Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 11/2006

Cykloturistika: 11/2006

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 11.10.2006 Úvodník: *** Ukázky z časopisu:

Popis

Cyklisté vítáni, je projekt, který jsme v Cykloturistice nedávno představili v celé šíři. Oproti ostatním zemím, Německu, Rakousku nebo Francii, kde podobný projekt probíhá již delší dobu, je naším unikátností. Jaké mají certifikátoři problémy právě při oslovování těchto objektů a že jejich vstřícnost k cyklistům je velmi nízká se dočtete na našich stránkách.
Projekt národní certifikace služeb cestovního ruchu pro cykloturisty Cyklisté vítáni se úspěšně rozjíždí. S logem “vysmátého kola” se začínáme stále častěji na svých cestách setkávat. Chcete-li se o projektu a také o již certifikovaných službách dozvědět více, stačí na internetu zavítat na jeho stránky. Naleznete je na jednoduše zapamatovatelné adrese www.cyklistevitani.cz. O těchto stránkách také podrobněji v pravidelné rubrice webové tipy.

V č. 11 začíná nový seriál o Španělsku. Kromě toho, že průběžně celý rok vychází seriál Pyrenejské průsmyky. Zdálo se nám Španělsko pro našince ještě stále dost neobjevené, a tak v dubnu odstartovali naši stálí externí redaktoři Jiří a Irena Páleníčkovi na šestiměsíční pouť po této destinaci. V dvanácti dílech to vezmeme od Barcelony, přírodní park Nijar, vnitrozemí Andaluzie, atlantické pobřeží, Kastilii, jihovýchod Extremadury až po Sierra Nevadu.
Protože ve Španělsku jsou tisíce kilometrů silnic pro jízdní kola, o kterých se neví a protože tato země, to je pro většinu Čechů jen pobytový zájezd na Costa Brava nebo poznávací zájezd po památkách, a tak vás chceme na vlastní nohy a pedály přesvědčit, že Španělsko je i o něčem jiném.

Letošní 1. ročník šestidenního orientačního etapáku SixNumbers na mě zapůsobil jako živá voda. Probudil vzpomínky na počátky MTBO v Čechách, zasel pořadatelské semínko do připravené půdy a způsobil, že nyní čtete řádky o akcích typu “bike adventure”.
Kam se bikování, a to hlavně jeho orientační verze, ubírá a proč je třeba BA (Bike Adventure) “vyprodáno” pár dní poté, co se na webu objeví přihláškový formulář (limit 1000 účastníků)?

V minitestu tentokrát stojánek Acor Kick Stand, dres s dlouhým rukávem Axon Marion, helma Uvex Fp Junior.

Podzim se svými stále kratšími dny je tady. Naše potřeba a možnosti jezdit na kole se však nezmenšují, a tak aby jízda na kole i za podzimních šerých dnů a prodlužujících se večerů byla bezpečná, je nutné nejen být viděn, ale také dobře vidět. Abyste měli z čeho vybírat slouží přehled předních světlometů.

Na světlo světa se klube nová kniha plná kreseb dvorního kreslíře Cykloturistiky Ivana Křemečka, kniha o hradech, hradních pověstech, historii, autentických zážitcích a hlavně o cyklocestování. Je tedy ten pravý čas ztratit s Ivanem slovo, přičemž o „ztrátě“ v pravém slova smyslu nemůže být vůbec řeč. Každá chvíle s tímto mimořádným člověkem je naopak velmi obohacující, pohodová a především zábavná a totéž se line i ze stránek jeho knihy.
S Ivanem Křemečkem se mohou naši čtenáři setkat v listopadu na brněnském veletrhu Sport Life, kde bude po celou dobu k dispozici i se svou knihou a se svou, prozatím tajnou, chloubou v našem stánku. Tam bude také možno zakoupit zmíněnou knihu a rovnou do ní pořídit autentické věnování a autogram. Knihu také půjde objednat prostřednictvím kuponu v Cykloturistice anebo získat spolu s celoročním předplatným na příští rok. Více info viz ukázka a časopis.

Poetický silniční Author Král Šumavy na velmi podařených fotografiích našeho dvorního dokumentaristy Jerry Efeba.

Celoodpružené kolo – pro mnohé symbol dravosti, rychlosti, nemilosrdného prodírání se panenskou přírodou a překonávání nesmyslně náročných překážek v Cykloturistice? No ano! Kolo, které je odpružené jak vpředu, tak vzadu poskytuje především pohodlí, bezpečí, snazší průjezd terénem a to je vše, co vyžadují i cykloturisté, kteří sem tam opustí poklid cyklistických stezek či opuštěných asfaltových silniček a vyrazí do terénu. A které jsme zvolili zástupce? AUTHOR Era Pro; GT i-Drive 4 2.0; ROCK MACHINE Adrenaline 3000.

Jirka Juřík byl náš dvorní dodavač článků o pražských potocích. V Praze stále bydlí a hlavně jezdí na kole. Pracuje v přípravné cyklistické skupině, která se pod hlavičkou Magistrátu hlavního města, snaží dát do pořádku a koedukovat různé projekty a další nové vymýšlet. Toto prostředí zná opravdu jako svoje „boty“. A tak se není co divit, že má co kritizovat a na co upozorňovat…

V kraji slivovice, tzv. kopaníc a krvilačné Báthoryčky se ocitneme v pravidelné rubrice pod Tatrami.

