Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 11/2006

Cykloturistika: 11/2006

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 11.10.2006 Úvodník: *** Ukázky z časopisu:

Popis

Cyklisté vítáni, je projekt, který jsme v Cykloturistice nedávno představili v celé šíři. Oproti ostatním zemím, Německu, Rakousku nebo Francii, kde podobný projekt probíhá již delší dobu, je naším unikátností. Jaké mají certifikátoři problémy právě při oslovování těchto objektů a že jejich vstřícnost k cyklistům je velmi nízká se dočtete na našich stránkách.
Projekt národní certifikace služeb cestovního ruchu pro cykloturisty Cyklisté vítáni se úspěšně rozjíždí. S logem “vysmátého kola” se začínáme stále častěji na svých cestách setkávat. Chcete-li se o projektu a také o již certifikovaných službách dozvědět více, stačí na internetu zavítat na jeho stránky. Naleznete je na jednoduše zapamatovatelné adrese www.cyklistevitani.cz. O těchto stránkách také podrobněji v pravidelné rubrice webové tipy.

V č. 11 začíná nový seriál o Španělsku. Kromě toho, že průběžně celý rok vychází seriál Pyrenejské průsmyky. Zdálo se nám Španělsko pro našince ještě stále dost neobjevené, a tak v dubnu odstartovali naši stálí externí redaktoři Jiří a Irena Páleníčkovi na šestiměsíční pouť po této destinaci. V dvanácti dílech to vezmeme od Barcelony, přírodní park Nijar, vnitrozemí Andaluzie, atlantické pobřeží, Kastilii, jihovýchod Extremadury až po Sierra Nevadu.
Protože ve Španělsku jsou tisíce kilometrů silnic pro jízdní kola, o kterých se neví a protože tato země, to je pro většinu Čechů jen pobytový zájezd na Costa Brava nebo poznávací zájezd po památkách, a tak vás chceme na vlastní nohy a pedály přesvědčit, že Španělsko je i o něčem jiném.

Letošní 1. ročník šestidenního orientačního etapáku SixNumbers na mě zapůsobil jako živá voda. Probudil vzpomínky na počátky MTBO v Čechách, zasel pořadatelské semínko do připravené půdy a způsobil, že nyní čtete řádky o akcích typu “bike adventure”.
Kam se bikování, a to hlavně jeho orientační verze, ubírá a proč je třeba BA (Bike Adventure) “vyprodáno” pár dní poté, co se na webu objeví přihláškový formulář (limit 1000 účastníků)?

V minitestu tentokrát stojánek Acor Kick Stand, dres s dlouhým rukávem Axon Marion, helma Uvex Fp Junior.

Podzim se svými stále kratšími dny je tady. Naše potřeba a možnosti jezdit na kole se však nezmenšují, a tak aby jízda na kole i za podzimních šerých dnů a prodlužujících se večerů byla bezpečná, je nutné nejen být viděn, ale také dobře vidět. Abyste měli z čeho vybírat slouží přehled předních světlometů.

Na světlo světa se klube nová kniha plná kreseb dvorního kreslíře Cykloturistiky Ivana Křemečka, kniha o hradech, hradních pověstech, historii, autentických zážitcích a hlavně o cyklocestování. Je tedy ten pravý čas ztratit s Ivanem slovo, přičemž o „ztrátě“ v pravém slova smyslu nemůže být vůbec řeč. Každá chvíle s tímto mimořádným člověkem je naopak velmi obohacující, pohodová a především zábavná a totéž se line i ze stránek jeho knihy.
S Ivanem Křemečkem se mohou naši čtenáři setkat v listopadu na brněnském veletrhu Sport Life, kde bude po celou dobu k dispozici i se svou knihou a se svou, prozatím tajnou, chloubou v našem stánku. Tam bude také možno zakoupit zmíněnou knihu a rovnou do ní pořídit autentické věnování a autogram. Knihu také půjde objednat prostřednictvím kuponu v Cykloturistice anebo získat spolu s celoročním předplatným na příští rok. Více info viz ukázka a časopis.

Poetický silniční Author Král Šumavy na velmi podařených fotografiích našeho dvorního dokumentaristy Jerry Efeba.

Celoodpružené kolo – pro mnohé symbol dravosti, rychlosti, nemilosrdného prodírání se panenskou přírodou a překonávání nesmyslně náročných překážek v Cykloturistice? No ano! Kolo, které je odpružené jak vpředu, tak vzadu poskytuje především pohodlí, bezpečí, snazší průjezd terénem a to je vše, co vyžadují i cykloturisté, kteří sem tam opustí poklid cyklistických stezek či opuštěných asfaltových silniček a vyrazí do terénu. A které jsme zvolili zástupce? AUTHOR Era Pro; GT i-Drive 4 2.0; ROCK MACHINE Adrenaline 3000.

Jirka Juřík byl náš dvorní dodavač článků o pražských potocích. V Praze stále bydlí a hlavně jezdí na kole. Pracuje v přípravné cyklistické skupině, která se pod hlavičkou Magistrátu hlavního města, snaží dát do pořádku a koedukovat různé projekty a další nové vymýšlet. Toto prostředí zná opravdu jako svoje „boty“. A tak se není co divit, že má co kritizovat a na co upozorňovat…

V kraji slivovice, tzv. kopaníc a krvilačné Báthoryčky se ocitneme v pravidelné rubrice pod Tatrami.

Klínovec a jeho dvojče v sousedním Sasku Fichtelberg, obě hory jsou oblíbenými středisky letních i zimních sportů, dobře vybavené lanovkami, vleky a sjezdovkami, jen podle turistických chat na vrcholu se přesně pozná, do které země která hora patří. Ty jsou předmětem domácích výšlapů.

Dvě země, které patřily dříve do Čingischánovy říše, Mongolsko a Čína ve velké cestě.

Po deseti hodinách letu začalo letadlo pomalu snižovat výšku, ale z okénka stále nebylo vidět vůbec nic. Po výstupu z letištní haly nás ovanul těžký vlhký vzduch, horko a mlha… Namířeno máme směrem zcela opačným než davy turistů a Číňanů směřujících do centra Pekingu, našimi cíli jsou severně ležící jezero Huairou Shuiku u městečka Huairou a Velká čínská zeď.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

A ne že mi ujedeš jako minule. ... VíceMéně

A ne že mi ujedeš jako minule.

7 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Tomu se říká "Adorace trailů Britské Kolumbie pohledem přes řídítka."

Rocky Mountain Bicycles
Geoff Gulevich went up to northern BC to check out the first year of BC Bike Ride.
#lovetheride
... VíceMéně

Rocky Mountain Bicycles
Load more