Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 6/2006

Cykloturistika: 6/2006

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 09.06.2006 Úvodník: nadpis editorialu Ukázky z časopisu:

Popis

Toto, dá se říci speciální číslo, je věnováno z části ženám. Nejprve první porce reportáží ženským pohledem, k tomu si můžete dát notnou dávku v podobě přehledu kol dámských geometrií, dámský sedel, funkčních podprsenek a jako lahůdku na konec cyklistickou módu nejen pro mladé ženy.

Ve velké cestě se tentokrát vydáme na ostrov svobody, na Kubu. V č. 10/2005 jsme vás informovali o některých oblastech, kde se dají projet pěkné trasy, o tom, kde se na Kubě dá bydlet, jak se tam stravovat atd.
Tento text je pojat poněkud odlišně. Romantika, bezpečnost, krásná příroda očima čtyř cykloturistek.

U romantiku zůstaneme i v zahraniční cyklotrase. Dva muži se inspirovali cestou Karla Hynka Máchy, kterou absolvoval před 170 lety, a vydali se v jeho stopách. Přečetli si jeho deník a srovnávali své zkušenosti s romantickým mistrem. Ze zápisků zjistili, že si vybral hodně zajímavou a zábavnou trasu, ale poznali také Máchu trochu jinak, než jak si ho pamatujeme všichni ze školy.

Ivan Křemeček bude upozorňovat, že není radno ženám se jejich spolku plečkařů při jejich tradiční výletě dostat do merku a že je lépe se jim vyhnout. Jak se to všechno seběhlo se dozvíte v povídce „Řeklo se: Bez bab!“

Síť certifikovaných zařízení se službami pro cyklisty na úrovni srovnatelné se službami v Německu, Rakousku či Dánsku – to je cíl projektu Cyklisté vítáni, který realizuje tým programu Greenways v Nadaci Partnerství. Celostátní certifikace Cyklisté vítáni zavádí hodnocení jednotlivých zařízení v ubytovacích a stravovacích službách, kempech a turistických cílech. Petr Kazda, manažer projektu, tvrdí, že před sezonou 2007 bude takových služeb v Česku více než jeden tisíc. Všech tří jsme se proto zeptali na podrobnosti tohoto zajímavého projektu.

Krušné hory, hradba hor dostala téměř smrtelnou ránu při bezohledném „budování lepších zítřků“ za éry socialismu. V posledních letech se jizvy počaly rychle hojit. Tento drsný a těžce zkoušený kraj je neprávem opomíjen a proto si zaslouží ho lépe poznat. Zkusme si projet v domácí cyklotrase pár malebných údolí a část hřebenové partie v okolí Chomutova. Hlavní hřebeny si s námi můžete vychutnat v č. 11/06, ve kterém vás čeká domácí výšlap na Klínovec.

Koloviny „ve zvláštním formátu“, tzv. koloviny minus. Ne všechno kolem nás je zábavné, a to se nevyhýbá ani ježdění na kole. Minusové Koloviny budou o značených cyklostezkách!
Už se na stránkách Cykloturistiy toto téma nakouslo vícekrát, tak teď zakousnutí našeho skalního autora Jana Haselhuhna, který má velké zkušenosti s cyklostezkami v okolních evropských státech a má tedy možnost srovnávat.

V době své největší slávy byla Kutná Hora po Praze druhým nejvýznamnějším městem našeho království. Samotné město v sobě skrývá plno památek a jako městská památková rezervace je právem zapsáno v seznamu UNESCO. Zvát vás na projížďku po městě by nebylo nejvhodnější, tím spíše, že okolí Kutné Hory je nejen zajímavé, ale i pěkné, a vedou tudy naučné stezky hodící se pro jízdu na kole. Jak už název města napovídá bude tentokrát řeč o stezkách zabývající se hornictvím, ale asi málokdo by řekl, že v Kutné Hoře najdeme i naučnou stezku vinařskou, která je dokonce cyklotrasou.

