Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 12/2006

Cykloturistika: 12/2006

64 

Koupit elektronickou verzi

Popis

Líčení o horském království Lesotho mě zaujalo už, když jsem si o něm se Zdeňkem Berkou vyprávěli před loňským veletrhem Sport Life. Tenkrát ještě nevěděla, že tam pojede, když se pak za pár dní při brouzdáním internetem rozhodl tam vyrazit, říkala jsem si, bude to zajímavé a nevšední vyprávění, a to mě nezklamalo. Lesotho obklopeno Jihoafrickou republikou, je úplně odlišným fotogenickým světem.

Petr Jahoda je znám z našich stránek už dlouho. V roce 2003 jsme spolu připravili rozhovor o jeho tehdy nové knize „S horským kolem na dno Afriky“, ve které popisuje cestu Velkým africkým příkopem do míst, kde se Afrika po celá tisíciletí téměř nezměnila a v nichž žijí lidé na úrovni doby kamenné. Petr už tehdy avizoval další odvážnější nápady, nechtěl mi je však prozradit. Netrvalo to dlouho a další expedice je nasnadě, a proto jsem ho znovu oslovila, aby mi osvětlil svůj záměr sjet na kole z vrcholu Kilimandžára…

Víťa Dostál má za sebou už dvanáct tisíc kilometrů. Protože však jeho příspěvky chodí zpožděně, můžeme vám nabídnout zážitky z jeho prvních aljašských kilometrů na nejdelší silnici stejného jména, na jeho milované Panamericaně. Své postřehy z cestování líčí stejně poutavě jako na před lety uskutečněné tříroční cestě kolem světa.

Kouzelné a romantické údolí Aosty sevřené dokola nejvyššími alpskými velikány je především známo milovníkům zimních sportů. Pokusíme se vás přesvědčit, že oblast je vstřícná k turistům nejen v zimě, ale i v letní sezoně. V rubrice pasiáns opět čtyři trasy s tipem navíc a s mnoha informacemi a grafem s kilometráží i převýšením.

Webový tip tentokrát na podporu tuzemské turistiky, jako jeden z hlavních cílů organizace zvané Česká centrála cestovního ruchu (www.czechtourism.cz). Ta k podpoře oživení cestovního ruchu u nás vytvořila samostatný projekt katalogu aktivit pro trávení volného času nazvaný „Kudy z nudy“. www.kudyznudy.cz

Irena a Jiří Páleníčkovi se vrátili v září ze šesti měsíční pouti ze Španělska. První oblast, kterou představí, je východní pobřeží, jež je známé lokalitami jako Costa Brava, C. Daurada, C. Azahar, C. de Valencia, C. Blanca a C. Cálida. Tam se účastníci masové turistiky plácnou k moři na pláže, ale jak se jezdí po pobřeží mezi Francií a Almerií českým cykloturistům?

Nároky jezdců rostou s množstvím najetých kilometrů a odšlapaných let, a tak jsme i pro vás – cykloturisty, náročnější, zkušenější, vyježděnější cyklisty připravili přehled poněkud dražších kol. Jsou to mountainbiky s kotoučovými brzdami v cenové hladině 40 tisíc korun.

Říká se, že každý chlap by měl mít u sebe nůž a stejně tak by mělo platit, že každý cyklista by by měl mít u sebe multiklíč. A tak přehled těch, které v sobě skrývají více funkcí, v tomto čísle.

Michal Třetina bude pokračovat ve vyprávění Vládi Pustiny o Pyrenejských průsmycích, tentokrát o Ispeguy, Ibaňeta a jiných průsmycích západních Pyrenejí. Oba je upoutala pestrost, nižší nadmořská výška, jižní poloha, blízkost k moři, slušní řidiči. A vůbec jim nevadilo, že cyklostezky tu potkáte jen vzácně.

Cyklistická doprava a projektování její infrastruktury v poslední době zažívají doslova renesanci, a to nejen u nás, ale i v dalších zemích s vysokým stupněm motorizace. A právě problematika projektování komunikací pro cyklisty bude hlavním těžištěm tohoto článku.

Co všechno musí brát do úvahy projektant, jaké aspekty, činitelé vstupují do ovlivňování kudy a jestli a jak bude stezka realizována? Nahlédneme tedy tak trochu do projektantské kuchařky.

V minulém čísle Cykloturistiky jsme vám nadnesli výhody nové sady Shimana Alfine. Hned na to jsme se rozhodli otestovat ji na dvou značkách kol. S jakými výsledky, čtěte v pravidelné rubrice o testech různých skupin kol.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

O finálovém závodě letošního cyklokrosového poháru jsme vás informovali již dříve, zde přidáváme ještě pár pohyblivých obrázků...

CYKLOŠVEC
Velká cena města Kolína v cyklokrosu 1. David Van der Poel, 2. Diether Sweeck /oba na Stevens Bikes/, 3. Tomáš Paprstka, 5. Jan Nesvadba, 7. Emil Hekele /Stevens Bikes CZ - Emilio sport/
Ženy: 1. Nikola Nosková na Stevens
... VíceMéně

CYKLOŠVEC

12 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nastává doba bikesharingová. A s ní rostoucí počet bikeidiotů. Ano, ta kola jsou fakt těžká a ten schod byl fakt vysoký...

Cycling Porn
He had it coming.

Cyclorise
... VíceMéně

Cycling Porn

 

Comment on Facebook

Působí to na mě dojmem, že to snad takle chtěl... ? Protože nevim co by dělal, kdyby to nedej bože odjel. Na koupání totiž moc oblečenej není. 😀

Vsimli jste si ze to sharingove kolo se ani neponicilo a nic se s nim nestalo? 😀 Husty. 😀

Já vím člověk se nemá smát cizímu neštěstí, ale někdy se to prostě nedá vydržet😀

rozhodně mu ale nechyběla odvaha 🙂

ani nešlo o váhu jako o to, že se odrazil pozdě.

A helma mu sjela pri "nadzvednuti"..

To je tak kdyz přeskočíš fazy, kdy se ucis padat.

A co nejakej pud sebezachovy?ruce pred sebe ne??☺☺☺☺

Školácká chybka🙄

...a ta technika sjezdu fakt špatná 😀

Ale kolo, držák!! 😂

Alex Dichtl

Pavlo Duro uuuu

+ View more comments

13 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

A co si letos udělat hlad na kapra pořádnou slunovratovou vyjížďkou?

BJKZL Slunovrat Ride Volume IXProsinec 23, 2017, 5:00amBajkazylTentokrat je nutny jit rovnou k veci.
Dalsi slunovratova jizda po konci sveta.
Tunely, parky, mosty, nabrezi, centrum i blizka periferie.
Praha jak ji moc neznas v hodine, kdy zpravidla nejses venku.
Sejdeme se jako obvykle na schodech u Rudolfina,
tentokrat dva dny po nejdelsi noci v roce.
Sobota 23.12.
5,30 (rano)

Vychod slunce je hlasen na 7:59, casu mame tak akorat.
Pravidla jako obvykle - kazdej za sebe a vzdycky spolu.

START: RUDOLFINUM
CIL: ZIZKOV
Kampa, Petrin, Prikopy, Staromak, Karluv most,
Stromovka, Letna, Blanka, Troja, Karlin...
Trasa bude upresnena tady nebo na miste..
V cili BK_JS - azyl se vsim vsudy.
... VíceMéně

BJKZL Slunovrat Ride Volume IX
Load more