Úvod » Eshop » Archiv časopisů » Cykloturistika » Cykloturistika: 7-8/2003

Cykloturistika: 7-8/2003

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 26.06.2003 Ukázka z časopisu: K JADRANU PŘES HORY A DOLY

Popis

Na nekonvenční styl Jana Vlasáka si čtenáři již zvykli, ani tentokrát své příznivce nezklame. Nyní si udělal pěkný „výlet“ přes hory a doly k Jadranu za děvčaty. Jeho cesta vedla přes Rakousko, pro něho příliš kultivované, dále malebné Slovinsko, chorvatský průsmyk Alan, který je nejvyšší na Velebitu, až k přístavu Jablanac, odkud se dál plavil na ostrov Rab. A že měl o dobrodružství postaráno, to je jistá věc.

Olověný vrch v okrese Sokolov a Zámeček blízko Chebu jsou velmi pohledné rozhledny, kde je možné se občerstvit, a z prvního z nich se můžete i rozhlédnout do kraje. Jaké jsou historie a zajímavosti těchto objektů, najdete v pravidelné rubrice rozhledny Čech, Moravy a Slezska.

O tom, že Maďarsko není nudná země, kde najdete jen rovinu a samou kukuřici, vás přesvědčí Lenka Šimarová a Martin Chmel, autoři článku Do maďarské minulosti a současnosti. Dokonce tvrdí, že je to pro méně pokročilé cyklisty doslova ráj. Ze Štúrova přes Ostřihom, Visegrád, Budapešť, Balaton, lázně v Kesthely, Neziderské jezero a zpět do Bratislavy se můžete vydat společně s nimi.

Náš stálý autor Martin Janoška pro vás tentokrát připravil opravdu velmi malebnou domácí cyklotrasu jedním z nejsevernějších výběžků. Frýdlantsko, v minulosti velmi bohatá oblast Čech, představuje pro mnohé český „konec světa“. Určitě vás zde však potěší mnoho přírodních zajímavostí a kulturních památek, v čele s hradem Frýdlant. Protože se zde na kole jezdí velmi dobře, terén je tu příjemně zvlněný, žádné velké kopce, spousta značených cyklotras, stane se jistě dobrým tipem pro váš výlet.

Pokud se budete chtít během prázdnin někde trochu zastavit, zamyslet, něco se nového dozvědět, určitě neopomeňte naše prázdninová zastaveníčka. Synagoga v Polné, zámek Raduň, Horní Slavkov, průrva na řece Ploučnici a další zajímavosti potěší milovníky přírody i historie.

Pivo a zmrzlina, to jsou nepřátelé převlečení za kamarády. Dát si pivo, jedno či víc? Během cesty, po cestě? Jaký dodržovat pitný režim? Ochladit se zmrzlinou? To jsou otázky, na které vám odpoví odbornice na slovo vzatá, PaeDr. Renáta Dlouhá.

Helsinky dvěma pohledy. První vám zprostředkuje Slávka Sélešová citlivým popisem jednodenního výletu za použití zkušeností a hluboké znalosti místních lidí i prostředí, které získala, když trávila ve Finsku svou mateřskou dovolenou. Druhý vám poskytne editor Cykloturistiky Martin Raufer, jenž strávil v Helsinkách pouze jeden den, ale přesto má také spoustu zajímavých postřehů.

Radotínský potok je druhým dílem nového seriálu o pražských říčkách. Trasa začíná a končí, kde jinde než v Radotíně. Fotograf Jiří Juřík vás provede podél potoka, na kterém najdete mnoho mlýnů, ale také různé geologické zajímavosti. Protože do Radotína se dostanete snadno na kole nebo ze Smíchovského nádraží vlakem, bude to krásný výlet v těsné blízkosti hlavního města.

Ukradli vám už někdy kolo? Vykradli vám byt, sklep, nebo jste ho nechali stát u obchodu a najednou bylo pryč? Nebo jste toho byli ušetřeni a přemýšlíte, jak se případné ztrátě vyhnout? Vzhledem k tomu, že krádeže kol jsou poměrně časté, zajímalo nás, zda existuje možnost, jak se před nimi pojistit a kolik nás to bude stát. Zkuste nahlédnout společně s Markem Šalandou do toho, jak vše funguje a zda se nám to vyplatí.

Jak se zúčastnit Bike Adventure a přežít ho ve zdraví. Jakou zvolit taktiku, jaké tempo. Co všechno s sebou. Několik typů mapníků, které jsou dostupné na trhu a můžete je použít nejen při závodě. Co radí zkušenější? Pohled několika ostřílených účastníků závodu.

Cyklomaraton Author Král Šumavy oslavil své desáté výročí. To, že má v Cykloturistice své místo, je nepopiratelné. Jde o příležitost nejen pro závodníky, ale i pro ty, kteří se zde nejen chtějí setkat se svými přáteli, ale také poznat nové cyklosouputníky. Král Šumavy je totiž především o lidech a přírodě, která je zde opravdu překrásná.

Kam se zatouláme s kreslířem Ivanem Křemečkem nyní? Do krajiny s navrácenou tváří – do Ralska. Střední skupinu sovětských vojsk zde sice již nenajdete, ale stop po ní je tu ještě stále dost. Místo vojáků se tu dnes potulují mírumilovní trempové s batohy na zádech. Naštěstí nestačila sovětská vojska zničit vše, a tak je v těchto místech stále co k vidění. Hrad Stohánek, zřícenina hradu Děvín, jezero Hamr – to je jen krátký výčet toho, co zde můžete navštívit.

