologii a lezení, slibuje, že nudit se zde opravdu nebudete. Výjezdy kolem řeky Soča, kde probíhala známá sočská fronta, zase budou lahůdkou cyklistickou. Čtyři doporučené a proježděné trasy, doporučené mapy, tipy na ubytování, infocentra, spousta turistických zajímavostí, weby atd., vše v přehledném bloku.

Třináctý Author Král Šumavy slovem i obrazem.

Pumpičky jako základní vybavení cyklisty. Jejich přehled. Tentokrát omezen výběrem na ty nejmenší.

V rozhovoru jsme oslovili našeho častého autora Antonína Červeného. Společně s ním zavítáme do Indie, Venezuely i na Nový Zéland. Jeho příhody a historky, které se zatím v jeho textech neobjevily, nepostrádají vtip i dobrodružství.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

O finálovém závodě letošního cyklokrosového poháru jsme vás informovali již dříve, zde přidáváme ještě pár pohyblivých obrázků...

CYKLOŠVEC
Velká cena města Kolína v cyklokrosu 1. David Van der Poel, 2. Diether Sweeck /oba na Stevens Bikes/, 3. Tomáš Paprstka, 5. Jan Nesvadba, 7. Emil Hekele /Stevens Bikes CZ - Emilio sport/
Ženy: 1. Nikola Nosková na Stevens
... VíceMéně

CYKLOŠVEC

12 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nastává doba bikesharingová. A s ní rostoucí počet bikeidiotů. Ano, ta kola jsou fakt těžká a ten schod byl fakt vysoký...

Cycling Porn
He had it coming.

Cyclorise
... VíceMéně

Cycling Porn

 

Comment on Facebook

Působí to na mě dojmem, že to snad takle chtěl... ? Protože nevim co by dělal, kdyby to nedej bože odjel. Na koupání totiž moc oblečenej není. 😀

Vsimli jste si ze to sharingove kolo se ani neponicilo a nic se s nim nestalo? 😀 Husty. 😀

Já vím člověk se nemá smát cizímu neštěstí, ale někdy se to prostě nedá vydržet😀

rozhodně mu ale nechyběla odvaha 🙂

ani nešlo o váhu jako o to, že se odrazil pozdě.

A helma mu sjela pri "nadzvednuti"..

To je tak kdyz přeskočíš fazy, kdy se ucis padat.

A co nejakej pud sebezachovy?ruce pred sebe ne??☺☺☺☺

Školácká chybka🙄

...a ta technika sjezdu fakt špatná 😀

Ale kolo, držák!! 😂

Alex Dichtl

Pavlo Duro uuuu

+ View more comments

13 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

A co si letos udělat hlad na kapra pořádnou slunovratovou vyjížďkou?

BJKZL Slunovrat Ride Volume IXProsinec 23, 2017, 5:00amBajkazylTentokrat je nutny jit rovnou k veci.
Dalsi slunovratova jizda po konci sveta.
Tunely, parky, mosty, nabrezi, centrum i blizka periferie.
Praha jak ji moc neznas v hodine, kdy zpravidla nejses venku.
Sejdeme se jako obvykle na schodech u Rudolfina,
tentokrat dva dny po nejdelsi noci v roce.
Sobota 23.12.
5,30 (rano)

Vychod slunce je hlasen na 7:59, casu mame tak akorat.
Pravidla jako obvykle - kazdej za sebe a vzdycky spolu.

START: RUDOLFINUM
CIL: ZIZKOV
Kampa, Petrin, Prikopy, Staromak, Karluv most,
Stromovka, Letna, Blanka, Troja, Karlin...
Trasa bude upresnena tady nebo na miste..
V cili BK_JS - azyl se vsim vsudy.
... VíceMéně

BJKZL Slunovrat Ride Volume IX
Load more