iVelo.cz Články Užij si ten správný enduro odvaz

Užij si ten správný enduro odvaz

před 11 dny

Jedinečný adrenalin a zábava, na které budeš dlouho vzpomínat

Užij si ten správný enduro odvaz
Když přijde řeč na enduro závody, tak existuje hned několik míst, která se svými speciálními vlastnostmi pro poměření sil v tomto druhu cyklistiky doslova nabízejí. Charakter půdy, sklon svahů, povrch a divoká příroda činí z Trentina pro “enduro – nadšence” doslova ráj. Nachází se tu hned několik ideálních tras. Medvědí stezky na náhorní plošině Paganella, Tour delle Malghe v Madonna di Campiglio, nebo stezka Valsorda Enduro blízko San Martino di Castrozza jsou jen některými z příkladů.

Ti, kdo tento sport dosud nevyzkoušeli, se mohou spolehnout na specializovaná centra, kde je možné zapůjčit si veškeré vybavení. Do tohoto světa plného adrenalinu pak každého zájemce zasvětí zkušení průvodci. Disciplína enduro v sobě spojuje námahu spojenou se šlapáním s divokou zábavou sjezdu single tracků, které srší energií. Pot, kořeny, kameny, skvělé výhledy, výborné jídlo a osvěžující pivo jsou neodolatelnými ingrediencemi, které má Trentino připravené pro každého Enduro jezdce: chopte se příležitosti a užívejte si různorodosti trentinských tras a stezek! Vybrali jsme pro vás pár těch, které patří mezi ty nejlepší.

VŠE PRO HORSKÁ KOLA
Horské kolo je vášeň v plném rozkvětu. Milovníci MTB podle výzkumu Evropské unie z r. 2015 nejenže hledají kvalitní trasy, ale doslova je vyžadují.
Tratě dostatečně dlouhé, nabízející rozmanité zážitky, přírodní singletracky, singletracky na míru, bike parky, služby shuttle bike. Zkrátka tratě plné zážitků a kvalitní služby. A to vše umí Trentino nabídnout. Existují celkem 4 okruhy, Dolomiti Brenta Bike, Dolomiti Lagorai Bike, Mountain & Garda Bike a 100 km Forti – Alpe Cimbra, které představují 1700 km vyznačených tratí se širokou nabídkou služeb. Průvodce, půjčovny, servis pro kola, bike hotely na trase, převoz zavazadel. Bike parky jsou příslibem vysoké dávky adrenalinu. Ve Fassa Bike Resort lze na vyznačené trase po trávě, štěrku a bahnem dosáhnout rychlosti až 70 km/hod. Bike Land v údolí Val di Sole zase nabízí 6 tratí hodných světových šampiónů a je tu také legendární trasa 601 v Bike Park Garda Trentino. San Martino Bike Arena (2.200 m n.m.) u horské chaty Tognola nezapomíná ani na děti. Vysoko v horách se nachází také první Family Bike Park trentino stojící poblíž atrakcí dětského parku Villaggio delle Marmotte al Tonale. Enduro znamená prudké sjezdy, výzvy a adrenalin. Nejinak je tomu v Bear Trails v Paganelle. 59 km dlouhá trasa a 4000 m sjezdu tu čeká nejen na zkušené bikery. Jednou týdně se sjíždí s průvodcem 12,3 km dlouhá trasa Valsorda Enduro Trail. Za vyzkoušení stojí také Tour delle Malghe v Madonna di Campiglio.

Val di Fassa se letos těší z protnutí trasy stého ročníku silničního závodu Giro d´Italia. Závod začal 5.5 a končí v Miláně 28.5., mezitím povede dne 24.5. Dolomitami, 17.etapa právě městečkem Fassa, což je celkově potřetí, kdy tudy závod pojede. Závodníky v horách čeká přes 4000 výškových metrů.

Více informací najdete na visittrentino­.info/cs

photo credits:
Archivio Foto Paganella Bike / Paganella 

Archivio APT Val di Fassa / Val di Fassa

Archivio Foto Trentino Sviluppo – D. Lira / Enduro in Garda Trentino

Komentáře ke článku Užij si ten správný enduro odvaz

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první :-)

Nový komentář: