Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 2-3/2005

Cykloturistika: 2-3/2005

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 03.02.2005 Ukázka z časopisu: Cyklotrasy očima značkaře

Popis

Sympatická dvojice – Adriana Stříbrná a Jiří Sázavský – je všem čtenářům již dobře známá. Jejich srdce táhne na východ a ani v této reportáži to nebude jinak. Zlákaly je hned dvě grandiózní vysokohorské silnice, vedoucí nedaleko od sebe: Pamirskij trakt a Karakoram Highway. Cestu na kole si ještě zpestřili dvěma horskými výstupy.

Víkend můžete strávit ve společnosti knížete Bořivoje, pojedeme se podívat totiž za vykopávkami na Mikulčicku a Pohansku, které jsou památkou na slavnou Velkou Moravu 8. a 9. století.

A kam si vyšlápneme tentokrát? Na devět set čtyřicet metrů nad mořskou hladinu dosahující plochý zalesněný suk s kamennými suťovisky. Na horu ležící nedaleko česko-německých hranic, na druhou nejvyšší horu Českého lesa – na Dyleň. Je to hora, která není v povědomí cykloturistů tak známá, a proto to může být velmi zajímavý tip pro všechny, kteří rádi objevují nové a méně navštěvované kraje.

Domácí cyklotrasa vás zavede do kraje Oty Pavla, do romantického kraje v povodí Berounky. Projedeme se údolím Zbirožské i Úpořského potoka či Týřovickým polesím.

V zázrakách přírody se vydáme za prvními jarními posly – za sněženkami a bledulemi. Příhodné místo k nalezení obou rostlin je například Úpor, jež se nachází v rovinatém Polabí, kde je takto pojmenován přímo soutok Labe s Vltavou.

Na Slovensku vám představíme Turčiansku kotlinu, táhnoucí se mezi masivy Malé a Velké Fatry.

Poslední země na severoamerickém kontinentu, která zbývá Lucce a Michalovi zdolat, je Kanada. Společně s nimi můžete projet slavnou 2250 kilometrů dlouhou Alaska Highway, cestu, která vede krásnou divočinou Aljašky, nádherným Yukonem a nakonec neméně půvabnou částí Britské Kolumbie. Jejich poslední štací na cestě Severní Amerikou je New York a odtud je čeká předposlední kontinent – Afrika.

V Příběhu jízdního kola dojde k epochálnímu převratu a totiž k vynálezu pneumatiky. Pneumatika musela urazit předlouhou cestu od svého objevení k praktickému využití. Tak dlouhou, že po svém prvním objevení byla téměř zapomenuta, takže musela být po několika desítkách let znovuobjevena. Jak to všechno bylo a kdo vlastně byl vynálezcem vzduchem plněné pneumatiky, to se dozvíte v sedmdesátém šestém díle.

První cyklistický veletrh roku 2005 máme dávno za sebou, jeho dozvuky nás ale budou provázet na cestách po dalších několik let. Přinášíme několik zajímavých drobností. Co nás, ale nemine a byla by škoda, kdyby se tak stalo, to jsou veletrhy další, kde je možné se setkat s Cykloturistikou, tipy na cesty a vybavením na pohyb v přírodě.
Jako první je to veletrh cestovního ruchu Holiday World, kde lze načerpat informace i impulsy pro své další cestování a v jeho přidružené sekci “Vybavení na dovolenou” se setkat s redaktory Cykloturistiky (17. – 20. 2. 2005, Výstaviště Praha Holešovice). V těsném závěsu následuje již 28. ročník tradičního Sport Prague, který se uskuteční v PVA v Praze Letňanech (23. – 26. 2. 2005) a jeho čerstvý konkurent Sport Time 18. – 20. 3, Výstaviště Praha Holešovice), přičemž 23. – 24. 3. se uskuteční v Hradci Králové již také tradiční Infotour Cykloturistika.
“Jak se v tom má jeden vyznat?”, si asi říkáte, že? A který z veletrhů navštívit? My vám můžeme říci jen jediné. Časopis Cykloturistika bude na všech. A rádi vás na našich stáncích přivítáme.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Co budete dělat v lednu?
Trans Andes Challenge v Chile "The Epic Trans Patagonia MTB Race" - desátý ročník startuje už za měsíc.
Mohli jste číst autentickou reportáž ve Velu. Pamatujete?
Pravda, je to trochu z ruky. Tak aspoň jedno z letošních videí...

vimeo.com/200898456

www.transandeschallenge.com
... VíceMéně

Co budete dělat v lednu?
Trans Andes Challenge v Chile  The Epic Trans Patagonia MTB Race - desátý ročník startuje už za měsíc.
Mohli jste číst autentickou reportáž ve Velu. Pamatujete?
Pravda, je to trochu z ruky. Tak aspoň jedno z letošních videí...

https://vimeo.com/200898456

http://www.transandeschallenge.com

Suchý trénink nad daty s watty 🙂 ... VíceMéně

Suchý trénink nad daty s watty :)

Mistrovství světa v urban cyklistice... Člověk by čekal fixkaře, kurýry a podobně...

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/217471291080008-ms-urban-cycling-2017-cina/
... VíceMéně

 

Comment on Facebook

Normálka, hodím kolo do metra a jedu, ne? Pro kategorii Elite se dvěma přestupy.

Load more