Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 2/2004

Cykloturistika: 2/2004

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 14.01.2004 Ukázka z časopisu: Jak se jezdí do nebe aneb ALPSKÉ PRŮSMYKY – Penserjoch 2211 m

Popis

Další osudy Miroslava Pavelky na cestě po blízkém Východě můžete sledovat v dalším pokračování z čísla 6/03 s názvem S vlaštovkami za teplem aneb cyklocesta do Egypta. Další Jeho vyprávění nás tentokrát zavede do země zaslíbené – do Izraele. Představíme vám malé území na křižovatce kontinentů, které je skutečným mikrokosmem přírody světa, historickým muzeem pod širým nebem a místem zrodu dvou náboženství a proto už druhé tisíciletí cílem mnoha turistů, poutníků a cestovatelů.

Náš seriál Rozhledny Čech, Moravy a Slezska se pomalu blíží ke konci. Zbývají nám ještě představit rozhledny, které plní kromě funkce rozhlížecí, jež je mnohdy dokonce druhotná, i funkci telekomunikačních věží. Stavby, které vyrostly na místech bývalých rozhleden a těm, které jsou nějakým způsobem zajímavé, bude věnováno samostatné heslo. V tomto čísle Andrlův Chlum a Chlum u Hořic.

Nejrudějším regionem vás provedeme v pravidelné rubrice domácí cyklotrasa. Tento malý výlet vás jistě přesvědčí, že vyloženě negativní obraz karvinskému regionu nepřísluší. Na kole se tu rozhodně jezdit dá a dokonce je při tom i co vidět.

Po dlouhé odmlce jsme se znovu vrátili k vašemu oblíbenému seriálu Alpské průsmyky aneb jak se jezdí do nebe. Tentokrát si můžete vyjet trochu netradičním průsmykem Penserjoch do výšky 2211 m n. m. Sarentinské Alpy jsou od nás nedaleko, tak to může být pěkný tip na váš další výjezd až do nebe.

Cesta kolem Kunratického potoka představuje příjemnou půldenní vyjížďku. Zavede vás kolem mnoha rybníků, které mohou být v letních měsících příjemným osvěžením, dále vám budou zpříjemňovat cestu nejen pěkné přírodní scenérie s meandrujícím potokem, ale také restaurace. A pokud byste chtěli osvěžit kromě těla i ducha, najdeme pro vás také zajímavou nabídku.

Objektiv s názvem Jak to vidím já pro vás připravil, všem čtenářům Cykloturistiky známý autor, Jiří Páleníček. Jeho vzpomínky vás zavedou také do časů předrevolučních a jeho fotografie, v kterých je vždy „něco navíc“ a nad kterými často, než stiskne spoušť, mnohokrát přemýšlí i několik dní, jistě potěší nejen vaše oči.

A máme tady další novou rubriku zázraky přírody. Po našem ohlédnutí za minulým rokem a mnohých vašich ohlasech žádajících si jiný cíl než jen poznávání historických památek, jsme oslovili odborníka na slovo vzatého. Ten kromě toho, že je vynikající biolog, jezdí za svými botanickými a zoologickými zajímavostmi na horském kole. Bude vám tedy přinášet náměty na cykloturistické vyjížďky za krásami přírody. Naše snaha bude, abyste se právě v tom čase, kdy bude vycházet aktuální číslo Cykloturistiky, mohli za těmito zázraky přírody vydat. V tomto čísle se můžete projet do celkem ojedinělé lokality za kormoránem velkým.

Víkend
Po různých úvahách jsme se rozhodli pojmout tip na víkend trochu jinak, než tomu bylo doposud. Nabízíme vám cyklistické túry vybrané podle obtížnosti, informace o ubytování, možnosti dopravy a různé přírodní i historické zajímavosti. V tomto čísle najdete místo, které leží na hranicích České republiky, Polska a Německa a které je pojmenováno podle Lužické Nisy – Euroregion Nisa.

Měření tepu, jeho sledování a vyhodnocování to je tématem tohoto čísla Cykloturistiky. Máte-li třeba jen trochu nadváhu, problémy se srdcem nebo jen chcete sledovat, jestli nejste přetažení, ve stresu, neleze na vás nějaká choroba, přesto chcete sportovat, resp. jezdit na kole, je tento text určen právě pro vás.

Lucka s Michalem vydávají první díl knihy z cesty kolem světa Z Čech až do země vycházejícího slunce, která je sestavená z nezkrácených příspěvků pro Cykloturistiku a v které je ještě mnoho neuveřejněných fotografií. Zajímalo nás, jaké byly jejich pisatelské začátky, jak je psaní baví, jak se jim píše, když musí najet takové množství kilometrů, a další řada otázek.

Co je nového u Authora, jsme se zeptali marketingového ředitele Karla Říhy. Spolu s ním vám pomůžeme zorientovat se v desítkách nabízených modelů a vyzdvihneme ty, které jsou zvláště vhodné pro cykloturistiku.

V minulém čísle jsme vás instruovali, jak máte postupovat při demontáži kol, což hned využijete pro jeden z možných způsobů jak přepravit kolo autem. O dalším způsobu přepravy na střešním nosiči, který je pro mnoho cyklistů běžnou rutinou, přesto však mnoho kol pro špatné upevnění končí na silnici, se můžete dočíst v technické poradně.

Na toulkách s kreslířem tentokrát zavítáme do nejzazšího kouta Slovenska, do Východoslovenské nížiny, která se rozprostírá na hranicích s Ukrajinou a Maďarskem. Tento kraj je přivítal velmi pohostinně.

Lucka s Michalem skončili na Fidži sedmiměsíční etapu po Austrálii a Oceánii a pokračují jízdou na čtvrtém kontinentě. Cestu po Jižní Americe začali v hlavním městě Ekvádoru, v Quitu. Poté co nasedli na zbrusu nová kola, čekalo je další dobrodružství po Ekvádoru a Peru.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Generální manažer týmu Astana Alexander Vinokurov si nalepil knírek, vzal paruku a přidal ke svému břichu pár dalších kil. A to vše proto, aby si olympijský vítěz z roku 2012 mohl jako vitální stařík vystřelil ze svých kolegů ze stáje, na jednom z tréninkových stoupání. ... VíceMéně

Zobrazit na Facebooku

 

Comment on Facebook

Kokain, feferonka, františkánka, kupte bombu!!!😂

excellent !!!! toujours en forme VINOKOUROV...

A co si šlehnul víme?

Starej pes prohnal mládež 😂

😂😂🤣🏅

+ View more comments

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍 ... VíceMéně

Když žijete na hraně, nebo se o to pokoušíte, musíte mít to nejlepší 👍

 

Comment on Facebook

Kde se dá sehnat takový držák ? 😉

By mě zajímalo, pokud má přední kolo v autě, kam dá helmu a tretry:) Misto spolujezdce? 🙂

www.ebay.com/itm/2-Bike-Fork-Mount-Roof-Car-Rack-With-2-Rear-Wheel-Straps-Universal-For-Offroad/2... není to přímo ono ale technologicky stejný nosič na kola 🙂

😂😂😂😂😂👍😁😁😁👍👍👍👍

Trénink správné aerodynamické pozice v podání Sepa Vanmarckeho z týmu LottoNL-Jumbo. ... VíceMéně

Aero
Load more