53X11 MARATHON CUP POWERTAP RIDER: První konfrontace

28.2.2017
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-06-15T11:33:36 --><p><strong>V PRVNÍCH DVOU LETOŠNÍCH ČÍSLECH JSME VÁS VYZVALI K ÚČASTI NA PRAKTICKÉM TESTU POMOCÍ MĚŘENÍ VÝKONU PŘI MARATONECH SERIÁLU 53X11 CUP. V TOMTO ČÍSLE PŘICHÁZÍME S PRVNÍMI POZNATKY A PRVNÍM HODNOCENÍM. BOHUŽEL SE NÁM DO PŘÍPRAVY ZAMOTALA NEMOC A JEDEN Z PROTAGONISTŮ MUSEL KELLYS MAMUT TOUR VYNECHAT, PROTO JSME POUŽILI VÝSLEDKY NÁHRADNÍKA ROBERTA KLEINERA, KTERÝ S NÁMI NA PROJEKTU SPOLUPRACUJE A POMÁHÁ S TECHNICKÝM ZAJIŠTĚNÍM.</strong></p>

Pro nás je to i ponaučení, abychom měli i v dalších případech náhradníky, ať jde o jezdce, kterým kola Zipp zapůjčíme (s nábojem CycleOps Power- Tap), nebo o dobrovolníky, kteří stejné zařízení vlastní a maratonů se také zúčastňují. 

K samotným maratonským závodům musíme podotknout, že to už nejsou čistě vytrvalostní disciplíny, kdy více či méně jede každý za své bez velké taktiky. Čím dál častěji se jedná o klasické závody, protože je stále ve větší míře navštěvují závodníci, kteří nemají v České republice šanci se realizovat ve svazových závodech. A to z jednoho prostého důvodu, prostě tyto závody neexistují. Díky tomu se i do výsledků našich testů promítá taktika, větší míra závodního umění, které ovlivňují i výsledná data našich testerů. 

Z Mamuta máme výsledky Michala (31 let), ten ovšem kvůli střevním potížím probděl noc před závodem. PowertapDruhého připravovaného protagonistu Martina jsme museli vyměnit za Roberta (44 let). Nakonec se první pokus podařil a věříme, že postupně na dalších závodech získáme nové podněty pro články na různá témata. 

Naším záměrem bylo porovnat dva účastníky, kteří jedou stejný závod a kteří dosáhnou rozdílného výsledku. Zjistit, proč a jak si vedli v závodě, a najít ponaučení z výsledků. Trochu nám do toho zasáhli samotní protagonisté, kteří se podvědomě snažili jet spolu, tak nějak se v prvních kilometrech hlídali a dosahovali podobných výsledků. Ale to bylo jen v úvodu do prvního velkého stoupání na Tesák. To je rozdělilo a následné kilometry nabízejí zajímavé rozdíly. Postupně je ale situace na trati opět svedla dohromady a až po posledním stoupání na Lazy rozdělil naši dvojici defekt Michala. Tím pádem nemůžeme popsat defi nitivní výsledek, ale přesto je zde mnoho bodů k ponaučení. Některé z nich si představíme v komentářích u výsledků ze zařízení PowerTap. 

Libor Matějka
Foto: Vít Kocián 


Kellys Mamut Tour (210 km)

RobertRobert
„Názorná ukázka, jak kombinace nerozjetí, rychlého začátku a blízkého prvního kopce může pokazit celý závod viz. 35. km – 1. Tesák – posledních 8 minut průměrem 287 W/173 tepů a zvracel jsem (opravdu to víc nejelo) a 2. Tesák závěr 330 W/8min./174 tepů a v pohodě. Na udržení řekněme ve druhé skupině by to bývalo bohatě stačilo (rozdíl byl více než 40 wattů při stejné tepové frekvenci)….a to jsem ten 2. Tesák nejel zdaleka naplno, dalo by se i těch 350 W, kdyby bylo
potřeba. Takže nespokojenost s předvedeným výkonem po taktické stránce, relativní spokojenost s aktuální výkonností. Doporučení: smažený vajíčka snídat dřív než hodinu před startem…

Aktuální hodnoty před závodem: ANP 350 W/175 TF, AP 300, W/158 TF, váha 73 kg

MichalMichal
„Překvapivě dobrý závod na to, že se mně v pátek udělalo zle a posledních 16 hodin před závodem jsem skoro nejedl a spal jen dvě hodiny."

Aktuální hodnoty před závodem: ANP 290 W/165 TF, AP 230, W/143 TF, váha 63 kg

Powertap

Powertap

Powertap

Powertap

Powertap

Powertap

Powertap

Michal dojel na 39. místě v čase 6:35:59. Robert dokončil v čase 6:19:20 na 26. místě.

Powertap

Menu