Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 1/2004

Cykloturistika: 1/2004

64 

Koupit elektronickou verzi

Popis

Mezi pro nás exotické země patří jistě Malajsie. Pokud byste se tam chtěli vydat, určitě si nezapomeňte přečíst tento článek. Viz také ukázka.

Národní park České Švýcarsko je naším nejmladším národním parkem. Byl vyhlášen k 1. 1. 2000 vyčleněním z CHKO Labské pískovce. Zahrnuje nejcennější části Děčínské vrchoviny, která dříve tvořila jádro CHKO Labské pískovce, s řadou známých i méně známých přírodních památek a rezervací. Na území národního parku je vyznačena i řada cykloturistických tras a právě tyto trasy se staly cílem malých cykloturistů z KČT Kobylisy.

Protože celé toto číslo je věnované dětem, zvolili jsme i tip na víkend tak, aby ho zvládly také děti. Přímo v srdci Železných hor uprostřed překrásné krajiny lesů a luk na řece Chrudimce leží přehradní nádrž Seč. Vodní hladina nabízí kromě koupání také windsurfing a vyjížďky na loďkách, lesy vybízejí k houbaření, okolní líbezná krajina k projížďkám na kole. Lepší místo, kam vyrazit na výlet s dětmi široko daleko nenajdete.

Petr Jahoda navštěvuje nejodlehlejší kouty planety, kde objevuje přírodní krásy a poslední stopy přírodních národů. Své zážitky z poslední velmi náročné cesty na kole rovníkovou severní Keňou z Nairobi až k jezeru Turkana shrnul v knize S horským kolem na dno Afriky. Že si sáhnul nejen na dno Afrického příkopu se můžete dočíst ve stálé rubrice Rozhovor s autorem.

Na trasu kolem Pitkovického potoka je potřeba dívat se poněkud jinak. Odlišnosti jsou následující: tentokrát nebudete co nejvíce sledovat vlastní tok potoka, výlet umožňuje několik variant, a tak může být sjízdný i na „tenkých pláštích“, cestou nepotkáte velké množství zajímavostí, ale i tak projedete místy, která mají svoji neopakovatelnou atmosféru venkova.

V novém seriálu se rozhlédneme trochu po špičkách domácích hor. Jak začít jinak než výjezdem na vrchol, kde se podle pověsti začala psát historie českého národa? Kromě různých variant na pěkné výlety se společným cílem – horou Říp, zde najdete i inspiraci pro váš silvestrovský výšlap.

Jednu z nejnovějších rozhleden v Čechách naleznete nedaleko nad Novým Strašecím na Mackově hoře (488 m. n. m.). Přestože jde opět o věž plnící především funkci telekomunikační, od podobných objektů se značně liší a jde o stavbu originální a docela pohlednou. Další z řady rozhleden – Vlková – zde uvádíme spíše jen do počtu, protože její návštěva má jedno velké úskalí – objekt leží uprostřed uzavřené a pro veřejnost nepřístupné obory. Pokusíme se Vás nalákat na další pozoruhodnosti v okolí.

V tomto čísle jsme i na základě vašich podnětů připravili nový seriál – Technickou poradnu. Začínáme opravdu od piky. Mnohým budou tyto základní rady připadat zbytečné, ale ze zkušenosti víme, že nejsou bezpředmětné. Je hodně těch, kteří základní rady o tom, jak kolo složit do auta, jak jej nahustit, jak nastavit výšku sedla, zkrátka naprosto základní manipulační kroky velmi ocení. V tomto čísle vyndávání kol a sedlovky z rámu.

Pokud zamíříte do Norska, nemůžete cestou do této krásné země na severu Evropy minout její hlavní město. Jednak leží na jediném silničním tahu směrem od nás, ale hlavně proto, že nezastavit se tam, by byla neodpustitelná chyba. Je toho opravdu k vidění mnoho. Frognerpark nejznámější městský park, v němž jsou seskupeny desítky bronzových a kamenných soch, děl sochaře Gustava Vigelanda, lyžařském muzeum s expozicí o dobytí jižního pólu Roaldem Amundsenem a s ním související další muzeum, které ukrývá loď Fram nebo muzeum Kon-Tiki a Ra II Muzeum atd.

