Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 01/2006

Cykloturistika: 01/2006

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 16.12.2005 Ukázka z časopisu: Kopec Háj a nejzápadnější hraniční patník v Čechách

Popis

Skončil seriál o pražských potocích i o zázracích přírody. Protože se však domníváme, že rubrika o přírodě, přírodních i technických zajímavostech má v Cykloturistice své místo, objeví se na našich stránkách zbrusu nový. Určitě každému z vás říká něco bílý čtverec se šikmým nejčastěji zeleným pruhem. Je jasné, že nový seriál se bude zabývat naučnými stezkami, tedy tzv. “výchovně vzdělávacími turistickými trasami”. Spousta z nich je určena pouze pro pěší, ale celá řádka je vhodná i pro poznáníchtivé cykloturisty. Redaktor Jirka Juřík vám nabídne množství výletů, jejichž součástí bude vždy minimálně jedna naučná stezka. Často ale půjde o okruh, kde si budete moci projet i více stezek najednou.

V letošním prvním čísle dvanácté řady Cykloturistiky jsme pro vás připravili i další nové rubriky, tentokrát z oblasti techniky. Jednak minitest, kde představíme tři výrobky v podrobnějším pohledu a dále je to test kol. Vždy dvě typově podobná kola otestují naši redaktoři, kteří se podrobným zkouškám věnují již několik let. Samozřejmostí budou technické parametry.
V prvním díle se můžete blíže seznámit s koly s planetární převodovkou: Canondale Fifty Fifty a Superior Flight City.

Čtyřčlenná skupina s cestovatelem Radimem Jebavým, který je ze stránek Cykloturistiky už dobře znám, si zvolila za své putování trochu netradiční destinaci – Moldávii. Až na výjimku tam nejezdí žádná CK a informace o této malé a poměrně chudé zemi se shánějí jen velmi těžko. Právě toto neznámé prostředí bylo motivem pro danou cestu.
Výprava se vydala přes Slovensko, Podkarpatskou Rus do Moldávie. Navštívila i zajímavou enklávu Moldávie Podněsterskou moldavskou republiku.
Kromě poutavého vyprávění je možné na stránkách velké cesty najít i informace o dané zemi, rady a tipy na cestu ad.

Externí redaktor a brněnský patriot Petr Růžička má nepříjemné zkušenosti s místními cyklostezkami a také s tím souvisejícím jednáním policie v ulicích Brna. Jaká je situace s cyklostezkami v Brně a jaké ohlasy místní policie na jeho podněty, čtěte na str. 36-37.

O dálkové cyklotrase 241 byla řeč už dvakrát. Poznali jsme její pojizerskou část, od Prahy k Bakovu, a její poslední kilometry v Lužických horách, kde před třemi lety opouštěli domov Lucka a Michal, na začátku svého putování šesti kontinenty. V tomto čísle je na řadě její střední část – kraj, který si získal takové sympatie a oblibu cyklistů, že se vžilo pojmenování Cykloráj Podralsko.

Zdeněk Berka je čtenářům Cykloturistiky znám jen zprostředkovaně. Cestoval totiž společně s Honzou Vlasákem, Antonínem Červeným nebo Petrem Jahodou. Na veletrhu Sport Life mě oslovil a jeho povídání bylo nejen poutavé, ale nepostrádalo ani vtip, zkušenost, stoický klid a pokoru. I jeho reportážní fotografie byly hodně vypovídající, čišel z nich opravdový cestovatelský duch.

Rodiště slavného zbojnického kapitána Jura Jánošíka – dědina Těrchová – je vděčným a vyhledávaným cílem lyžařů, milovníků folklóru, lidového umění, turistů a v poslední době také cykloturistů. Po stopách tohoto legendárního zbojníka se rozhodli vydat i autoři seriálu Pod Tatrami, absolvovali Těrchovsko – Zázrivsko – Kysucký okruh.

V Příběhu jízdního kola zaujme historie netradičních tříkolek, jež v době kralování vysokých kol zůstávaly pro dámy jediným východiskem jak pěstovat cyklistiku a které se vyráběly v různých variantách, extravagantní či asymetrické nebo (takzvané “sociable”).

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

A sakra... ... VíceMéně

A sakra...

 

Comment on Facebook

aneb jak se z cykloturistického zájezdu stal rázem turistický

Do teďka jsem si myslel, že nejhorší je převrácená cisterna s pivem 😲

Určitě je cestovka pojištěna, za přepravu a naložení kol nám odpovídali průvodci. Byl jsem s jednou v Černé hoře, při jednom přejezdu se mi v přívěsu prodřel plášť (zrovna novej za litr) a nebyl problém. Naštěstí jsem měl s sebou náhradní, takže pohoda.

chtěl bych tam mít kolo za sto litrů

To znám. Měla jsem rok staré kolo 😀

By mě jeblo.....

Chudák most

Luboš Brant nejsi v tom sám 😉

👎👎👎👎👎👎👎👎

Karel Karlos Votava Písek? 😂

+ View more comments

Load more