Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 9/2004

Cykloturistika: 9/2004

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 19.08.2004 Ukázka z časopisu: Jihlavské vrchy

Popis

Jana Vlasáka a jeho poutavá vyprávění není třeba představovat. Nedávno vyšla v Cykloturistice reportáž o jeho cestě po Indii. Tentokrát si trochu jen odskočil na Srí Lanku, o které se vypravuje, že si ji lze splést s rájem. Jestli to byl i ráj cyklistický, se dozvíte v rubrice Velká cesta.

V minulém čísle Cykloturistiky jsme vás pozvali na víkend do Žďárských vrchů. Nyní jsme odskočili jen o kousek vedle a to do nejvyšších partií Vysočiny, známých pod názvem Jihlavské vrchy. Oproti zažitějším a mnohem oblíbenějším Žďárským vrchům jsou podstatně méně navštěvované, avšak neméně přitažlivé a krásné. Bohatá síť cyklotras, málo využívané asfaltové i lesní cesty, stále přítomná historie a spousta míst nepříliš vyhledávaných turisty je předurčuje k plnohodnotnému strávení víkendu.

Pražský seriál pokračuje dalšími z řady potoků. Dvě údolí, dva potoky můžete projet za jedinou vyjížďku. Při jízdě kolem Cholupického a Libušského potoka na vás budou čekat rybníky, zámky, letiště, barokní tvrz či historické zemědělské usedlosti.

S Michalem Třetinou v seriálu Jak se jezdí do nebe vystoupáme na 2478 metrů vysoký Nufenenpass, překonáme při tom třináctiprocentní stoupání a 175 kilometrů dlouhý okruh. Přitom překonáme 1100 výškových metrů na třinácti kilometrech. Tak vzhůru, je na co koukat.

Zemědělské krajina Polabí by se mohla zdát nudná a nezajímavá. Ale i v této oblasti najdeme malebná místa, která často skrývají nenadálá překvapení, v tomto případě louku rozkvetlých ocúnů, která nám připomene, že už máme podzim na krku.

Barvité vyprávění o exotických zemích, o lidech a jejich tvářích, doplněné výstižnými fotografiemi, které dokreslují sílu okamžiku, najdete v rubrice Zaostřeno, pohledem a objektivem Stanislava Kysilky.

Krční páteř není zrovna ta nejnamáhanější část těla při jízdě na kole. Nicméně řadu z nás bolí, i když na kole nejezdíme díky nesprávným stereotypům. Podpoříme-li svalovou disbalanci ještě jízdou na kole, mohou z toho být nepříjemné někdy i chronické bolesti. Co se dá proti tomu dělat, relaxační cvičení a masáže, to je to, co najdete v miniseriálu Nejnamáhanější části těla na kole.

Čtvrtý Bike Adventure je za námi. Jaký byl a co přinesl, kdo se ho účastnil a celkové zamyšlení nad atraktivností závodu.

V minulém a předminulém čísle Cykloturistiky jsme vám nabídli přehled společností, které provozují speciální službu pro cyklisty, tzv. cyklobusy. Totéž jsme udělali i v případě přepravy kol vlakem. Ve spolupráci s Českými drahami je pro vás připraveno spousta informací o výhodách a nevýhodách přepravy vlakem, možnostech přepravy v tuzemsku i zahraničí, úschovny a drážní půjčovny. Článek navazuje na příspěvek v Cykloturistice č. 5/2003.

Technická pomoc cyklistům má své následovníky, kromě míst technické pomoci na Znojemsku přibyla v tomto roce i další v Podkrkonoší, Českém ráji a na pomezí Krkonoš a Jizerských hor. Přinášíme přehlednou mapku, seznam a možnosti využívat tuto službu.

Trasy Ságy a mýty, Vinařským regionem, Národní park Podyjí, trasa Šesti měst to jsou jen vybrané názvy tajemných stezek v Podyjí. Přinášíme možnosti pohybu po tomto méně masově vyhledávaném Národním parku.

Lucce a Michalovi se trochu zalíbilo v Jižní Americe. Našli mnoho důvodů, proč si trasu po tomto kontinentu ještě prodloužit. A tak si udělali takovou “malou” tři tisíce kilometrů dlouhou zajížďku z Argentiny, přes Paraguay do Uruguaye.

Kromě toho pravidelné rubriky Technická poradna, kde se podíváme na nastavení přesmykače, na toulkách s kreslířem se zasníme na hradech pod Košicemi, což je pokračování z minulého čísla, a v Příběhu jízdního kola ještě zůstaneme u závodnických úspěchů Josefa Kouhouta.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Přízemní superman. 😂 ... VíceMéně

Superman

 

Comment on Facebook

Tak to je skoro umění, nechat vykopnout do vzduchu jezdce a kolo ne 😂

Kobylka zrejme nebyla zrovna v dobry nalade... 🙂

... ten dopad na sedlo mohl bolet 😉

Dobře potlumil ten kopák, ale sebe moc ne 😀

Zpátky do minulosti. Tentokrát do roku 1990 a sjezdové mašině KOGA-MIYATA historicky prvního mistra světa ve sjezdu Grega Herbolda. ... VíceMéně

Zpátky do minulosti. Tentokrát do roku 1990 a sjezdové mašině KOGA-MIYATA historicky prvního mistra světa ve sjezdu Grega Herbolda.

 

Comment on Facebook

Když vidím tu flaštičku na sjezdovém stroji, těžko si nevzpomenout na Spejbla, který běhal stovku s citrónem na krku, kdyby dostal po cestě žízeň…

Kdysi jsem si podle Grega Herbolda pomaloval přilbu žlutými plameny přecházející do modré. On to měl od TLD a já homemade 😀 to byly časy...

Jan Ševeček mas dvojnika z minulosti 😀

Ty aerodynamické rohy jsou nejvíc 😀😎

Bomba😍

😍😍😍😍😍😍 Hezký kousek!

páči sa mi ten integrovaný drziak stredového pohonu.

+ View more comments

Ajta krajta...
Jezdec: Andreu Lacondeguy
... VíceMéně

Crash

 

Comment on Facebook

sakra ten Španělák je fakt nezničitelnej!

nejlepší jsou ti tři vzadu. S těma to ani nehlo. Asi dobrej model...

Au😫

Load more