Příběh jízdního kola od Iva Hrubíška vás zavede do Anglie 60. let 19. století a přiblíží vám život a vynálezy Jamese Starleye, spolutvůrce vysokého kola „Ariel“, zakladatele nového výrobního odvětví a otce anglického průmyslu jízdních kol. Jaké jsou jeho nejpozoruhodnější konstrukce se dočtete na stránkách našeho časopisu.

Lucie a Michal se po 17 191 km ocitli ve voňavé sauně. Opustili totiž na dlouhou dobu severní polokouli a přesunuli se pod oblohu Jižního kříže. Poté, co provedli generálku svých kol, vydali se od východu na západ, od Indického oceánu k Tichému oceánu. Nullaborská poušť byla pro ně celkem hračkou, zvládli s rozmyslem i požár, který není v této oblasti Austrálie žádnou zvláštností. Kamenná mořská vlna, vápencové útesy zvané Dvanáct apoštolů, Great Ocean Road – to je jen výběr ze zajímavostí, které je čekaly na jejich první části cesty po Austrálii.

Jak si zajistit předplatné

Nejsnadnější způsob – web

V našem e-shopu vyberte požadované tituly, vyplňte základní osobní údaje a odešlete objednávku. Obratem Vám budou vygenerovány údaje pro bezhotovostní platbu, kterou provedete Vám obvyklým způsobem.

Přejít na výběr předplatných

Na Slovensku

Sjednání předplatného na Slovensko je možné pouze přes agenturu Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. (sjednání přes web ani poštovní složenkou nebude akceptováno). Kontaktujte prosím:

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s. oddelenie inej formy predaja
P. O. Box 183
Vajnorská 137 830 00 Bratislava 3
tel.: 00421 244 458 821, 16

bezplatná linka: 0800 188 826
f­ax/zázn.: 00421 244 45 88 19
e-mail: predplatne@abom­pkapa.sk
www.mediakapa.sk (predplatiteĺské a mailingové služby – ponúka titulov)

V případě nejasností – telefonicky

Zavolejte do redakce Lenku Blechovou na tel. 604 763 835 nebo mailujte na predplatne@vpress.cz

Právě v prodeji

CO SE DĚJE NA FACEBOOKU

10 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

O finálovém závodě letošního cyklokrosového poháru jsme vás informovali již dříve, zde přidáváme ještě pár pohyblivých obrázků...

CYKLOŠVEC
Velká cena města Kolína v cyklokrosu 1. David Van der Poel, 2. Diether Sweeck /oba na Stevens Bikes/, 3. Tomáš Paprstka, 5. Jan Nesvadba, 7. Emil Hekele /Stevens Bikes CZ - Emilio sport/
Ženy: 1. Nikola Nosková na Stevens
... VíceMéně

CYKLOŠVEC

16 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

Nastává doba bikesharingová. A s ní rostoucí počet bikeidiotů. Ano, ta kola jsou fakt těžká a ten schod byl fakt vysoký...

Cycling Porn
He had it coming.

Cyclorise
... VíceMéně

Cycling Porn

 

Comment on Facebook

Působí to na mě dojmem, že to snad takle chtěl... ? Protože nevim co by dělal, kdyby to nedej bože odjel. Na koupání totiž moc oblečenej není. 😀

Vsimli jste si ze to sharingove kolo se ani neponicilo a nic se s nim nestalo? 😀 Husty. 😀

Já vím člověk se nemá smát cizímu neštěstí, ale někdy se to prostě nedá vydržet😀

rozhodně mu ale nechyběla odvaha 🙂

ani nešlo o váhu jako o to, že se odrazil pozdě.

A helma mu sjela pri "nadzvednuti"..

To je tak kdyz přeskočíš fazy, kdy se ucis padat.

A co nejakej pud sebezachovy?ruce pred sebe ne??☺☺☺☺

Školácká chybka🙄

...a ta technika sjezdu fakt špatná 😀

Ale kolo, držák!! 😂

Alex Dichtl

Pavlo Duro uuuu

+ View more comments

17 hodinami

Časopis VELO & iVelo.cz

A co si letos udělat hlad na kapra pořádnou slunovratovou vyjížďkou?

BJKZL Slunovrat Ride Volume IXProsinec 23, 2017, 5:00amBajkazylTentokrat je nutny jit rovnou k veci.
Dalsi slunovratova jizda po konci sveta.
Tunely, parky, mosty, nabrezi, centrum i blizka periferie.
Praha jak ji moc neznas v hodine, kdy zpravidla nejses venku.
Sejdeme se jako obvykle na schodech u Rudolfina,
tentokrat dva dny po nejdelsi noci v roce.
Sobota 23.12.
5,30 (rano)

Vychod slunce je hlasen na 7:59, casu mame tak akorat.
Pravidla jako obvykle - kazdej za sebe a vzdycky spolu.

START: RUDOLFINUM
CIL: ZIZKOV
Kampa, Petrin, Prikopy, Staromak, Karluv most,
Stromovka, Letna, Blanka, Troja, Karlin...
Trasa bude upresnena tady nebo na miste..
V cili BK_JS - azyl se vsim vsudy.
... VíceMéně

BJKZL Slunovrat Ride Volume IX
Load more