Cykloturistika a s ní související nabídka služeb pro cyklisty mají u našich jižních sousedů velkou tradici. Však také asi jen málokdo z tuzemských příznivců cestování na kole dosud nevyzkoušel alespoň krátký úsek některé z oblíbených rakouských značených cyklotras. Kdo ještě neví, kterou z mnoha tras si vybrat pro nadcházející dovolenou, ten se může inspirovat na internetu. Souhrnně všechny tyto informace pro většinu rakouských cyklotras se nacházejí na stránce www.radtouren.at

Petr Hejtmánek je v cykloturistickém světě znám svými výpravami do Afriky. Na kole projel téměř celou východní Afriku. Jeho zkušenosti v tak náročné destinaci jsme vám zprostředkovali v rozhovoru. Jsou to ekluzivní a neocenitelné rady. Přidali jsme k tomu spoustu historek, které pro něj byly kořením všech výprav. Nebylo by to ale dámské číslo bez ženy i v této rubrice. A protože jeho přítelkyně Linda Rumlová s ním několik expedic absolvovala, bylo nasnadě zeptat se i jí, jestli se do Afriky zamilovala stejně jako její Petr.

Nebyl by to seriál o výšlapech, aby v něm chyběla hora Českého ráje. Hora plná drahých kamenů, hora, na které nesmí chybět rozhledna, abyste pak z ní mohli spatřit jako na dlani České středohoří, Jizerky či Krkonoše a samozřejmě celý Český ráj. Vydejte se tedy na horu Kozákov, do Mekky turistů všech vyznání.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

To je dílo 🤣 ... VíceMéně

To je dílo 🤣

 

Comment on Facebook

LOL. Mít to jednoplacku a dražší komponenty/rám, polovina fejsbuku uvěří, že je to nové řešení pro zvýšení převodového rozsahu a odstupňování.

😀 to je mazec, má to zpřevodované jak na orbu, musí to mít velký nástup od spoda, zajímalo by mě kolik kg má na předek aby nebyl pořád na zadním kole :-)))))))

A fotka řidítek z toho peklostroje by nebyla? Rád bych viděl umístění třetího šaltru 😂

Škoda že ta fotka není celá. Počítám že vzadu je nějaký tunový meganávěs 😀

Čert ven to, že je to dvakrát zpřevodovaný, ale ta přehazka v pastorku....

Největší radost má člověk z toho co si vyrobí sám 😂 (aspoň za mě😂)

Zdeněk tohle by te mohlo pristi rok posunout 😂😂

A když to kousne do stehýnka. 🙄

To je bomba 😂

Tak si roztrhnout lýtko....

napinak retezu?

Bože, proč? 🙁

to má mezistupně 😀

Kolik to ma prevodu?? 🤔 Vojta Burda, namontujes mi to?? 😀

Prevodovy masakr..

A co na to Jan Tleskac?

Kombajny teraz pi žatve ???

Aha?

Co je to za tím pověšené za secí stroj? 😁

čo vy nato? nový trend 🙂 Roman Podolan, Peter Plesník Ján Podolan

+ View more comments

Stala se nám taková nepříjemná věc... Nemůžem pokračovat ...My tědko zhasneme... Bude tma... Asi dva dny...V této nastalé tmě se V-Press přestěhuje na novou adresu. Nechceme to tady roztahovat a nechceme taky z toho dělat aféru. Prostě chvíli nepůjdou maily... a tak vůbec...

www.youtube.com/watch?v=TYfrVDH2new
... VíceMéně

Stala se nám taková nepříjemná věc... Nemůžem pokračovat ...My tědko zhasneme... Bude tma... Asi dva dny...V této nastalé tmě se V-Press přestěhuje na novou adresu. Nechceme to tady roztahovat a nechceme taky z toho dělat aféru. Prostě chvíli nepůjdou maily... a tak vůbec...

https://www.youtube.com/watch?v=TYfrVDH2new

 

Comment on Facebook

Abychom to pro hnidopichy upřesnili: maily "půjdou", protože naše maily nemají nic společného s naším serverem, našimi počítači... Je to tak LD? Ale naše počítače budou v přepravkách a naše ruce budou tahat skříně. Snad je to tak přesnější.. MR

Jen aby jste nebyli neznámo kde, až se rozsvítí 🙂

Load more