Klínovec a jeho dvojče v sousedním Sasku Fichtelberg, obě hory jsou oblíbenými středisky letních i zimních sportů, dobře vybavené lanovkami, vleky a sjezdovkami, jen podle turistických chat na vrcholu se přesně pozná, do které země která hora patří. Ty jsou předmětem domácích výšlapů.

Dvě země, které patřily dříve do Čingischánovy říše, Mongolsko a Čína ve velké cestě.

Po deseti hodinách letu začalo letadlo pomalu snižovat výšku, ale z okénka stále nebylo vidět vůbec nic. Po výstupu z letištní haly nás ovanul těžký vlhký vzduch, horko a mlha… Namířeno máme směrem zcela opačným než davy turistů a Číňanů směřujících do centra Pekingu, našimi cíli jsou severně ležící jezero Huairou Shuiku u městečka Huairou a Velká čínská zeď.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky 'A' i 'B' překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“
... VíceMéně

Chris Froome během Vuelty neprošel dopingovou zkouškou a dvojnásobně překročil povolený limit léků na astma. Hrozí mu tak odebrání vítězství na Vueltě a zákaz startů na dalších závodech.

Aktualizace: Dle prohlášení UCI mají oba kontolní vzorky A i B překročen limit na lék Salbutamol.

Lídr elitní stáje Sky v prohlášení uvedl, že si není vědom porušení dopingových pravidel.
„Jak je dobře známo, mám astma a vím přesně, jaká jsou pravidla. Používám inhalátor ke zvládnutí příznaků (vždy v rámci povolených mezí) a vím jistě, že budu testován každý den, pokud budu v dresu lídra,“ uvedl Froome.
„Astma se mi během Vuelty zhoršilo, proto jsem na doporučení lékaře zvýšil dávku salbutamolu. Jako vždy jsem se s nejvyšší péčí ujišťoval, že jsem neužil vyšší než přípustnou dávku,“

 

Comment on Facebook

Astmatik a alergik by asi vůbec neměl vrcholově sportovat.Bez léků by nebyl schopen podat výkon.Je to jen můj názor,ale profesionální sportovec by měl být člověk zdravý a ne si pomáhat léky a foukátkem.

Jsem tak strašně překvapený...😂. Ten horký vzduch ve Španělsku mu způsobil záchvat astmatu. Já myslel, že to je záležitost zimy a znečištění (smog), ale vidím, že se to prostě nevyhne ani sportovcům, kteří jedou v teple, v horách nebo u moře....kam ten svět spěje, když nelze dýcha bez fetu. Ale určitě mi tady nějaký "věřící" cyklista odpoví ve smyslu, že jenom nevím, o čem ta cyklistika je. 😂

Ja mam astmatika doma a vim co to snim dela bez inhalatoru neudela ani nakup,to co rika Frome a Sky je hovadina na teto urovni by astmatik ty kopce nevyjel po 2km by odpadl a umrel,kdo to nema jenom cinta nesmysly inhalator je posledni lecba latky jsou tam silnejsi nez tablety,a vim co to dela semnou v praci,sportovci to maj kriti dopingumel 2000 nad povolenou normu to jsou 4inhalatory,1 inhalator ma 250microgramu ucinych latek,nema smysl to tady popisovat proste kecaj.

Že by to přehnal s Kenacortem? 😂 Ostatně ve Sky už byl podezříván Bradley Wiggins z úmyslného využití při TdF v letech 2011 a 2012...

Dokud budejezdit silnicni elita etapaky v techto casech tak neverim ze je nekdo z nich cistej! Povolit vsem a je klid,jen jich asi par umre. 😁

No a co jako!?! Nefandil jsem mu nikdy, ale tohle není doping! Keci jenom a snaha držet stáje a jezdce v šachu! Potom stačí už jen rozjet akci -NĚCO za NĚCO ....

A ono se čekalo něco jiného? Tomuto léta i z uší. Na Túr ukázat že to v klidu i zaběhne.

Moje babi má astma skoro nevyjde jedny schody. Více jak polovina profiků jsou astmatici! Byli ,jsou v tom všichni sorry ako 😋

On tam jezdí někdo bez dopingu ?

Sky to za nej vylobuje 😃

Konečně se zase na ty závody bude dát koukat, bez něj, hurá !

verím a fandím mu, dúfam, že nesklame

U takého športovca je astma 🐷. To hoci čím neutlmíš.

😂😂🤘

+ View more comments

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Kdybyste nevěděli, co vám chybí do Sagana, tak tady je malá nápověda... a taky tip pro české mládežnické trenéry...

Peter Sagan
Doing some core training in Palma de Mallorca, Motus style!
... VíceMéně

Peter Sagan

 

Comment on Facebook

Dobrej je ten týpek na konci vzadu. Jakoby říkal..."Hele, hele, kdo ho sem pustil?"

Ne říkal, koukněte se,takhle to má vypadat... 🙂

klobouček!

Peťo 👏👌👍

Provaz jako core training? 😊

+ View more comments

V devadesátkách se děly šílený věci....skoro jak z filmu Oheň, led a dynamit. ... VíceMéně

Snow

 

Comment on Facebook

A pak cyklisté objevili LYŽE, jenže lyže neměly řídítka, tak se zkusili vrátit ke kolům.

tyyjo masakr ... to je pro tebe místo lyží!! 😀 Jiří Korabečný

Load more