Když se vaše rodina rozroste o jednoho nebo více potomků, jistě to není důvod, abyste své kolo uklidili do sklepa a vraceli se k němu už jenom ve vzpomínkách. Jen je potřeba přizpůsobit styl jízdy a vybavení kola vašemu drobečkovi. V minulosti nebylo tolik možných a především pohodlných způsobů jako dnes, a tak se vám odborníci na slovo vzatí budou snažit dát spoustu rad, ukázat technické možnosti různých vozíků, sedaček a dvojkol, abyste si co možná nejvíce užili jízdu vy i vaše děti.

Na toulkách se ocitnete opět na slavkovském bojišti. Druhý díl si nijak v poutavosti líčení nezadá s tím prvním. Kromě známého bojiště se také rozhlédneme trochu po okolí. Zavítáme na Sokolnický zámek, kapli sv. Antonína Paduánského a další zajímavosti.

V Příběhu jízdního kola se dočtete o tom, jak se v osmdesátých letech prosazovala další “bezpečná” vysoká kola. Při představování těch nejúspěšnějších nelze opomenout “Facile”.

Lucka s Michalem si zaletěli na malý ostrůvek v Jižním Pacifiku na Fidži. Všude kokosové palmy a spousta, spousta nádherně barevných a krásně voňavých exotických rostlin. Nádherné moře lákající k plavání, šnorchlování, jízdě na kajaku no prostě, jak říkají, tak nějak si představují ráj. Jen pozor na kanibaly!

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

11 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

O finálovém závodě letošního cyklokrosového poháru jsme vás informovali již dříve, zde přidáváme ještě pár pohyblivých obrázků...

CYKLOŠVEC
Velká cena města Kolína v cyklokrosu 1. David Van der Poel, 2. Diether Sweeck /oba na Stevens Bikes/, 3. Tomáš Paprstka, 5. Jan Nesvadba, 7. Emil Hekele /Stevens Bikes CZ - Emilio sport/
Ženy: 1. Nikola Nosková na Stevens
... VíceMéně

CYKLOŠVEC

16 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nastává doba bikesharingová. A s ní rostoucí počet bikeidiotů. Ano, ta kola jsou fakt těžká a ten schod byl fakt vysoký...

Cycling Porn
He had it coming.

Cyclorise
... VíceMéně

Cycling Porn

 

Comment on Facebook

Působí to na mě dojmem, že to snad takle chtěl... ? Protože nevim co by dělal, kdyby to nedej bože odjel. Na koupání totiž moc oblečenej není. 😀

Vsimli jste si ze to sharingove kolo se ani neponicilo a nic se s nim nestalo? 😀 Husty. 😀

Já vím člověk se nemá smát cizímu neštěstí, ale někdy se to prostě nedá vydržet😀

rozhodně mu ale nechyběla odvaha 🙂

ani nešlo o váhu jako o to, že se odrazil pozdě.

A helma mu sjela pri "nadzvednuti"..

To je tak kdyz přeskočíš fazy, kdy se ucis padat.

A co nejakej pud sebezachovy?ruce pred sebe ne??☺☺☺☺

Školácká chybka🙄

...a ta technika sjezdu fakt špatná 😀

Ale kolo, držák!! 😂

Alex Dichtl

Pavlo Duro uuuu

+ View more comments

17 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

A co si letos udělat hlad na kapra pořádnou slunovratovou vyjížďkou?

BJKZL Slunovrat Ride Volume IXProsinec 23, 2017, 5:00amBajkazylTentokrat je nutny jit rovnou k veci.
Dalsi slunovratova jizda po konci sveta.
Tunely, parky, mosty, nabrezi, centrum i blizka periferie.
Praha jak ji moc neznas v hodine, kdy zpravidla nejses venku.
Sejdeme se jako obvykle na schodech u Rudolfina,
tentokrat dva dny po nejdelsi noci v roce.
Sobota 23.12.
5,30 (rano)

Vychod slunce je hlasen na 7:59, casu mame tak akorat.
Pravidla jako obvykle - kazdej za sebe a vzdycky spolu.

START: RUDOLFINUM
CIL: ZIZKOV
Kampa, Petrin, Prikopy, Staromak, Karluv most,
Stromovka, Letna, Blanka, Troja, Karlin...
Trasa bude upresnena tady nebo na miste..
V cili BK_JS - azyl se vsim vsudy.
... VíceMéně

BJKZL Slunovrat Ride Volume IX
Load more