Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 11/2004

Cykloturistika: 11/2004

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 14.10.2004 Ukázka z časopisu: Alpské průsmyky aneb St. Gotthardpass 2091 m

Popis

Author Král Šumavy 2004 – reportáž z nejnavštěvovanějšího maratonu v Čechách.

Jaké to je, když se na něco připravujete půl roku a pak stačí vteřina a všechny naděje a plány jsou zmařeny? Na to vám odpoví studenti z Ostravy, Jan Galla a Eliška Malíková, jež se vydali na expedici na ležatém tandemu. Chtěli otestovat prototyp prvního českého ležatého tandemu a dojet z Čech, přes Slovensko, Maďarsko, Černou horu, Rumunsko, Makedonii do Řecka, zhlédnout část Olympijských her a vrátit se domů. Tato expedice se uskutečnila jen z části, jejich snahy skončily na 976. kilometru. I tak je to úctyhodný výkon. Proč se to všechno stalo a jak se to stalo, co přesto stačili vidět a vám zprostředkovat, najdete v pravidelné rubrice zahraniční cyklotrasa.

V dalším díle “kam na víkend” vám představíme v pořadí už třetí oblast na Vysočině. Po Žďárských a Jihlavských vrších se vypravíme tentokrát na Třebíčsko. Nádherná příroda, památky UNESCO, atomový kraj, literární toulky… Záleží na každém, co se mu vybaví při vyřčení slova Třebíčsko.

Břežanský potok sice pramení mimo území Prahy, částečně však vede Prahou. Podél jeho toku se můžete setkat s takovými zajímavostmi, jako je keltské oppidum, minizoo či zámek v Dolních Břežanech. Tato trasa však bude vyžadovat horské kolo a i trochu zručnosti při technice jízdy, je totiž ze všech pražských potoků nejnáročnější, ale určitě stojí za to.

Vltavské stezka se již jednou v Cykloturistice objevila. Přestože je velmi vyhledávaným cílem nejen Pražanů, jsou na ní ještě bílá místa, která nejsou zcela dořešena a jejich výstavba či označení by značně prospěly celé věci. Jak by se celá věc dala řešit, různé varianty, jak absolvovat některé z úseků, to je určitě důvod, proč se touto cyklistickou výpadovkou na sever zabývat znovu.

V rubrice zaostřeno najdete nejen cyklistické fotky, ale obrázky třeba i z přechodů Rumunskem, z Klettersteige v rakouských Alpách či z kaňoningu. To všechno proto, že se autor pohybuje v zajímavém a atraktivním prostředí. Díky tomu jeho fotky získávají na exkluzivitě.

St. Gotthardpass to je pojem a výzva zároveň. Tento průsmyk byl překonán už ve 13. století, a tak byl hřích ho nepřekonat také. St. Gotthard leží nedaleko od v předminulém čísle uvedeného Nufenenpassu, a tak je možné oba průsmyky spojit do jednoho výjezdu. Na Gotthard vede i stará cesta, takže budete oproštěni od ruchu automobilů. A tak vzhůru do nebe…

Nedaleko Čáslavi, v Žehušicích, najdete světově unikátní dříve panskou oboru, která se stala po roce 1920 státní přírodní rezervací. Je to ojedinělý objekt s bílými jeleny, který je dalším cílem při poznávání zázraků přírody na kole.

V tomto čísle vám představíme další ze seriálu národních parků. Tentokrát to bude Národní park České Švýcarsko. Jaké jsou možnosti pohybu cyklistů, jaká jsou omezení. Nabídneme i návrhy cyklistických túr.

V tématu tohoto čísla se budeme snažit přesvědčit i dříve narozené, že cykloturistika je tou pravou prevencí, jak se vyvarovat civilizačních chorob, že je to ta správná rehabilitace po úrazech. A ti, kteří to pochopili již dávno, pro ty jsou připraveny rady lékaře, doporučení ohledně oblečení, stravování a pitného režimu a na závěr krátký tréninkový plán, kterým je možné si lehce zvýšit svou kondici.

Novinky a trendy – to vše na dvoustraně plné zajímavostí z našich i zahraničních veletrhů.

Jedete-li na delší cestu, jistě je na místě vzít s sebou i nějakou tu špici. Jak opravit poškozený výplet kola, poradíme v Technické poradně.

Poté, co Lucka s Michalem opustili Mexiko, čekal je druhý stát na severoamerickém kontinentu. Cesta přes Spojené státy byla z těch delších. Tak také měli spoustu zážitků. Jeden ovšem dost nepříjemný. Všechny ostatní ale stojí za přečtení.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

Přízemní superman. 😂 ... VíceMéně

Superman

 

Comment on Facebook

Tak to je skoro umění, nechat vykopnout do vzduchu jezdce a kolo ne 😂

Kobylka zrejme nebyla zrovna v dobry nalade... 🙂

... ten dopad na sedlo mohl bolet 😉

Dobře potlumil ten kopák, ale sebe moc ne 😀

Zpátky do minulosti. Tentokrát do roku 1990 a sjezdové mašině KOGA-MIYATA historicky prvního mistra světa ve sjezdu Grega Herbolda. ... VíceMéně

Zpátky do minulosti. Tentokrát do roku 1990 a sjezdové mašině KOGA-MIYATA historicky prvního mistra světa ve sjezdu Grega Herbolda.

 

Comment on Facebook

Když vidím tu flaštičku na sjezdovém stroji, těžko si nevzpomenout na Spejbla, který běhal stovku s citrónem na krku, kdyby dostal po cestě žízeň…

Kdysi jsem si podle Grega Herbolda pomaloval přilbu žlutými plameny přecházející do modré. On to měl od TLD a já homemade 😀 to byly časy...

Jan Ševeček mas dvojnika z minulosti 😀

Ty aerodynamické rohy jsou nejvíc 😀😎

Bomba😍

😍😍😍😍😍😍 Hezký kousek!

páči sa mi ten integrovaný drziak stredového pohonu.

+ View more comments

Ajta krajta...
Jezdec: Andreu Lacondeguy
... VíceMéně

Crash

 

Comment on Facebook

sakra ten Španělák je fakt nezničitelnej!

nejlepší jsou ti tři vzadu. S těma to ani nehlo. Asi dobrej model...

Au😫

Load more